Aktualności

31.03.2021 | 12:44

Szkolny Dzień Kariery 2021

W poniedziałek 22.03.2021r. kolejny raz realizowaliśmy Szkolny Dzień Kariery. Tym razem w nieco nietypowej formie. Wszystkie zajęcia odbywały się bowiem on-line.

Tegoroczni maturzyści oraz uczniowie kl.2H1, 2H2, 2I brali udział w seminarium inspiracyjnym, prowadzonym przez p.Łukasza Hoffmana. Nasz gość w ciekawy sposób opowiedział o swojej drodze edukacyjno – zawodowej, która wymagała podejmowania trudnych decyzji, nieraz zupełnie nieoczekiwanych przez innych. Mówiąc o swojej ścieżce zawodowej Pan Łukasz podkreślał, jak ważna jest realizacja marzeń, aktywność własna i bycie w zgodzie ze sobą. Swoim przykładem pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy z nas może znaleźć satysfakcjonujące miejsce na rynku pracy. Zwracał uwagę na to, że warto mieć pasje, projektować swoje cele, by móc je potem realizować. Prowadzący przygotował ciekawą prezentację, zadbał o szczegóły scenariusza i formę spotkania. Nie zabrakło w nim ćwiczeń indywidualnych, filmików motywujących do refleksji, działania. W trakcie spotkania nasi uczniowie mieli także możliwość zadawania pytań na chacie, na które odpowiadał im prowadzący. Można powiedzieć, że seminarium to, rzeczywiście zainspirowało młodzież do poszukiwania swoich ścieżek kariery.

Uczniowie pozostałych klas drugich, pierwszych i klasy 8SP, mieli w tym dniu zajęcia warsztatowe ze swoimi wychowawcami. Nie zabrakło w nich ćwiczeń z zakresu samopoznania, informacji o świecie zawodów i współczesnym rynku pracy.

Szkolny Dzień Kariery pozwolił naszym uczniom zaprojektować swoją przyszłość edukacyjno – zawodową.

28.03.2021 | 14:21

„Skarga” w czołówce szkół polskich i europejskich

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza szkoła znalazła się w czołówce 55 szkół w Polsce nagrodzonych odznaką ‘Szkoła eTwinning 2021-2022’.

W ten sposób udowodniliśmy, iż uczniowie i nauczyciele „Skargi” działają na najwyższym poziomie europejskim, a imię naszej placówki zostało zamieszczone na liście 2935 szkół eTwinning z całej Europy (https://www.etwinning.net/pl/pub/support/2021--2022-etwinning-school-l ).

Etwinning to całkowicie bezpieczna e-społeczność szkolna „…gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę…”

źródło: https://etwinning.pl/czym-jest-etwinning/

Program eTwinning to część Programu Erasmus+ prowadzonego w Polsce przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Nasza szkołą jest czynnym uczestnikiem Programu eTwinning już od ponad 10 lat realizując liczne projekty międzynarodowe (niektóre nagrodzone nagrodami eTwinning Label), korzystając z oferty szkoleniowej dla nauczycieli oraz warsztatów i webinarów dla uczniów.

Ubiegając się o odznakę Szkoła eTwinning musieliśmy wykazać, iż spełniamy kryteria 2 etapowego procesu rekrutacyjnego.

Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

więcej informacji na:

https://www.etwinning.net/pl/pub/benefits/recognition/etwinning-school.htm

Odznaka Szkoła eTwinning potwierdza, iż działania naszej społeczności szkolnej są spójne z misją innowacyjnych szkół, które oferują bogate możliwości edukacyjne, przeciwdziałają wykluczeniu oraz działają w celu zapewnienia jak najwyższych standardów w edukacji. Nasza placówka udowodniła, iż jest instytucją włączającą, której działania oparte są na wzajemnej współpracy zaangażowanych jednostek, jej uczniowie nie cofają się przed zaangażowaniem i inicjowaniem zmian, a nauczyciele dzielą się wiedzą i działają zespołowo.

Jest to sukces całej społeczności szkolnej. Gratulujemy zatem zarówno uczniom jak i kadrze nauczycielskiej. BRAWO MY!!!

Pliki do pobrania (1):
etw_school_poster_def_pl_1.pdf

19.03.2021 | 23:22

Szkoła w obiektywie absolwenta

Miło spoglądać na budynek szkoły, halę i boiska sportowe oraz całe otoczenie z takiej perspektywy.

Szkoła w obiektywie Absolwenta Łukasza Wlazika (matura 2009). Bardzo dziękujemy!

17.03.2021 | 21:43

Próbne egzaminy ósmoklasisty

W środę 17 marca uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego przystąpili do próbnych egzaminów ósmoklasisty. Przed nimi trzy dni zmagań, tym razem nie na boisku czy bieżni.

