Z wizytą na Uniwersytecie Medycznym

Dnia 22 października 2021 roku uczniowie kl. 3H2 oraz 3C uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwszy wykład "Nieograniczone możliwości fizjoterapii zaburzeń w obrębie kręgosłupa” prowadzony przez dr n. o zdr. Jagodę Goślińską przybliżył młodzieży zagadnienia związane z anatomią i funkcjonowaniem układu ruchu człowieka. Na drugim spotkaniu z przedstawicielką Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego uzyskaliśmy informacje o działalności Samorządu w zakresie spraw socjalnych, dydaktycznych, kulturalnych i promocyjnych. Dowiedzieliśmy się również z czym wiąże się studiowanie fizjoterapii oraz jakie są oferty kształcenia na UM.

Był to ciekawy wyjazd, wzbogacający wiedzę biologiczną i medyczną. Należy mieć nadzieję, że kontakt z tą uczelnią będzie miał wpływ na zaplanowanie dalszej ścieżki edukacyjnej młodych biologów.