Aktualności

24.03.2020 | 19:04

Komunikat

Szanowni Państwo.

Od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. pracę szkół regulują nowe przepisy, które określają zasady prowadzenia nauczania na odległość oraz dają możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
W czasie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zadania Zespołu Szkół nr 1 –im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Organizacja procesu nauki w tej formie wymaga przede wszystkim nawiązania współpracy zdalnej dyrekcji i nauczycieli z uczniami, rodzicami i opiekunami oraz wdrażania rozwiązań, które w sposób systematyczny, uporządkowany i dostosowany do możliwości uczniów pozwolą na realizacje podstawy programowej, zweryfikowanie postępów uczniów w nauce oraz ich ocenę.

Wobec powyższego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o uaktywnienie kont w dzienniku elektronicznym Librus Synergia i systematyczne zapoznawanie się z pojawiającymi się tam komunikatami.

22.03.2020 | 20:01

Rekrutacja do liceum

Wnioski o przyjęcie do liceum od 11 maja 2020r. do 23 czerwca 2020r. (informacje w zakładce rekrutacja).

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

17.03.2020 | 14:27

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie,

w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, ale też ciągłość funkcjonowania wraz z zawieszeniem zajęć dydaktyczno - wychowawczych od czwartku 12 marca br. przenieśliśmy się komunikacyjnie niemal całkowicie na drogę elektroniczną: e-dziennik i wiadomości e-mail. Dostęp do szkoły jest możliwy, także komunikacja administracyjna, ale za pomocą telefonów: 61 29 21 614 sekretariat, 664 175 243 dyrektor lub poczty: skarga.samotuly@wp.pl - sekretariat, loszdyr@wp.pl - dyrektor oraz za pomocą dziennika elektronicznego. Prosimy o odłożenie wizyt osobistych w szkole do czasu zniesienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemicznego.

Dbajcie o siebie i o bliskich!

11.03.2020 | 16:10

UWAGA!

Uwaga!

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

08.03.2020 | 21:14

Konkurs "Ptaki Polski” – etap wojewódzki

7 marca 2020 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych pt. ,,Ptaki Polski’’ organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody ,,Salamandra”. Z etapu szkolnego w którym uczestniczyło 45 szkół z województwa wielkopolskiego przeszło 94 uczniów. W tak zacnym gronie młodych ornitologów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły Hanna Maciejewska 1C, Aleksandra Nowicka 1C, Jakub Dobias 1H1.

07.03.2020 | 23:31

Supermatematyk - awans do finału

W dniu 21.02.2020r. odbył się półfinał wojewódzkiego konkursu matematycznego "Supermatematyk", w którym brali udział również uczniowie naszej szkoły. Do finału awansowali Stanisław Spychała kl.1G1 oraz Patryk Osiak kl.2A. Ostatni etap odbędzie się 17 kwietnia.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i już teraz trzymamy kciuki za powodzenie w ostatnim etapie.

02.03.2020 | 21:46

Plakat informacyjny dotyczący koronawirusa

W załączniku przedstawiamy plakat przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia dotyczący koronawirusa.

26.02.2020 | 16:33

JUŻ MOŻNA ZAMAWIAĆ BLUZY SZKOLNE!

Jak zapewnie pamiętacie, w grudniu 2019 r. ogłosiliśmy konkurs na logo na bluzy szkolne. Na konkurs wpłynęły cztery projekty: Joanny Kubsik z kl. 1C, Maksymiliana Pyc z kl. 1H1 oraz Maciej Dudziaka i Kacpra Szczurka z kl. 1K.

Organizatorzy konkursu - przedstawicieli grona pedagogicznego, Stowarzyszenia Wychowanków i Samorządu Uczniowskiego, po długiej dyskusji, nie wskazali zwycięskiego projektu i postanowili przyznać wszystkim autorom złożonych prac równorzędne wyróżnienia.

