Wycieczka do Berlina

11 kwietnia br. uczniowie klas: 1B, 2B, 3gA, 3gC, 3gD uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Berlina. Tematyka wycieczki związana była z przyrodą, techniką i historią.

W Muzeum Historii Naturalnej oglądaliśmy największy na świecie szkielet brachiozaura, ekspozycje poświęcone ewolucji, wystawy o kosmosie, układzie słonecznym, minerały itp.

W Muzeum Techniki zapoznaliśmy się z wystawami związanymi z kolejnictwem, lotnictwem i starymi samochodami. Odwiedziliśmy również Centrum Nauki Spektrum.

W czasie spaceru po Berlinie od Reichstagu, obok Bramy Brandenburskiej i pomnika Ofiar Holocaustu na Plac Poczdamski zapoznaliśmy się z historią i architekturą tego miasta.

Oprócz przyjemnie spędzonego czasu uczniowie poprzez bezpośredni kontakt z historią, biologią, geografią, fizyką i innymi naukami mogli poszerzyć swoje wiadomości zdobyte na lekcjach.