Aktualności

11.01.2019 | 7:52

KADETKI I KADECI UKS SZAMOTULANIN W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH

Niezmiernie miło nam poinformować, że zarówno uczennice, jak i uczniowie naszej szkoły w rozgrywkach klubowych reprezentujący UKS SZAMOTULANIN Szamotuły po pełnych emocji i pięknych akcji meczach w dniu 9 stycznia zapewnili sobie awans do turniejów finałowych Mistrzostw Wielkopolski Kadetek i Kadetów !!

Kadetki trenujące pod okiem trenerów Dariusza Ciszaka i Kazimierza Fabina do utrzymania 1 miejsca w grupie i tym samym awansu do finału w środowym meczu potrzebowały wygranych dwóch setów. Nasze dziewczyny rozpoczęły mecz bardzo dobrze i pewnie wygrały pierwszą partię 25:17, a kolejną 25:21. Po dwóch setach pewne awansu do finału województwa dziewczyny postawiły "kropkę nad i" wygrywając trzecią partię 25:23 i cały mecz 3:0. W 10 meczach ligowych nasze uczennice wygrały aż 9 spotkań i zameldowały się w najlepszej czwórce województwa!

Równolegle do meczu dziewczyn rywalizowali kadeci trenujący pod okiem trenera Łukasz Klapczyńskiego i Doroty Szyszki, którzy po niedzielnym zwycięstwie 3:2 w Turku do awansu do turnieju finałowym w rewanżu potrzebowali zwycięstwa. Mecz rozpoczął się nie najlepiej i w pierwszym secie przegrywaliśmy już 20:24, aby w końcówce odnieść zwycięstwo 30:28. Kolejne partie, to gra punkt za punkt niestety z końcówkami na korzyść zespołu z Turku 24:26, 24:26. Czwarta partia, to prawdziwa gra nerwów zakończona sukcesem i zwycięstwem 25:22. W decydującym tie-breaku wygrywamy 15:13 i również kadeci awansują do grona finalistów Mistrzostw Wielkopolski.

BRAWO !!

Osiągane rezultaty z całą pewnością są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się rozgrywkami szkolnymi.

W skład kadetek wchodzą między innymi nasze uczennice: Aleksandra Roszak, Jagoda Szybińska, Natalia Szybińska, Marta Dyzert, Gabriela Jędrzejczak, Michalina Prętka, Jagienka Piątkowska, Jagoda Łucak, Zuzanna Pieniak, Olga Kędziora, Oliwa Bąkowska, Kornelia Ziętkiewicz.

W skład zespołu kadetów wchodzą między innymi nasi uczniowie: Kamil Małecki, Tomasz Szymlet, Kacper Jokiel, Konrad Chybowski, Tomasz Greczka, Miłosz Pilc, Sławomir Luter, Nikodem Wiśniewski, Jakub Szelągiewicz

03.01.2019 | 16:11

Sukcesy w Marszach na Orientację

W ostatnich dniach przed wigilią w Chełmnie, odbyło się podsumowanie działalności Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych w naszym powiecie, a przede wszystkim Powiatowych Mistrzostw w Marszach na Orientację. Z radością informujemy, że nasze SKKT, jak co roku, odnosi sukcesy w tej dziedzinie. Na wyróżnienie zasłużyły następujące uczennice: w kategorii TJ- III m. -Klaudia Nowak i Milena Górny, IV m. - Aleksandra Kuligowska i Zofia Brzózka, natomiast w kat. TD -Weronika Zaraś i Aleksandra Skonieczna

01.01.2019 | 12:39

Artykuł o działaniach grupy projektowej 'Living together'

Grupa uczniów działająca w ramach projektu ‘Living together’, która wróciła niedawno z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, ponownie zaistniała na łamach prasy.

Artykuł na podstawie przeprowadzonego z nimi wywiadu zamieściła gazeta Dzień Szamotulski - dodatek do Głosu Wielkopolskiego w piątek 21.12.18.

