Aktualności

29.10.2017 | 18:27

III Dyktando Wronieckie

15 października w sali Wronieckiego Ośrodka Kultury odbyło się III Wronieckie Dyktando. Z bardzo trudnym tekstem, pełnym podchwytliwych wyrazów zmierzył się Paweł Filipiak z kl. 2A, który w najliczniejszej kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych zajął III miejsce. Gratulujemy serdecznie!

(zdjęcia: Wroniecki Ośrodek Kultury)

27.10.2017 | 6:43

Wojewódzki Konkurs Matematyczny etap szkolny

Dnia 18 października br. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, w którym wzięło udział 21 gimnazjalistów. Do etapu rejonowgo zakwalifikowali się: Wiktoria Białasik z 3gA (47/50 pkt.), Arkadiusz Wargacki z 2gA(45/50 pkt.) i Zofia Tecław z 3gA (38/50 pkt.). Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

25.10.2017 | 21:36

Nietypowa lekcja języka angielskiego

W piątek, 20 października 2017, klasa 2c odbyła bardzo nietypową lekcję języka angielskiego. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności językowych oraz zdobycia wiedzy i uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące życia w Stanach Zjednoczonych podczas rozmowy z dziadkiem jednego z uczniów mieszkającym w Seattle. Ta pionierska w naszej szkole inicjatywa stanowić będzie zapewne pierwszy krok do korzystania z możliwości jakie dają multimedia, ponieważ uczniowie klasy 2c mają jeszcze wiele pomysłów na kolejne lekcje, podczas których chcą rozmawiać po angielsku.

25.10.2017 | 19:49

STUDIA W ANGLII? YES, YOU CAN!

Tymi słowami zespół Fundacji „Studia w Anglii” przywitał uczniów klas językowych: 3C i 2C w środę 18.10.2017r.

Na spotkanie z uczniami naszej szkoły przybyli doradcy edukacyjni, działający na rynku edukacji zagranicznej od wielu lat. Przeprowadzili oni prezentację w języku angielskim odnośnie wyborów życiowych, szczególnie tych edukacyjnych i zawodowych. Dzięki temu spotkaniu wielu uczniów zdało sobie sprawę jak ważne są ich decyzje i jakie będą ich konsekwencje. Co najważniejsze, młodzież dowiedziała się, że studiowanie na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii jest możliwe, a nawet dofinansowywane. Przedstawiono także wymagania wyższych uczelni stawiane przyszłym studentom i sposób aplikowania na wybrane kierunki.

Po przeprowadzonej prezentacji uczniowie mieli możliwość zadania pytań dotyczących studiowania i życia za granicą, z czego wywiązała się ciekawa, dla obu stron, dyskusja.

23.10.2017 | 20:45

Turniej Nadziei Olimpijskich

W dniach 14-17 października br. w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku odbywał się coroczny turniej Nadziei Olimpijskich. Miło nam poinformować, że nasza uczennica Gabriela Jędrzejczak (nr 7) jako jedna z dziesięciu zawodniczek z kadry Wielkopolski brała udział w tych zawodach na pozycji atakującej. Turniej TNO ma na celu wyłonienie spośród 160 zawodniczek, najlepszych które zostały powołane do szerokiej Kadry Polski mini Kadetek. Nasze województwo wypadło bardzo dobrze w grze zajmując wysokie 3 miejsce w turnieju, a po testach motorycznych ostatecznie zostało sklasyfikowane na 8 miejscu w kraju. Gabrysia na co dzień trenuje pod okiem trenera Dariusza Ciszaka w UKS Szamotulanin Szamotuły. Gabrysi i koleżankom z drużyny życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach młodziczek w Wielkopolsce oczywiście trzymając za nie kciuki.

22.10.2017 | 22:04

Seminarium o przestrzeni publicznej

25 października o godz. 17:00 zapraszamy do auli Zespołu Szkół nr 3 na seminarium o przestrzeni publicznej "Jak wspólnie zmienić miasto na lepsze?" Wśród panelistów będą: architekt pani Katarzyna Podlewska, historyk sztuki pan Piotr Libicki i architekt pan Andrzej J. Nowak, który jednocześnie jest moderatorem spotkania.

