Aktualności

25.01.2019 | 13:31

Tytuł Mistrza Polski Młodzików w Boksie

Nasz gimnazjalista, Adrian Wieczorek, zdobył 28 października 2018r. złoty medal na VII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły, które odbywały się w Grudziądzu.

Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

24.01.2019 | 8:44

Konkurs filmowy

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na najlepszy film promujący naszą szkołę: " 100 filmów na 100- lecie szkoły". Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie szkoły ( w zakładce"100- lecie") oraz na Facebooku.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze filmy. Mamy nadzieję, że praca nad nimi dostarczy wielu wrażeń i będzie wspaniałą przygodą.

Agnieszka Sługocka i Natalia Szulc

Pliki do pobrania (1):
regulamin-_film.pdf

20.01.2019 | 20:28

Studniówka

W sobotni wieczór 12 stycznia w hotelu Olympic we Wronkach odbył się bal studniówkowy. Były przemówienia, podziękowania, bukiety kwiatów, przepiękny polonez, przypinane czterolistne koniczynki na szczęście, tańce i fotobudka, która sprawiła wiele radości. A wszystko w przyjemnej atmosferze i uroczystej oprawie.

Mamy nadzieję, że bal studniówkowy będzie niezapomnianym przeżyciem i pozostanie na zawsze miłym wspomnieniem młodości dla tegorocznych maturzystów.

(zdjęcia: M.Prętka)

20.01.2019 | 20:17

Etiuda Noworoczna – czy jesteśmy naprawdę gotowi?

Co to znaczy, że „Bóg się rodzi”? To wers popularnej kolędy czy jednak zdanie z treścią, w której przegląda się co roku każdy z nas?

A co by się stało, gdyby Jezus urodził się tu i teraz, w Szamotułach, w 2019 roku?

Gdyby Jego rodzice przyszli poszukać schronienia, kawałka chleba czy po prostu dobrego słowa? Józef i Maria, ale także ktokolwiek, obcy, słaby, biedny…

Czy dostaliby to, o co proszą?

Czy umielibyśmy otworzyć serce, drzwi od domu, schować strach, uprzedzenia i swoją małomiasteczkowość?

Takie i inne pytania zadała nam grupa teatralna Piotrelle, przygotowując krótkie przedstawienie o tym, że Ich miejsce jest wśród nas. Że Jezus rodzi się codziennie, każdemu i wszędzie. Że warto być gotowym na spotkanie, które może okazać się tym najważniejszym, choć gość nie przynosi wspaniałych prezentów, nie ma znaczącej pozycji w lokalnej społeczności, nie podjeżdża pod posesję najnowszym modelem samochodu…

Z tą refleksją wyszliśmy z przedstawienia, które odbyło się 10 stycznia w auli u naszych sąsiadów.

Grupa Piotrelle poświęciła wiele godzin ze swojego prywatnego czasu, narażając się niekiedy rodzicom i nauczycielom, wystawiając na próbę cierpliwość Dyrekcji i opiekunek teatru…

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu spektaklu, a przede wszystkim aktorom i wokalistom, których determinacja i samozaparcie pomogły w osiągnięciu celu.

(zdjęcia: p. M.Prętka)

20.01.2019 | 20:13

Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018/2019

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2018/2019 Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Paweł Filipiak z kl. 3A. Gratulujemy Pawłowi tego szczególnego wyróżnienia!

11.01.2019 | 7:52

KADETKI I KADECI UKS SZAMOTULANIN W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH

Niezmiernie miło nam poinformować, że zarówno uczennice, jak i uczniowie naszej szkoły w rozgrywkach klubowych reprezentujący UKS SZAMOTULANIN Szamotuły po pełnych emocji i pięknych akcji meczach w dniu 9 stycznia zapewnili sobie awans do turniejów finałowych Mistrzostw Wielkopolski Kadetek i Kadetów !!

Kadetki trenujące pod okiem trenerów Dariusza Ciszaka i Kazimierza Fabina do utrzymania 1 miejsca w grupie i tym samym awansu do finału w środowym meczu potrzebowały wygranych dwóch setów. Nasze dziewczyny rozpoczęły mecz bardzo dobrze i pewnie wygrały pierwszą partię 25:17, a kolejną 25:21. Po dwóch setach pewne awansu do finału województwa dziewczyny postawiły "kropkę nad i" wygrywając trzecią partię 25:23 i cały mecz 3:0. W 10 meczach ligowych nasze uczennice wygrały aż 9 spotkań i zameldowały się w najlepszej czwórce województwa!