Przedstawione prace pokazały nam, co dla nas – uczniów, jest ważnym elementem wyróżniającym graficznie naszą szkołę. Wszystkie prace konkursowe nawiązywały bowiem do wizerunku naszego Patrona – ks. Piotra Skargi. W ten sposób powstał projekt, który prezentujemy Wam na zdjęciu.

Dostępne są kolory: czarny, szary, bordo, pudrowy róż oraz granat. Jeśli chcecie przymierzyć i dobrać swój rozmiar - w szkole dostępne są dla Was bluzy - próbki. O szczegóły pytajcie przewodniczących klas.

Przywitajmy wiosnę w bluzach z logo szkoły

23.02.2020 | 21:00

Konkurs o Indeks Filmoznawstwa UAM

Pod hasłem „Wyższa klasa filmu” rusza kolejna, czwarta już, edycja Konkursu o Indeks organizowanego przez Instytut Filmu Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do udziału zaproszeni są maturzyści z całego kraju – na zwycięzcę czeka indeks na poznańskie Filmoznawstwo. Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest napisanie recenzji filmu i przesłanie jej na adres: konkurs.indeks@gmail.com do dnia 10 maja 2020 roku. Drugi etap, w którym pięciu szczęśliwych finalistów zmierzy się z pytaniami komisji konkursowej, rozegra się w czerwcu w siedzibie Instytutu w Poznaniu. Wówczas wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma indeks na filmoznawcze studia I stopnia rozpoczynające się w roku akademickim 2020/2021.

Szczegóły pod linkiem https://www.facebook.com/IndeksFilmoznawstwaUAM/

Pliki do pobrania (1):
konkurs_o_indeks_-_regulamin_2020.pdf

20.02.2020 | 21:19

TOUR SALON 2020

Dzięki zaproszeniu Firmy Florczyk Travel uczniowie klasy 1AB wraz z opiekunami 14 lutego br. wzięli udział w Poznaniu w TOUR SALON - Targach Regionów i Produktów Turystycznych pt. "Odkryj smak przygody". To miejsce inspiracji dla pasjonatów podróży szukających ciekawych destynacji dla swoich wypraw wakacyjnych czy weekendowych. Wydarzenie stanowiło platformę promocji i prezentacji ofert turystycznych, wymianę wiedzy i doświadczeń w gronie przedstawicieli sektora turystycznego. W ramach ekspozycji zaprezentowało się łącznie blisko 100 regionów, miast, powiatów, biur podróży, obiektów turystycznych i parków rozrywki. Mogliśmy poznać walory turystyczne m.in. Wielkopolski i miasta Poznania, województwa lubuskiego, Mazowsza, powiatów i organizacji działających na Kaszubach, a także miejsc, które w 2019 roku zostały wyróżnione tytułem „Polskiej Marki Turystycznej”: Torunia, Lublina, Śląska Cieszyńskiego, Beskidów czy Krainy Lessowych Wąwozów. Do podróży inspirowały także zagraniczne regiony i miasta, w tym kraj ustecki, Hesja, Republika Dominikany, Brno, Charków, Kutaisi, a także zlokalizowane na terenie Włoch hotele i campingi, gruzińskie biura podróży czy portugalscy touroperatorzy. Nie zabrakło także atrakcyjnych propozycji spędzania wolnego czasu przygotowanych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rodzin z dziećmi. Do podróży i odkrywania smaku przygody zapraszały m.in. Energylandia, Park Makiet Mikroskala, najmłodsze ZOO w Polsce z Lubina i ogród zoologiczny z Poznania, a także uczestnicy projektu „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W pierwszym dniu TOUR SALON uczniowie ze szkół w Wielkopolsce mogli uczestniczyć w przygotowanych w ramach projektu „Najlepsza Lekcja Ever” zajęciach o tematyce przyrodniczej, ekologicznej, historycznej, a także w warsztatach projektowania i druku 3D.

Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Florczykowi za zaproszenie młodzieży na Tour Salon. Wyprawa dla uczniów zainteresowanych geografią, turystyką i krajoznawstwem była ciekawym spędzeniem czasu, poznaniem nowych miejsc i kierunków.