Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa wielkopolskiego

W piątek 14 czerwca 2019 r. w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w województwie wielkopolskim. Dużym sukcesem sportowym rok szkolny zakończył się dla Zespołu Szkół nr 1 – Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego startując w 12 dyscyplinach zajęli 5 miejsce w Wielkopolsce na 423 sklasyfikowane szkoły. Wysiłek uczniów i nauczycieli został nagrodzony pamiątkowym pucharem i nagrodą finansową na zakup sprzętu sportowego.

W tym samym współzawodnictwie na poziomie szkół ponadgimnazjalnych I Liceum Ogólnokształcące zostało sklasyfikowane na 20 miejscu (punkty we współzawodnictwie uzyskały 194 szkoły).

Dumni uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 – Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach godnie uczcili jubileusz 100 - lecia istnienia szkoły oraz potwierdzają, że rozbudowa infrastruktury sportowej zaczyna przynosić wymierne efekty.

Szkoła otrzymała również medal 65 - lecia istnienia Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” jako podziękowanie za organizację i współorganizację finałów wojewódzkich w różnych kategoriach wiekowych.