Aktualności

30.10.2018 | 19:04

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

Dnia 10 października 2018 roku w Poznaniu odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna w ramach Licealiady dziewcząt i chłopców - finał rejonu rzut jesienny.Szkołę reprezentowało 12 chłopców i 14 dziewcząt.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Kaczmarek Michał 3A 800 m III miejsce

Skowrońska Zuzanna 1BE 200 m II miejsce

Góral Wiktoria 2D 400 m II miejsce

Kozłowska Patrycja 2A skok wzwyż II miejsce

Ratajczak Zofia 3B skok wzwyż III miejsce

Kęsa Martyna 2D kula III miejsce

Zaraś Katarzyna 2C kula I miejsce

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

30.10.2018 | 18:54

Pozdrowienia z Ameryki

Pozdrowienia dla braci szkolnej z wycieczki do Hanover oraz wizyty w miasteczku uniwersyteckim Dartmouth College

28.10.2018 | 16:22

"W drodze do nowoczesności: Gdynia i Szamotuły w latach dwudziestych"

Z radością informujemy, że nasz projekt pt: "W drodze do nowoczesności: Gdynia i Szamotuły w latach dwudziestych" znalazł się w gronie 101 najlepszych inicjatyw edukacyjnych zgłoszonych w ramach konkursu grantowego na realizację wydarzenia szkolnego pod hasłem: "My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy". Przy wsparciu finansowym Narodowego Banku Polskiego możliwa jest realizacja projektu, którego głównym celem jest m.in. pokazanie ekonomicznych inicjatyw lokalnych i działań podejmowanych przez państwo w okresie II Rzeczpospolitej, przywrócenie do społecznej pamięci przejawów lokalnej przedsiębiorczości z lat dwudziestych XX wieku i ich twórców: Józefa Kawalera i Herberta Koerpla - założycieli dwóch największych firm działających w Szamotułach w okresie między 1919-1939, uzupełnienie wiadomości o osiągnięciach gospodarczych II Rzeczpospolitej, w tym szczególnie o roli Gdyni jako ambitnego pomysłu na modernizację gospodarki i społeczeństwa, pokazanie na przykładzie Tadeusza Wendy i Eugeniusza Kwiatkowskiego roli inżynierów planujących poprzez inwestycje w port gdyński na trwale powiązać Polskę z morzem.

Dzięki udziałowi w projekcie młodzież będzie doskonaliła umiejętności zbierania informacji, opracowywania źródeł historycznych oraz ćwiczyła umiejętności pracy zespołowej oraz publicznego prezentowania opracowanych wyników pracy. Koordynatorem projektu jest p. Wiesława Araszkiewicz.

28.10.2018 | 16:20

Spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego Kajetanem Kosterkiewiczem

25 października br. ciekawym spotkaniem z Sędzią Sądu Rejonowego Kajetanem Kosterkiewiczem, uczniowie naszej szkoły rozpoczęli udział w Programie "Edukacja Prawna Młodzieży". To kolejny rok współpracy z Sądem Rejonowym w Szamotułach, obejmujący cykl spotkań na różne tematy, m.in. naruszania dóbr osobistych w internecie, reklamacji zakupionych towarów, spraw rozpatrywanych w sądach dla nieletnich, prawa spadkowego czy też udział młodzieży w rozprawach sądowych w tutejszym sądzie.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi Sądu Rejonowego w Szamotułach oraz Koordynatorowi Programu za możliwość aktywnego udziału w "Edukacji Prawnej Młodzieży" w roku szkolnym 2018/2019.

27.10.2018 | 13:02

Wybory do samorządu szkolnego 2018

Wybory do władz samorządu uczniowskiego już za nami! W piątek 26. października każdy uczeń mógł oddać głos na wybranych przez siebie kandydatów. Wśród startujących w wyborach znaleźli się przedstawiciele 7 i 8 klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, uczniowie gimnazjum i liceum. Komisja wyborcza zachęcała do wzięcia udziału w głosowaniu, ponieważ samorząd uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w życiu szkoły i wpływu na jej funkcjonowanie. Działalność samorządu uczniowskiego może być lekcją demokracji i samorządności. Najwięcej głosów zdobyli:

  • Marcel Teska- 90 głosów
  • Shania Wójcik- 82 głosy
  • Wiktoria Wykrota- 48 głosów
  • Michalina Prętka- 48 głosów
  • Jagoda Szybińska- 41 głosów
  • Marcel Gajzler- 34 głosy
  • Olga Szaniawska- 32 głosy
  • Mikołaj Perz- 32 głosy
  • Zuzanna Haak- 30 głosów
  • Maria Kryś- 26 głosów

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy dla dobra i rozwoju naszej szkoły.

27.10.2018 | 12:54

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Pływaniu Drużynowym

Dnia 23 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Pływaniu Drużynowym. Zespoły dziewcząt i chłopców z gimnazjum oraz liceum zajęły I miejsca w swoich kategoriach szkół.

27.10.2018 | 12:40

Mistrzostwa Miasta i Gminy Szamotuły w piłce nożnej chłopców

Dnia 25 października odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Szamotuły w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna po zwycięstwie z SP1 6-1 i remisowym spotkaniu 1-1 z Otorowem, zagraliśmy półfinałowy mecz z SP3 Szamotuły. Wynik 4-0 dał nam możliwość zagrania w ścisłym finale, w którym po wyrównanej walce zwyciężyliśmy 1-0 z SP2 Szamotuły.

26.10.2018 | 20:37

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego 2018

Dnia 24 października 2018r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Stanisław Spychała z kl. 3gA, Adrian Tomaszewski z kl. 3gA, Oskar Szafer z kl. 3gB oraz Aleksandra Biniak z kl.3gC

Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

25.10.2018 | 20:38

Ameryko ruszamy!!!

Grupa projektowa "Living together" - osiemnaścioro licealistów wraz z opiekunami p.W.Araszkiewicz oraz p. J.Jędrzejczak - rozpoczęła dziś swoją amerykańską przygodę i wyruszyła w podróż do "Nowego Świata'. Uczestnicy wymiany odwiedzą koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły Hanover High School w Hanover w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych. Podczas pobytu młodzież weźmie udział w zajęciach lekcyjnych na terenie szkoły oraz w obradach samorządu szkolnego, odwiedzi Boston i okolice. Czekamy na kolejne relacje z amerykańskiej przygody grupy projektowej.

25.10.2018 | 20:31

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Dnia 23 października 2018r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Stanisław Spychała z kl. 3gA i Jakub Dobias z kl. 3gA.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.