Aktualności

14.11.2018 | 7:26

Dzień Polski

9.11.2018 społeczność naszej szkoły została zaproszona na „DZIEŃ POLSKI” zorganizowany przez klasy 1D, 2B i 3gC z wychowawcami. Impreza ta miała na celu włączenie się w świętowanie życia w wolnej ojczyźnie, podkreślenie wagi patriotyzmu i niejednokrotnie przypomnienie sobie, że nasz kraj to piękne, ciekawe i mające wiele do zaoferowania państwo z potencjałem.

Uczniowie, wychowawcy i nauczyciele mieli możliwość obejrzenia wystawy przygotowanej specjalnie na tę okazję przez młodzież z klas 1D, 3gA, 3gC, 2A i 2B. Wystawa prezentuje plakaty będące efektem pracy projektowej na tematy związane z szeroko pojętym patriotyzmem, tolerancją i życiem we współczesnej Polsce tj „Patriotyzm wczoraj i dziś”, „Być patriotą – co to znaczy?”, „Z czego Polacy mogą być dumni?”, „Kocham Cię Polsko – za co kochamy naszą ojczyznę?” czy „Cudze chwalicie, swego nie znacie – najpiękniejsze zakątki Polski”. Elementami wystawy były również prace uczniowskie dotyczące Powstania Wielkopolskiego i jego znaczenia.

Podczas przerw młodzież mogła delektować się ulubionymi przez Polaków słodkimi przysmakami serwowanymi w kawiarence oraz posłuchać hitów, tych klasycznych i tych współczesnych, autorstwa artystów pochodzących z naszej wspaniałej ojczyzny.

Przedstawicieli klas zaproszono także do wzięcia udziału w quizie sprawdzającym wiedzę o Polsce , w którym musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi kultury, zwyczajów i historii. Po zaciętym boju w kategorii LO wygrała klasa 1A, a w kategorii SP/gimnazjum – klasa 7 SMS. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za obecność i dobrą zabawę

11.11.2018 | 10:51

"Rekord dla Niepodległej"

9 listopada 2018r. w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, włączyliśmy się w akcję "Rekord dla Niepodległej". Dokładnie o godz. 11.11 wspólnie - dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

10.11.2018 | 19:30

Uroczyste otwarcie Hali Sportowej „Szamotulanka”

W piątek 9 listopada w obecności przedstawicieli władz oraz znamienitych gości nastąpiło uroczyste otwarcie hali sportowej przy naszej szkole. To szczególne święto dla całej społeczności szkolnej, kiedy spełniły się marzenia o hali sportowej. Mamy piękny, nowy obiekt, który jest uzupełnieniem dla istniejącego zaplecza sportowego budynku szkoły, tworząc bez wątpienia bazę sportową na miarę XXI wieku.

Na hali o wymiarach 44x30 m, dzięki kurtynom grodzącym można jednocześnie rozgrywać trzy mecze siatkówki lub dwa koszykówki, ale też pograć w piłkę nożną lub ręczną czy też uprawiać lekką atletykę. Obiekt połączony ze szkołą jest wyposażony w szatnie, toalety, pomieszczenie dla trenerów oraz magazyn na sprzęt sportowy, dysponuje również przenośnymi trybunami, z których publiczność może obserwować zmagania sportowe. Jest w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dzięki hali sportowej zdecydowanie poprawią się nam warunki podczas lekcji wychowania fizycznego, umożliwiając uczniom prezentowanie w pełni swoich umiejętności sportowych i rozwijania zainteresowań. To będzie również miejsce zawodów sportowych, uroczystości szkolnych, koncertów, przedstawień teatralnych, prelekcji.

W trakcie uroczystości otwarcia hali sportowej Starosta Powiatu Szamotulskiego Pan Józef Kwaśniewicz przekazał Pani Dyrektor symboliczny klucz do hali. Symbolicznym przypieczętowaniem otwarcia hali sportowej był również strzał do bramki oddany przez Pana Starostę.

Uroczystość uświetnił występ Zespółu Mażoretki Miraż z Wronieckiego Ośrodka Kultury oraz pokazy sportowe lekkoatletek i lekkoatletów oraz siatkarek i siatkarzy – młodzieży szkolnej z klubów sportowych: MKS „Baszta”, UKS „Szamotulanin” i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Uroczystość zakończyła „belgijka” wykonana przez uczniów.

08.11.2018 | 19:19

Piotrelle w Teatrze Nowym

5 listopada grupa teatralna „Piotrelle” uczyła się i bawiła w Teatrze Nowym w Poznaniu.

W ramach programu „Nowy od kulis” młodzież i opiekunki, panie Natalia Szulc i Beata Jankowiak, miały przyjemność spotkać się ze światem sceny i z zakamarkami teatru na co dzień niedostępnymi dla tradycyjnie rozumianej publiczności. Podczas kilkudziesięciominutowej wycieczki można zobaczyć zaplecze techniczne teatralnych scen, zajrzeć do garderób i teatralnych pracowni, a potem postarzeć o 50 lat lub zmienić się w hipisa czy rusałkę. Pani charakteryzatorka i perukarka oczarowała wszystkich swoimi gawędami i warsztatami.

Być może nie jest to koniec znajomości z pracownikami teatru. Chcielibyśmy tam jeszcze poeksperymentować.

03.11.2018 | 16:35

Skarga na Harvardzie

Piotr Skarga odwiedził Uniwersytet Harvarda, skąd serdecznie pozdrawia grono pedagogiczne i brać uczniowską.

30.10.2018 | 19:16

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym dla gimnazjalistów

Dnia 30 października 2018 roku w Ostrorogu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Reprezentacja dziewcząt w składzie: Piątkowska Jagienka 3gE i Kuligowska Zuzanna 3gE zajęły I miejsce, a reprezentacja chłopców w składzie: Kwaśny Filip 3gB i Woźny Wiktor 3gA zajęła II miejsce tym samym awansując do finału rejonu, który odbędzie się 15 listopada 2018 roku w Ostrorogu.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

30.10.2018 | 19:09

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym dla licealistów

Dnia 25 października 2018 roku w Pniewach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Reprezentacja szkoły w składzie: Dominiczak Agnieszka 3B, Kaźmierczak Patrycja 3B, Cembrowicz Katarzyna 2B zajęła I miejsce tym samym awansując do finału rejonu.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

30.10.2018 | 19:07

Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych

Dnia 19 października 2018 roku w Pniewach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych.

Reprezentacja szkoły w składzie: Adamska Natalia 2A, Filipiak Paweł 3A, Łabęcka Marta 3C, Julia Spychała 2C, zajęła I miejsce tym samym awansując do finału wojewódzkiego.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

30.10.2018 | 19:04

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

Dnia 10 października 2018 roku w Poznaniu odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna w ramach Licealiady dziewcząt i chłopców - finał rejonu rzut jesienny.Szkołę reprezentowało 12 chłopców i 14 dziewcząt.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Kaczmarek Michał 3A 800 m III miejsce

Skowrońska Zuzanna 1BE 200 m II miejsce

Góral Wiktoria 2D 400 m II miejsce

Kozłowska Patrycja 2A skok wzwyż II miejsce

Ratajczak Zofia 3B skok wzwyż III miejsce

Kęsa Martyna 2D kula III miejsce

Zaraś Katarzyna 2C kula I miejsce

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

30.10.2018 | 18:54

Pozdrowienia z Ameryki

Pozdrowienia dla braci szkolnej z wycieczki do Hanover oraz wizyty w miasteczku uniwersyteckim Dartmouth College