XI WIELKOPOLSKI KONKURS WIEDZY O FILMIE

5 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Adrianna Skórnicka (III C) i Bruno Palatyński (II A) wzięli udział w konkursie filmowym, którego celem było rozwijanie zainteresowań młodzieży sztuką filmową. Ada i Bruno wykazali się ogromną wiedzą o kinie polskim i światowym, umiejętnościami analizy dzieła filmowego, rozpoznawali też muzykę filmową, interpretowali wybrane sceny i redagowali recenzję. Motywem przewodnim w tej edycji konkursu była biografia w dziele filmowym, należało obejrzeć wiele filmów, tj. m.in.. ,,Bogowie”, ,,Bob Dylan”, ,,Pierwszy człowiek”, ,,Niczego nie żałuję”, ,,Takiego pięknego syna urodziłam”, ,,Wściekły byk”.

Zespół z naszej szkoły zaprezentował się znakomicie, zajął 17. miejsce na 60 startujących grup.

Adzie i Brunowi bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych wyzwań filmowych!!!