"W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, a w przyszłość marzenia" Jubileusz 105-lecia liceum

W sobotę 12 października 2024 roku uroczyście obchodziliśmy 105 - lecie naszej szkoły. Po Mszy Świętej goście, pracownicy szkoły, uczniowie i absolwenci przemaszerowali w kierunku budynku szkoły przy ul. Mickiewicza 9. W hali Szamotulanka odbyły się główne uroczystości zjazdowe. Najstarsi absolwenci zdawali maturę w 1951roku, najmłodsi w 2023. Nie zabrakło serdecznych życzeń dla Jubilatki. Podczas uroczystości medale "Za zasługi dla szkoły" otrzymały panie: Justyna Kaczmarek, Renata Popowska, Anna Biedna, Beata Jankowiak, Agnieszka Krygier-Łączkowska i Katarzyna Filipiak. Z kolei panią Małgorzatę Trąbczyńską nagrodzono specjalnym wyróżnieniem w postaci statuetki ks. Piotra Skargi, przyznawanej osobom szczególnie zasłużonym dla działalności Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum. Były łzy wzruszenia w czasie spotkań z koleżankami i kolegami oraz profesorami, a także radość ze wspólnych wspomnień. Absolwenci z ogromnym zainteresowaniem przeglądali szkolne kroniki, szukając tam swoich nazwisk i zdjęć koleżanek i kolegów z "szamotulskiego ogólniaka", oglądali okolicznościowe wystawy, a w opowieściach wracali do szkolnych lat. Wieczorem odbył się Bal Absolwentów, który był okazją do wspomnień, spotkania starych znajomych z innych klas, odnowienia dawnych przyjaźni, sentymentalnych podróży i wspólnej zabawy do późnych godzin nocnych.