Pliki do pobrania (1):
panelisci_i_moderator-_seminarium_25_10_2017.pdf

20.10.2017 | 21:06

Lekcja biologii w Palmiarnii

19 października uczniowie klas biologicznych 1B i 2 B udali się do Palmiarni Poznańskiej gdzie wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych utrwalali wiadomości dotyczące budowy i wymagań życiowych wybranych roślin. Podczas tej wizyty mogliśmy podziwiać gabloty z motylami tropikalnymi oraz inne bezkręgowce np. chrząszcze, pająki, skorpiony i patyczaki, które wystawiane były w Sali dydaktycznej Palmiarni. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem niesamowitej kolorystyki motyli. W drugiej części wycieczki biologicznej pojechaliśmy do kina Plaza gdzie w technologii IMAX 3D obejrzeliśmy film przyrodniczy pt ,,Lemury z Madagaskaru” .

17.10.2017 | 9:18

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2017 r. w miniony piątek w naszej szkole doświadczyliśmy miłych doznań związanych nie tylko z edukacją. Uczniowie naszej szkoły przygotowali koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dobra muzyka i świetna zabawa, to sedno koncertu. Wielu spośród uczniów naszej szkoły ma niebywałe talenty muzyczne i miło było ich usłyszeć. Niekwestionowaną gwiazdą koncertu okazał się na co dzień uczczeń klasy 3C Jan Januszak, a na scenie grający całym sobą mistrz perkusji, który zdobył rzeszę fanów zarówno wśród koleżanek
i kolegów jak również grona nauczycielskiego.

15.10.2017 | 15:20

Sukces Kasi Zaraś w Konkursie Poezji Irlandzkiej

W piątek, 13 października 2017, Katarzyna Zaraś z klasy 1c reprezentowała naszą szkołę w Konkursie Poezji Irlandzkiej organizowanym przez Szkołę Języków Obcych PROGRAM z Poznania oraz Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. M. Karłowicza pod patronatem Konsulatu Irlandii w Poznaniu.

Przy akompaniamencie M. Michalak, Kasia zaprezentowała utwór irlandzkiego artysty Gavina Jamesa. Uczennica zyskała uznanie jury, które spośród 40 finalistów z całej Wielkopolski przyznało jej II miejsce w kategorii klas licealnych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

11.10.2017 | 22:04

Wolantariat na VII Samsung Półmaraton

Wolontariusze z naszej szkoły pomagali przy sprawnym przeprowadzeniu VII Szamotuły Samsung Półmaratonu pod patronatem Starosty Szamotulskiego

W niedzielę 8 października 2017 r. w Szamotułach odbył się VII Szamotuły Samsung Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego. W opinii uczestników impreza zakończyła się powodzeniem, ku zadowoleniu ponad 1600 osób uczestniczących w biegu rodzinnym, biegu charytatywnym, półmaratonie i marszu nordic walking. Biegi te były obsługiwane przez wolontariuszy ze szkół prowadzonych przez powiat szamotulski.

Na ponad 400 wolontariuszy z naszej szkoły pomagało 194 uczniów i 13 nauczycieli. Nasi wolontariusze prowadzili punkty żywieniowe na trasie półmaratonu, dbali o bezpieczeństwo zapewniając obsługę rowerową, w całości obsługiwali strefę startu i mety do wszystkich imprez sportowych.

Bezgraniczne zaangażowanie i pełen profesjonalizm pozwoliły na sprawne przeprowadzenie całej imprezy i obsłużenie uczestników ze wszystkich zakątków naszego kraju oraz z zagranicy.

W imieniu organizatorów: Szamotulskiego Stowarzyszenia Sportowego i Centrum Sportu Szamotuły oraz dyrekcji szkoły, składamy serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc , niesamowite zaangażowanie oraz świetną atmosferę stworzoną na trasie półmaratonu.