Aktualności

16.02.2018 | 19:02

Konfrontacje

8 lutego 2018 r. grupa teatralna Piotrelle uczestniczyła w corocznych Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych Teraz My . Młodzi aktorzy występowali w nowej, pięknej auli szkoły muzycznej i zaprezentowali się wspaniale. Członkowie jury byli zachwyceni interpretacją tekstu „Małego Księcia”, śpiewem, ruchem scenicznym i wykorzystaniem form medialnych przez nasz zespół, a szczególnie Mikołaja Juszczaka, który swoimi umiejętnościami oczarował widownię. Trudno byłoby też nie podziwiać piosenek skomponowanych i wykonanych przez duet Kasia i Gosia.

Tego dnia poza strawa duchową wszyscy goście szkoły muzycznej, dzięki hojności sponsorów, posilili się pysznym śniadaniem i zabrali do swoich szkół symboliczne maski teatralne oraz elektryczne czajniki z zapasem kawy.

Konfrontacje pozwoliły nie tylko zaprezentować umiejętności sceniczne młodzieży, ale zgodnie z celem imprezy, przyjrzeć się grze innych i dostrzec różne odsłony sztuki teatru.

10.02.2018 | 10:14

Zimowy turniej recytatorów

Miło nam poinformować, że Wiktoria Stanke z IIgB zajęła II miejsce w zimowej edycji Artystycznych Spotkań Recytatorów w Szamotulskim Ośrodku Kultury.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

09.02.2018 | 7:31

Dyskoteka

W czwartkowy wieczór nasza młodzież bawiła się na dyskotece Walentynkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło atrakcji - była świetna muzyka, były pączki, była także loteria z nagrodami. Wszyscy bawili się świetnie i już pytali o kolejną dyskotekę.

Miło było patrzeć na bawiącą się młodzież, bo przecież szkoła, to nie tylko nauka, a nasz samorząd najlepiej o tym wie!

09.02.2018 | 7:29

Połowniki licealistów

2 lutego 2018r. licealiści z klas drugich bawili się w szkole na tradycyjnych już połowinkach. O każdy szczegół zadbali wraz z wychowawcami i rodzicami. Dobra zabawa zakończyła się przed północą.

08.02.2018 | 7:37

Złoty medal Eryka

W dniach 20-21 stycznia 2018 roku odbyły się w Łodzi X Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią GO-NOW, w których uczeń naszej szkoły ERYK NOWAK z kl.2C zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej 14-18 lat. Eryk trenuje od pięciu lat w klubie szermierczym "Szpada Szamotuły". Zaczynał od szermierki sportowej, od szpady (dwa brązowe medale). Później zmienił broń na miecz długi. Szermierką historyczną zajmuje się od dwóch lat. Na swoim koncie ma brązowy i ostatnio złoty medal, zdobyte w konkurencji miecza długiego.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za rozwój sportowej pasji i dalsze sukcesy.

06.02.2018 | 21:05

KOALA

3 lutego 2018 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu odbyły się zawody półfinałowe konkursu KOALA, czyli KOmbinatoryka ALgorytmika logikA. Na 67 drużyn startujących w I etapie, do II etapu zakwalifikowało się 20 drużyn, w tym z naszej szkoły aż cztery! W pierwszym etapie drużyna Czwórka wspaniałych zdobyła maksimum punktów 15/15, pozostałe po 14 punktów. Gratulujemy!

Wyniki II etapu poznamy 28 lutego 2018 r.

1. Czwórka wspaniałych.

Natalia Adamska IA

Agata Buchwald IA

Małgorzata Kalotka IA

Zofia Kalotka IA

2. 314 promili logiki

Paweł Filipiak IIA

Kamil Niżnik IIA

Jan Lorkiewicz IIA

Mikołaj Żurawski IIA

3. Mistrzowie Jedi

Julia Garczyńska IIA

Agnieszka Mendel IIA

Martyna Spychała IIA

Michał Kaczmarek IIA

4. Niewymierni

Aleksandra Biniak IIgC

Mikołaj Popowski IIgA

Arkadiusz Wargacki IIgA

04.02.2018 | 19:37

Połowniki gimnazjalistów

W piątek 19 stycznia uczniowie drugich klas gimnazjum bawili się na Połowinkach, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez szkolnych.

Zabawa zorganizowana przez wychowawców i rodziców rozpoczęła się o godzinie 18.00 i trwała 4 godziny. Parkiet od razu zapełnił się tancerzami, którzy przerywali szaloną zabawę tylko po to, by posilić się przy szwedzkim stole i orzeźwić zimnymi napojami. Młodzież bawiła się w rytm znanych i lubianych przebojów, a o oprawę muzyczną zadbał Dj Mayer.

Warto wspomnieć o wspaniałych kreacjach naszych gimnazjalistek. Dziewczyny wyglądały bardzo elegancko. Większość wybrała zwiewne sukienki i wygodne obuwie, chociaż nie brakowało efektownych szpilek. Chłopcy prezentowali się równie dobrze. Niektórzy postawili na garnitury, inni wybrali koszule i jeansy.

Uczniowie podkreślali, że świetnie się bawili i na długo zapamiętają wspaniałą atmosferę ostatnich Połowinek dla gimnazjum.

Podziękowania należą się Pani Dyrektor, nauczycielom i rodzicom, którzy zajęli się stroną logistyczną imprezy oraz zadbali o bezpieczeństwo młodzieży.

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć na szkolnym profilu fb

29.01.2018 | 6:44

Dzień Australijski

22.01.2017 uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na obchody „DNIA AUSTRALIJSKIEGO” zorganizowanego przez klasę 3C z wychowawcą. Impreza ta, mająca na celu zapoznanie młodzieży z kulturą i zwyczajami tego przepięknego kraju, odbyła się na cześć świętowanego 26 stycznia „Dnia Australii”, najważniejszej uroczystości państwowej.

Podczas przerw młodzież mogła delektować się ulubionymi przez Australijczyków słodkimi przysmakami oraz zapoznać się z przykładami slangu australijskiego, a wszystko to przy dźwiękach hitów, tych klasycznych i tych współczesnych autorstwa artystów pochodzących z tego kontynentu.

Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawy przygotowanej specjalnie na tę okazję przez klasy 2gA, 2C i 1A. Wystawa prezentuje plakaty będące efektem prac projektowych dotyczących różnych aspektów kultury Australii m. in. symboli, ciekawostek, sławnych ludzi, miast i atrakcji turystycznych, stereotypów oraz świąt i uroczystości, ze szczególnym uwzględnieniem Dnia Australii.

Przedstawicieli klas zaproszono także do wzięcia udziału w quizie pt. „What do you know about Australia?”, w którym musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi kultury, zwyczajów i historii.

Dziękujemy wszystkim za obecność i dobrą zabawę

Do zobaczenia!

28.01.2018 | 14:50

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

Dnia 19 stycznia 2018r. odbył się w Poznaniu etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla gimnazjalistów. Uczniowie naszej szkoły - Jakub Dobias (kl.2gA) i Franciszek Spychała (kl.3gB) przeszli do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

26.01.2018 | 22:11

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

20 stycznia 2018 roku w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu matematycznego dla uczniów Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentował Arkadiusz Wargacki z klasy 2gA. Arek zdobywając maksymalną liczbę punktów został laureatem tego konkursu. Serdecznie gratulujemy Arkowi ogromnego sukcesu i życzymy dalszych .