Aktualności

30.06.2021 | 13:52

Komunikaty

Uwaga ósmoklasiści!

2 lipca w ZIU (SIOEO) można sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty - odbiór kodów w szkole

9 lipca godz. 12.00 - odbiór w szkole zaświadczeń o wynikach egzaminu

Uwaga maturzyści!

5 lipca godz. 12.00 - odbiór w szkole świadectw dojrzałości, aneksów i zaświadczeń.

30.06.2021 | 13:37

Zakończenie roku szkolnego 2020/21

W piątek 25 czerwca w reżimie sanitarnym i w kilku grupach nastąpiło pożegnanie uczniów klas ósmych - ostatniego historycznego rocznika szkoły podstawowej mistrzostwa sportowego oraz rozdanie świadectw licealistom. Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy, pełne niespodzianek, wyzwań i niepewności dla całej naszej społeczności. Przez większość roku szkolnego uczyliśmy się w sposób zdalny, ale podołaliśmy różnym trudnościom.

Gratulujemy wszystkim osiągniętych sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Zdjęcia: M.Człapa, D.Mieńko

30.06.2021 | 13:33

Chillout ze Skargą w Zespole Szkół im. ks. Piotra Skargi

W dniu 21 czerwca Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół numer 1 w Szamotułach zorganizował „chillout ze Skargą”. Był to dla uczniów dzień odpoczynku oraz potrzebnej po długiej kwarantannie integracji z równieśnikami. Każdy uczeń mógł wybrać najlepszą dla siebie atrakcję. Wśród tych znalazły się: turniej w tenisa stołowego, konkurs karaoke, kącik gier planszowych oraz wspólne oglądanie filmów. Samorząd zapewnił również uczniom chłodną lemoniadę oraz lody i popcorn. Pogoda na zewnątrz dopisywała, tak jak humory naszych uczniów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to miły, pełen atrakcji dzień.

Zdjęcia: M.Człapa

22.06.2021 | 21:51

Harmonogram zakończenia roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21 odbęedzie się 25. czerwca 2021 według następującego porządku:

godz. 8.00 - Msza Św. w Bazylice

Hala Szamotulanka
godz. 9.00 - klasa VIII i klasy I LO
godz. 10.00 - klasy: 2AB, 2C, 2D, 2E, 2F
godz. 11.00 - klasy: 2G1, 2G2, 2H1, 2H2, 2I, 2J, 2K.

Pamiętajmy o przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

17.06.2021 | 16:58

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi najlepszą szkołą siatkówki halowej w Wielkopolsce!

W rozegranych po powrocie do szkół rozgrywkach szkolnych zawodnicy i zawodniczki UKS SZAMOTULANIN uczący się na co dzień w Zespole Szkół nr 1 nie mieli sobie równych.

W finale województwa rozgrywanym w Szamotułach chłopcy byli bezkonkurencyjni nie tracąc nawet seta. Kilka dni później w Kaliszu sukces powtórzyły dziewczyny.

Osiągnięte wyniki są pierwszymi w historii szkoły złotymi medalami Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce halowej na poziomie liceum.

14.06.2021 | 22:50

„Migracja i uchodźstwo w Europie oraz Polsce w XX wieku i dziś.”- warsztaty

W maju i czerwcu, uczniowie klasy humanistycznej wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Tematem warsztatów były „Migracja i uchodźstwo w Europie oraz Polsce w XX wieku i dziś.”

Na bardzo ciekawych zajęciach uczniowie mogli dowiedzieć się co odróżnia migranta od uchodźcy, co było powodem migracji i uchodźctwa w XX wieku, kim są współcześni uchodźcy próbujący dotrzeć do Europy, co kształtuje wiedzę i opinię na temat uchodźców, jak prawa człowieka odnoszą się do uchodźców, a także co „kryzys polityczny wokół uchodźców” ma wspólnego z codziennym życiem młodych ludzi?

Niezwykle ciekawym doświadczeniem było spotkanie z syryjską artystką i aktywistką praw człowieka Dimą Nachawi. Uczniowie dowiedzieli z jakimi problemami zmaga się dzisiejsza Syria i dlaczego jest o niej tak głośno w Europie i na świecie. Mogli porozmawiać też z Dimą o tym czego doświadczyła jako uchodźca.

03.06.2021 | 16:28

Sukcesy uczennic Skargi

Konkurs Literacki o Złotą Wronę to od lat pole do popisu dla uczniów naszej szkoły. Nie inaczej stało się i w tym roku, nie mogło nas tam zabraknąć. Tym razem uczestnicy stanęli przed zadaniem stworzenia literackiej wizji świata, który zastaniemy po pandemii. Czy będziemy jeszcze szczęśliwi? Czy potrafimy żyć w nowej, zmienionej rzeczywistości? Czy po pandemii wszystko wróci do normy? Z tymi pytaniami zmierzyły się uczennice pod opieką pani Elżbiety Mizgalskiej i Natalii Szulc. Dziewczyny udowodniły sobie i innym, że ich talent literacki zasługuje na uznanie. Zostały docenione i wyróżnione, a nas rozpiera duma! Gratulujemy młodym adeptkom pióra oraz ich opiekunkom, czekamy z niecierpliwością na publikację nagrodzonych prac. Srebrna Wrona - Oliwia Pilch (2e) Brązowa Wrona - Maria Kaczmarek (2c) Wyróżnienia: Anastazja Stachowiak (2e) Nadia Pytel (2e) Wiktoria Stanke (2j), Karolina Kukawka (2c).

https://www.facebook.com/BibliotekaWronki/posts/1835576596605446

31.05.2021 | 21:35

Samorząd dla uczniów klas ósmych

Drodzy uczniowie klas ósmych, jeśli jeszcze nie wiecie, jaki profil wybrać, może pomoże Wam w tym ten filmik stworzony przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

https://drive.google.com/file/d/194Z6g9vj23SFfbtO_9WTFtw58rhkq4JN/view?usp=sharing

31.05.2021 | 21:17

Kangur 2021

Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs "Matematyczny Kangur" odbył się w formie zdalnej lub stacjonarnej. Niestety uczniom rozwiązującym zadania online nie przyznano miejsc punktowanych, natomiast wśród uczestników stacjonarnych wyróżniono Maję Dukat z kl.1AB i Aleksa Przybysza z kl.2AB.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym trudnym konkursie.

25.05.2021 | 20:05

Egzamin ósmoklasisty 2021

10 uczniów Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego po raz ostatni w historii szkoły zdawało w dniu dzisiejszym, tj. 25 maja swój pierwszy w życiu ważny egzamin. Na rozwiązanie 19 zadań z języka polskiego, w tym napisanie wypracowania, młodzież miała 120 minut. Z zapałem wyjaśniali między innymi dlaczego grzeczność jest ważna oraz jaka jest relacja między wiedzą a mądrością, w oparciu o wybrane fragmenty lektur i tekstów kultury. Jutro przed ósmoklasistami egzamin z matematyki, pojutrze z języka angielskiego lub niemieckiego. Wszystkim życzymy powodzenia!