Jeśli ktoś z Was przegapił tę lekturę zapraszamy do przeczytania gazetki w sali 109 lub relacji z wyjazdu i informacji na temat projektu w zakładce PROJEKT PL-USA na stronie szkoły: http://www.skarga-szamotuly.edu.pl/projekt-pl-usa/prezentacje/

W ramach działań projektowych dnia 10.12.18 uczniowie spotkali się również z jednym ze sponsorów – członkami Klubu Rotary Szamotuły, aby podziękować za wsparcie, opowiedzieć o spotkaniu z amerykańskim odpowiednikiem klubu Hanover Rotary Club i dokonać przekazania proporca klubowego oraz złożyć świąteczne i noworoczne życzenia.

30.12.2018 | 21:47

Zabawa karnawałowa

Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 zaprasza na zabawę karnawałową 16 lutego 2019r. na godz. 19.00 do restauracji WuZetKa

Szczegóły na plakacie

ZAPRASZAMY

Pliki do pobrania (1):
druk_zabawa_plakat_2019.pdf

30.12.2018 | 21:36

Etiuda Noworoczna

Serdecznie zapraszamy na Etiudę Noworoczną pt. Ich miejsce jest wśród nas w wykonaniu uczniów gimnazjum i liceum. Przedstawienie odbędzie się w czwartek 10 stycznia 2019 roku o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach.

Pliki do pobrania (1):
etiuda_noworoczna_plakat_2019.pdf

23.12.2018 | 23:05

Śp. Bohdan Zieliński

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 23 grudnia 2018r. odszedł drogi nam wszystkim Śp. Bohdan Zieliński dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach w latach 1982-1998.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 28 grudnia 2018r. o godz. 12.30 w Bazylice Kolegiackiej w Szamotułach.

Odpoczywaj w pokoju.

20.12.2018 | 19:50

Życzenia z okazji Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia z całego serca życzymy, aby pomimo zgiełku, pośpiechu i świątecznej krzątaniny udało się każdemu zatrzymać na dłuższą chwilę, wsłuchać się w siebie, posłuchać tego, co mają do powiedzenia najbliżsi.

Życzymy, by nie zabrakło dobra, pokoju, radości i życzliwości, bo tylko w takiej atmosferze rodzi się Miłość, czyli Bóg.

Oby Nowy Rok przyniósł ze sobą więcej pięknych chwil, dawał okazję do samorealizacji i darzył zdrowiem, byście pełni sił mogli podejmować kolejne wyzwania.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

20.12.2018 | 19:48

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

Dnia 17 grudnia 2018 roku w Krzyżu Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Katarzyna Cembrowicz 2B

Agnieszka Dominiczak 3B

Patrycja Kaźmierczak 3B

Dziewczęta obroniły zeszłoroczny tytuł Mistrzyń Wielkopolski i po raz kolejny zajęły I miejsce .

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

19.12.2018 | 15:56

Wigilia dla chorych i samotnych

14 grudnia młodzież ze Szkolnego Koła Caritas pomagała w przygotowaniu i obsłudze spotkania wigilijnego dla chorych i samotnych mieszkańców Szamotuł.

19.12.2018 | 15:54

Pomagamy polskim uczniom w Wilnie

W tym roku nasze Szkolne Koło Caritas wraz ze społecznością szkolną włączyło się w akcję pomocy polskim uczniom w Wilnie.

Dzięki Waszej życzliwości zebraliśmy 2 kartony słodyczy, ponad 20 gier planszowych, a za pieniądze uzyskane ze sprzedaży kawy i ciasta w „kawiarence” zakupiliśmy dla nich lektury szkolne.

Dary te zostały przekazane do centrali Caritas w Poznaniu i na początku grudnia dotarły do polskich dzieci w Wilnie i okolicach.

Radość była ogromna a wrażenia niezapomniane. Wszystkim naszym uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy.