Aktualności

30.09.2017 | 16:27

Nowy rozkład godzin lekcyjnych

W załączniku nowy rozkład lekcji obowiązujący od poniedziałku 2 października 2017 roku

Pliki do pobrania (1):
rozklad_godzin_lekcyjnych.pdf

28.09.2017 | 8:53

Spotkanie młodzieży w Norwegii

Dzięki inicjatywie The European Wergerland Centre w Oslo oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie trzy uczennice klas 2 liceum: N. Bartkowiak, M. Fietz i A. Gendera pod opieką J. Jędrzejczak miały możliwość wzięcia udziału w polsko-norweskim spotkaniu młodzieży odbywającym się w dniach 18-21.09.2017 w Norwegii.

Seminarium na wyspie Utoya miało przybliżyć grupie trzydziestu młodych ludzi (piętnaściorgu) z Polski i z Norwegii okoliczności ataku terrorystycznego 22 lipca 2011 roku, kiedy to w wybuchu bomby przed budynkami rządowymi w Oslo oraz w strzelaninie na wyspie Utoya zginęło 77osób.

Uczestnicy warsztatów wspólnie starali się wypracować działania zmierzające do rozpoznawania mowy nienawiści oraz przeciwdziałania zjawiskom dyskryminacji, łamania praw człowieka, hejtu w mediach w celu kształtowania świadomych postaw demokratycznych wśród młodzieży. Na bazie tych dyskusji i przemyśleń uczennice przygotują cykl warsztatów związanych z poruszanymi na seminarium treściami. Oprócz wytężonej pracy zarówno młodzież, jak i nauczyciele korzystali z możliwości wspólnego spędzenia czasu i wymiany doświadczeń.

26.09.2017 | 9:14

Wyjazd do Oświęcimia i Krakowa

W dniach 19- 20 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wyjazd do Oświęcimia i Krakowa. Wyruszyliśmy o bardzo nietypowej porze, krótko przed godziną pierwszą w nocy, aby rano móc już rozpocząć zwiedzanie, które zaczęło się w Oświęcimiu, od przejścia pod znanym napisem "Arbeit macht frei". Po wizycie w Auschwitz przyszła pora na oddalone o 3 kilometry Birkenau. Po zwiedzaniu i warsztatach pożegnaliśmy się z tym miejscem i ruszyliśmy w kierunku Krakowa. Tam czekał nas wieczorny spacer w kroplach deszczu i odpoczynek. Następnego dnia pozostało nam zwiedzanie tego miasta, które rozpoczęliśmy od Wawelu, jednak głównie oglądaliśmy Kazimierz- dawną dzielnicę żydowską. Zobaczyliśmy tam dwie synagogi- Remuh wraz z cmentarzem oraz mniej tradycyjną synagogę Tempel. Po tym wszystkim przyszedł czas na słynne zapiekanki i na powrót do domu.

24.09.2017 | 20:47

Festyn rodzinny

Zapraszamy wszystkich do udziału w pierwszym Szkolnym Festynie Rodzinnym, który odbędzie się na terenie naszej szkoły 30 września, w godzinach od 12.00 do 16.00.

Główną atrakcją imprezy będzie wyprzedaż garażowa, zatem, jeśli dawno nie zaglądałeś do wnętrza swoich szaf lub na strych, warto to zrobić teraz, aby pozbyć się zbędnych książek, ubrań, płyt, gadżetów, które mogą jeszcze posłużyć innym, a Tobie się znudziły albo z nich wyrosłeś… To dobra okazja do jesiennych porządków, a jednocześnie zdobycia paru groszy na nowe potrzeby

Poza wyprzedażą zapewniamy moc innych atrakcji

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na plakacie i naszej stronie.

Zapraszamy!

Poniżej można pobrać potrzebne dokumenty:

- regulamin wyprzedaży garażowej

- formularz rezerwacji stoiska

- zgoda na wolontariat

Pliki do pobrania (3):
formularz_rezerwacji_stoiska.docx
regulamin_wyprzedazy_garazowej_1.docx
wolontariat_2.docx

24.09.2017 | 9:10

Potrzebna pomoc!

Mikołaj jest uczniem naszej szkoły, potrzebuje pomocy. Ty możesz mu pomóc rejestrując się w bazie DKMS lub przez zachęcenie swoich pełnoletnich znajomych, rodziców, sąsiadów.

Możesz pomóc i uratować czyjeś życie, to nie boli...Przyjdź!

REJESTRACJA:

7 października 2017 r. 9:00 – 15:00 Biblioteka Publiczna ul. Rynek, Szamotuły

7 października 2017 r. 15:00 – 20:00 Biuro Zawodów VII Szamotuły Półmaraton ul. Sportowa 6, Szamotuły

8 października 2017 r. 7:30 – 15:00 VII Szamotuły Półmaraton ul. Sportowa 6, Szamotuły

Pliki do pobrania (1):
ans_002_katarzyna_baran_plakat_a3.pdf

19.09.2017 | 9:47

Spotkanie z Misjonarzem

W piątek 15 września gościliśmy w naszej szkole ks. Krzysztofa Stachowiaka - Misjonarza Świętej Rodziny, przebywającego od 2005 roku w Papui - Nowej Gwinei. Ksiądz podczas spotkań z młodzieżą i nauczycielami opowiadał o ciekawej i trudnej pracy na misji, ewangelizacji oraz codziennym życiu w diecezji Goroka.

18.09.2017 | 21:31

Sprzątanie świata

W piątek 15 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Fundacja "Nasza Ziemia" - organizator akcji, chciał zwrócić uwagę, że niemal wszystko to, co wyrzucamy, można przerobić lub odzyskać.

17.09.2017 | 20:12

Spotkania z rodzicami

ZAPRASZAMY

19 września (wtorek):
- godz. 17.00 kl.7 SPMS, kl. II gimnazjum
- godz. 18.30 kl. III gimnazjum (z dyrekcją i wychowawcami),

20 września (środa):
- godz. 17.00 kl. I liceum i kl. II liceum
- godz. 18.30 kl. III liceum (z dyrekcją i wychowawcami)
- godz. 19.30 spotkanie trójek klasowych rodziców i maturzystów w sprawie studniówki

13.09.2017 | 21:46

Nagrodzeni w konkursie wiedzy o generale Stanisławie Maczku

W wyjeździe do Tielt organizowanym i ufundowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach brali udział uczniowie nagrodzeni w konkursie wiedzy o generale Stanisławie Maczku. Ze szkół powiatowych wyróżnieni zostali młodzi ludzie z Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2, czyli z popularnie określanego "Rolnika" i "Skargi". Spośród naszych uczniów w wyprawie wzięli udział : Kinga Łączkowska, Mateusz Skrzypczak, Witek Zieliński oraz Przemysław Szałata.

Podczas naszej wyprawy uczestniczyliśmy w ceremoniach upamiętniających wyzwolenie miasta Tielt przez 1 dywizję pancerną gen. Maczka oraz w uroczystościach na cmentarzu wojskowym w Bredzie.

Szczególnie wzruszające były uroczystości z udziałem kombatantów i ich rodzin na cmentarzach w Tielt i Bredzie. W mieście partnerskim Tielt hołd żołnierzom polskim, którzy wyzwalali tę miejscowość, oddały władze oraz uczniowie szkoły podstawowej. Wspólnie złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze.

Wyjazd miał też mniej oficjalny, trochę turystyczny charakter. Uczestnicy wyprawy mogli podziwiać niezwykle piękną architekturę belgijskich Tielt i Brugii a także holenderskiej Bredy. Wyjątkowo urokliwą atrakcją okazała się przejażdżka łodziami po kanałach przypominających Wenecję. Mimo pogody, która nie dopisywała, po wyjeździe zostało mnóstwo miłych wspomnień i pięknych zdjęć.

10.09.2017 | 9:15

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Dnia 4 września nauczyciele i uczniowie uroczyście powitali nowy rok szkolny w towarzystwie zaproszonych gości: Wicestarosty Powiatu Szamotulskiego Pani Beaty Hanyżak, Dyrektora Wydziału Edukacji Pana Jana Stefaniaka, Prezesa UKS „Szamotulanin” Pana Wiesława Małyszki, dr Justyny Czai – Wicedyrektora Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu, mgr Marcina Pigulaka – Doktoranta Instytutu oraz Rodziców naszych uczniów.

Podczas uroczystości Pani Wicestarosta wręczyła stypendia 61 wyróżniającym się uczniom gimnazjum i liceum oraz nagrody Starosty za osiągnięcia sportowe Tymoteuszowi Zimny i Karinie Konys.

Z dniem 1 września 2017r. do naszego Zespołu Szkół została włączona Bursa Szkolna i Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Dzięki temu zyskaliśmy m.in. miejsca noclegowe dla naszych uczniów oraz stołówkę z obiadami.

Ważnym wydarzeniem jest fakt, że od 1 września w naszej szkole została utworzona Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego. Kształcenie w klasie VII będzie odbywało się w dyscyplinach: lekka atletyka i piłka siatkowa.

Dnia 4 września oficjalnie nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu. Wspólne działania będą odbywały się w różnych formach: zajęcia z pracownikami naukowymi na temat zagadnień z teorii filmowej, analiza dzieła filmowego jako tekstu kultury, problematyka związana z historią kinematografii polskiej i światowej, scenariopisarstwem oraz refleksją nad funkcjonowaniem rodzajów i gatunków filmowych. Nasi uczniowie wezmą udział w zorganizowanych w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM pokazach filmowych, połączonych z prelekcjami, warsztatami i dyskusjami filmoznawczymi. Młodzież sprawdzi swoją wiedzę i umiejętności w Międzyszkolnym Turnieju Filmoznawczym, organizowanym przez Instytut, który stanowi ukoronowanie trzydziestogodzinnego kursu, przeprowadzanego z klasą akademicką na terenie szkoły. Bardzo cieszymy się z tego patronatu.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2017/2018 życzymy wszystkim wzajemnej życzliwości, zaufania, osiągania sukcesów, zadowolenia z każdego dnia oraz wytrwałości w obliczu nowych wyzwań.