Równolegle do meczu dziewczyn rywalizowali kadeci trenujący pod okiem trenera Łukasz Klapczyńskiego i Doroty Szyszki, którzy po niedzielnym zwycięstwie 3:2 w Turku do awansu do turnieju finałowym w rewanżu potrzebowali zwycięstwa. Mecz rozpoczął się nie najlepiej i w pierwszym secie przegrywaliśmy już 20:24, aby w końcówce odnieść zwycięstwo 30:28. Kolejne partie, to gra punkt za punkt niestety z końcówkami na korzyść zespołu z Turku 24:26, 24:26. Czwarta partia, to prawdziwa gra nerwów zakończona sukcesem i zwycięstwem 25:22. W decydującym tie-breaku wygrywamy 15:13 i również kadeci awansują do grona finalistów Mistrzostw Wielkopolski.

BRAWO !!

Osiągane rezultaty z całą pewnością są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się rozgrywkami szkolnymi.

W skład kadetek wchodzą między innymi nasze uczennice: Aleksandra Roszak, Jagoda Szybińska, Natalia Szybińska, Marta Dyzert, Gabriela Jędrzejczak, Michalina Prętka, Jagienka Piątkowska, Jagoda Łucak, Zuzanna Pieniak, Olga Kędziora, Oliwa Bąkowska, Kornelia Ziętkiewicz.

W skład zespołu kadetów wchodzą między innymi nasi uczniowie: Kamil Małecki, Tomasz Szymlet, Kacper Jokiel, Konrad Chybowski, Tomasz Greczka, Miłosz Pilc, Sławomir Luter, Nikodem Wiśniewski, Jakub Szelągiewicz

03.01.2019 | 16:11

Sukcesy w Marszach na Orientację

W ostatnich dniach przed wigilią w Chełmnie, odbyło się podsumowanie działalności Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych w naszym powiecie, a przede wszystkim Powiatowych Mistrzostw w Marszach na Orientację. Z radością informujemy, że nasze SKKT, jak co roku, odnosi sukcesy w tej dziedzinie. Na wyróżnienie zasłużyły następujące uczennice: w kategorii TJ- III m. -Klaudia Nowak i Milena Górny, IV m. - Aleksandra Kuligowska i Zofia Brzózka, natomiast w kat. TD -Weronika Zaraś i Aleksandra Skonieczna

01.01.2019 | 12:39

Artykuł o działaniach grupy projektowej 'Living together'

Grupa uczniów działająca w ramach projektu ‘Living together’, która wróciła niedawno z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, ponownie zaistniała na łamach prasy.

Artykuł na podstawie przeprowadzonego z nimi wywiadu zamieściła gazeta Dzień Szamotulski - dodatek do Głosu Wielkopolskiego w piątek 21.12.18.

Jeśli ktoś z Was przegapił tę lekturę zapraszamy do przeczytania gazetki w sali 109 lub relacji z wyjazdu i informacji na temat projektu w zakładce PROJEKT PL-USA na stronie szkoły: http://www.skarga-szamotuly.edu.pl/projekt-pl-usa/prezentacje/

W ramach działań projektowych dnia 10.12.18 uczniowie spotkali się również z jednym ze sponsorów – członkami Klubu Rotary Szamotuły, aby podziękować za wsparcie, opowiedzieć o spotkaniu z amerykańskim odpowiednikiem klubu Hanover Rotary Club i dokonać przekazania proporca klubowego oraz złożyć świąteczne i noworoczne życzenia.

30.12.2018 | 21:47

Zabawa karnawałowa

Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 zaprasza na zabawę karnawałową 16 lutego 2019r. na godz. 19.00 do restauracji WuZetKa

Szczegóły na plakacie

ZAPRASZAMY

Pliki do pobrania (1):
druk_zabawa_plakat_2019.pdf

30.12.2018 | 21:36

Etiuda Noworoczna

Serdecznie zapraszamy na Etiudę Noworoczną pt. Ich miejsce jest wśród nas w wykonaniu uczniów gimnazjum i liceum. Przedstawienie odbędzie się w czwartek 10 stycznia 2019 roku o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach.

Pliki do pobrania (1):
etiuda_noworoczna_plakat_2019.pdf