25.04.2018 | 10:53

2d w radio Poznań

W czwartek 12 kwietnia uczniowie klasy 2d z uwagą przyglądali się pracy radiowców w Radio Poznań. Wizyta w siedzibie radia stał sie okazją do poznania kolejnego zawodu. Jakimi specyficznymi cechami charakteru muszą wykazywać się ludzie pracujący w takiej firmie? W jaki sposób pracować nad dykcją i własnym głosem i czy każdy może być radiowcem? Na takie pytania odpowiadali dziennikarze : Dawid Majchrzak i Grzegorz Hałasik. Oprócz pracy dziennikarzy uczestnicy wyjazdu do Poznania poznali bardzo ciekawą historię budynku , w którym znajduje się siedziba radia

23.04.2018 | 9:08

"Tego o nas jeszcze nie wiecie"

Zapraszamy na wystawę "Tego o nas jeszcze nie wiecie" w dniu 26 kwietnia 2018r. o godzinie 17 w naszej szkole. Dowiecie się czy nasi uczniowie mają pasje i czym się interesują?

23.04.2018 | 9:04

Finał "Koali" 2018

14 kwietnia 2018 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał ponadgimnazjalny drużynowego konkursu matematyczno-informatycznego KOALA -Kombinatoryka-Algorytmika-Logika.

Drużyna z naszej szkoły 314 promili logiki w składzie:

Paweł Filipiak, Jan Lorkiewicz, Kamil Niżnik oraz Mikołaj Żurawski z klasy IIa, zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

22.04.2018 | 9:03

Egzaminy gimnazjalne 2018

Zakończył się trzydniowy maraton gimnazjalistów. W środę 18 kwietnia 121 uczniów klas trzecich gimnazjum zmierzyło się z egzaminem z części humanistycznej, 19 kwietnia rozwiązywali zadania z części matematyczno - przyrodniczej a 20 kwietnia z wybranego przez siebie języka obcego. Na wyniki egzaminów gimnazjaliści poczekają
do 15 czerwca.

21.04.2018 | 17:45

Goście z Piły

Dnia 17 kwietnia klasy medyczne 1B, 2B i 3B uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Piły - kierunek: ratownictwo medyczne, fizjoterapia i kosmetologia. Oprócz interesujących prezentacji była również dawka praktycznych wiadomości i pokaz m.in. ambulansu szkoleniowego. Serdecznie dziękujemy Prowadzącym, a w szczególności Pani dr Kamilii Sadaj-Owczarek - Kierownikowi Zakładu Ratownictwa Medycznego za koordynowanie spotkania.

17.04.2018 | 11:52

Zaprojektuj swoją przyszłość

Kolejny raz licealiści "Skargi" uczestniczyli w unikatowym programie warsztatów prowadzonych przez studentów i absolwentów psychologii Uniwersytetu SWPS i wzornictwa School of Form. Zajęcia rozwijają projektowy sposób myślenia i wspierają kreatywność. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość przekonania się jak wiele może w swoim życiu zaprojektować.

17.04.2018 | 11:49

Laureatom wręczono zaświadczenia

W poniedziałek 16 kwietnia w szkole muzycznej przy ul. Solnej w Poznaniu odbyła się gala wręczenia zaświadczeń lauretom wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Zaszczytu tego dostąpiło dwóch naszych uczniów: Arkadiusz Wargacki z klasy 2gA – laureat konkursu matematycznego oraz Franciszek Spychała z klasy 3gB – laureat konkursu geograficznego. Zdobycie tak zacnego tytułu wiąże się m.in. ze zwolnieniem ucznia z obowiązku przystąpienia do egzaminu gimnazjalnego z danego zakresu, pierwszeństwa przy rekrutacji do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej i oczywiście celującej ocenie klasyfikacyjnej
z danego przedmiotu. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej pracy nad rozwijaniem wlasnych talentów.

17.04.2018 | 11:44

Ogólnopolski Konkurs „Turbolandeskunde"

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w Poznaniu odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych". Tematem przewodnim tegorocznej edycji były Niemcy.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie - Sandra Skorwider, Mikołaj Żurawski i Kamil Niżnik z klasy II A, która wykazując się dużą wiedzą krajoznawczą i kulturoznawczą, zajęła II miejsce wśród konkurujących 15 drużyn, przegrywając z najlepszymi zaledwie jednym punktem.

Udział w konkursie sprawił uczestnikom dużo satysfakcji i mają nadzieję, że kolejna, przyszłoroczna edycja, okaże się dla nich jeszcze szczęśliwsza.

12.04.2018 | 20:03

Szkolny Dzień Czekolady

12 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę o produkcji czekolady, jej składzie i wpływie na organizm człowieka. W bibliotece przygotowano dla śmiałków pytania związane z tym smakołykiem, a za poprawną odpowiedź nagradzano kawałkiem czekolady.

12.04.2018 | 9:51

Lekcje prawa

W czwartek 5 kwietnia w ramach Programu Edukacji Prawnej Młodzieży gościliśmy w szkole SSR Pana Kajetana Kosterkiewicza. Sędzia podczas spotkań z młodzieżą omówił temat naruszenia dóbr osobistych w Internecie – w oparciu o realne sprawy sądowe rozstrzygane w Sądzie Rejonowym w Szamotułach – zamieszczenie w Internecie cudzego wizerunku, znieważenie innej osoby, przesłanie zdobytych zdjęć i filmów zawierających wizerunek innej osoby, także nagiej;

Sędzia Kosterkiewicz bardzo szybko zainteresował uczniów tematem, dzieląc się spostrzeżeniami ze swojej pracy, co uczyniło spotkanie interesującym, a zawiły język prawniczy stał się zrozumiały. Dzisiejszy wirtualny świat często staje się miejscem łamania nie tylko zasad kultury osobistej, ale i prawa . Poprzez przykłady ze swojej pracy, Sędzia wyjaśnił, gdzie są granice dobra i zła, przedstawił także konsekwencje jakie grożą przekraczającym te zasady. Młodzież chętnie słuchała. Dowiedziała się o niebezpieczeństwach płynących z posiadania Facebooka, o zasadach zgodnego z prawem funkcjonowania w świecie wirtualnym.

Dziękujemy serdecznie Panu Sędziemu za poświęcony czas i pouczające przykłady. Mamy nadzieję, że SSR Pan Kajetan Kosterkiewicz jeszcze zagości w naszej szkole, a uczniowie pozostałych klasy będą także mogli skorzystać z Jego ciekawych prelekcji.