Zajęcia filmowe - współpraca IFMiSA UAM

W dniu 21.10.2021 r. liczna grupa licealistów z klas: III i, III e, II e i II f wzięła udział z warsztatach filmowych na UAM.

Poszczególne zajęcia poświęcone są m.in. znaczeniu edukacji w filmie i poprzez film; wykorzystaniu środków wyrazowych w filmie, np. muzyki; poszczególnym gatunkom filmowym, takim jak kryminał, thriller, kino religijne, kino wojenne, mock-dokument i ich ewolucji; eksploatowaniu różnych motywów w kinie, m.in. biblijnych, sportowych, nawiązujących do świata gier. Spotkania z wybranymi tytułami filmowymi będą pretekstem do uwzględnienia umiejętności ich kontekstowego odczytania, zarówno na gruncie świata filmu, jak i literatury, czy filozofii. Pod koniec roku szkolnego licealiści zapoznają się z przykładem mock-dokumentu i podejmą praktyczną próbę stworzenia własnego filmu w tej poetyce.

Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania uczniowie analizowali film Wszystko będzie dobrze, Tomasza Wiszniewskiego (2007), który podejmował tematykę edukacji – czego uczeń może (na)uczyć nauczyciela? Edukacja filmowa, a film o (czyjej?) edukacji.