Życzymy Wam drodzy ósmoklasiści powodzenia na próbie i sukcesu na egzaminie w maju!

14.03.2021 | 21:10

Terminarz rekrutacji 2021/22

Rekrutacja do klas pierwszych liceum

termin składania dokumentów od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r. (klasa sportowa do 31 maja 2021 r.) godz. 15.00

Termin dostarczenia świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r. godz.15.00

Termin ogłoszenia listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 22 lipca 2021 r. godz. 10.00

Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego (o ile nie zostały złożone wcześniej) od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021r. godz.15.00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 2 sierpnia 2021 r. godz. 13.00

Wniosek i regulamin można pobrać w zakładce rekrutacja

12.03.2021 | 13:02

III edycja Wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych Wielkopolski „Aforyzmy w komiksie”

Uczniom naszej szkoły nie zabrakło tym razem pomysłów i umiejętności artystycznej interpretacji aforyzmów Stanisława Jerzego Leca. Organizatorzy konkursu, w którym po raz pierwszy wzięliśmy udział, zaplanowali dla uczestników trudne zadanie, wymagające odczytania sensu aforyzmu i przekładu słowa na obraz, a właściwie na serię obrazków . Dialogi i monologi „w dymkach” miały powstać w języku polskim i obcym (angielskim lub niemieckim). Uczniowie pracowali na komputerze lub tradycyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem : piórka i tuszu, ołówka, cienkopisu, pisaków, kredek, farb.

Trudno było szkolnej komisji konkursowej wybrać najlepsze prace ze względu na wiele możliwości przekazu . Kolejnym kryterium było zrozumienie metafory i prezentacja swojego pomysłu. Tekst bohaterów historyjki obrazkowej powinien być ciekawy i poprawny i to poprawny w dwóch językach. I w tym miejscu należy podziękować Organizatorom Konkursu: Zespołowi Szkół Ekonomicznych w Pile, Fundacji Literackiej „Jak podanie ręki“ oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego z oddziałem w Poznaniu za stworzenie szansy sprawdzenia się w realizacji tak karkołomnego zadania. Udało się, a dowodem są poniższe zdjęcia komiksów.

Oto laureaci :

I miejsce: Justyna Boniak IF

II miejsce: Zuzanna Grążka IE

III miejsce: Agnieszka Krzyżaniak 1C, Dominika Bąk 1E, Marcin Woźny 1C

IV miejsce: Maja Dukat 1AB, Natalia Szymczak 1E

Wyróżnienia: Wiktoria Rzepa 1C, Olga Sikorska 1E, Zofia Metler 1F, Franciszek Rudnicki 1AB

Gratulujemy serdecznie!

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

07.03.2021 | 22:15

Rekrutacja 2021/22

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z folderem informacyjnym o naszej szkole

05.03.2021 | 9:21

Insta.Ling na wagę złota

Za nami XV edycja programu Insta.Ling. Aplikacja ta od lat pomaga naszym uczniom w systematycznym i skutecznym przyswajaniu słówek. Początkowo, uczniowie podchodzą do tego tematu z dużą rezerwą. Myślą, że to będzie kolejny przykry obowiązek do odhaczenia na ich liście zadań. Z czasem zmieniają nastawienie. Aplikacja jest prosta, intuicyjna a co najważniejsze szybko przynosi pożądane efekty. Stąd wzrost motywacji i zaangażowania. Dodatkowym motywatorem mogą być oceny miesięczne lub tygodniowe za aktywność.

Dzięki pracy uczniów, rodziców i nauczycieli możemy pochwalić się nie lada sukcesem. Nasi nauczyciele języków obcych: angielskiego i hiszpańskiego otrzymali właśnie złote certyfikaty jakości kształcenia w uznaniu za skuteczne wykorzystywanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling.

Dziękujemy wszystkim za dotychczasową pracę i zachęcamy do rejestracji w kolejnej, XVI już edycji Insta.Linga.

To nasz wspólny sukces! Thank you! ¡Muchas gracias!

03.03.2021 | 21:53

Próbne egzaminy maturalne

W dniu dzisiejszym 3 marca językiem polskim rozpoczęliśmy próbne egzaminy maturalne, do których przystąpiło 99 maturzystów. Jutro królowa nauk - matematyka, a pojutrze przyjdzie się zmierzyć z językiem angielskim. Mimo trudnego czasu, wprowadzonego reżimu sanitarnego - szkoła odżyła - znów byli w niej uczniowie! Życzymy Wam powodzenia!

21.02.2021 | 22:22

Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku 2021

W zeszłym tygodniu pani dyrektor Justyna Szaniawska-Budaj wręczyła najlepszym uczniom liceum - Stanisławowi Spychale z kl.2G1 i Zuzannie Dyzert z kl.2C - listy gratulacyjne Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jesteśmy z Was dumni!