26.04.2020 | 21:22

Wybierz naszą szkołę

Uczniu klasy ósmej, nadchodzi czas, by wybrać szkołę.

Serdecznie zapraszamy do naszego liceum!

W tym roku klasa D będzie miała nieco inny profil przyrodniczo - sportowy. A inne? Zobacz sam! Z pewnością znajdziesz coś dla siebie

10.04.2020 | 12:05

Życzenia świąteczne

"Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał." Łk 24, 5-6

Z okazji Świąt Wielkanocnych, które przyszło nam przeżywać w szczególnie trudnym okresie niepewności, lęku o przyszłość, o zdrowie i bezpieczeństwo, chcemy życzyć Wam, aby fakt Zmartwychwstania Jezusa nieustannie dawał nadzieję, napawał pokojem, wyzwalał radość i dawał wiarę w to, że z Nim przetrwamy. Życzymy Wam, abyście ten specyficzny czas starali się wykorzystać na zacieśnianie relacji z bliskimi, okazywanie sobie wzajemnej pomocy, miłości i niesienie życzliwości, a wtedy na pewno będziemy mogli powiedzieć, że Jezus przez swoje zmartwychwstanie zwyciężył także w nas.

24.03.2020 | 19:04

Szanowni Państwo.

Od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. pracę szkół regulują nowe przepisy, które określają zasady prowadzenia nauczania na odległość oraz dają możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
W czasie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zadania Zespołu Szkół nr 1 –im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Organizacja procesu nauki w tej formie wymaga przede wszystkim nawiązania współpracy zdalnej dyrekcji i nauczycieli z uczniami, rodzicami i opiekunami oraz wdrażania rozwiązań, które w sposób systematyczny, uporządkowany i dostosowany do możliwości uczniów pozwolą na realizacje podstawy programowej, zweryfikowanie postępów uczniów w nauce oraz ich ocenę.

Wobec powyższego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o uaktywnienie kont w dzienniku elektronicznym Librus Synergia i systematyczne zapoznawanie się z pojawiającymi się tam komunikatami.

22.03.2020 | 20:01

Rekrutacja do liceum

Wnioski o przyjęcie do liceum od 11 maja 2020r. do 23 czerwca 2020r. (informacje w zakładce rekrutacja).

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

17.03.2020 | 14:27

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie,

w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, ale też ciągłość funkcjonowania wraz z zawieszeniem zajęć dydaktyczno - wychowawczych od czwartku 12 marca br. przenieśliśmy się komunikacyjnie niemal całkowicie na drogę elektroniczną: e-dziennik i wiadomości e-mail. Dostęp do szkoły jest możliwy, także komunikacja administracyjna, ale za pomocą telefonów: 61 29 21 614 sekretariat, 664 175 243 dyrektor lub poczty: skarga.samotuly@wp.pl - sekretariat, loszdyr@wp.pl - dyrektor oraz za pomocą dziennika elektronicznego. Prosimy o odłożenie wizyt osobistych w szkole do czasu zniesienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemicznego.

Dbajcie o siebie i o bliskich!

11.03.2020 | 16:10

UWAGA!

Uwaga!

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

08.03.2020 | 21:14

Konkurs "Ptaki Polski” – etap wojewódzki

7 marca 2020 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych pt. ,,Ptaki Polski’’ organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody ,,Salamandra”. Z etapu szkolnego w którym uczestniczyło 45 szkół z województwa wielkopolskiego przeszło 94 uczniów. W tak zacnym gronie młodych ornitologów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły Hanna Maciejewska 1C, Aleksandra Nowicka 1C, Jakub Dobias 1H1.

07.03.2020 | 23:31

Supermatematyk - awans do finału

W dniu 21.02.2020r. odbył się półfinał wojewódzkiego konkursu matematycznego "Supermatematyk", w którym brali udział również uczniowie naszej szkoły. Do finału awansowali Stanisław Spychała kl.1G1 oraz Patryk Osiak kl.2A. Ostatni etap odbędzie się 17 kwietnia.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i już teraz trzymamy kciuki za powodzenie w ostatnim etapie.

02.03.2020 | 21:46

Plakat informacyjny dotyczący koronawirusa

W załączniku przedstawiamy plakat przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia dotyczący koronawirusa.

26.02.2020 | 16:33

JUŻ MOŻNA ZAMAWIAĆ BLUZY SZKOLNE!

Jak zapewnie pamiętacie, w grudniu 2019 r. ogłosiliśmy konkurs na logo na bluzy szkolne. Na konkurs wpłynęły cztery projekty: Joanny Kubsik z kl. 1C, Maksymiliana Pyc z kl. 1H1 oraz Maciej Dudziaka i Kacpra Szczurka z kl. 1K.

Organizatorzy konkursu - przedstawicieli grona pedagogicznego, Stowarzyszenia Wychowanków i Samorządu Uczniowskiego, po długiej dyskusji, nie wskazali zwycięskiego projektu i postanowili przyznać wszystkim autorom złożonych prac równorzędne wyróżnienia.

Przedstawione prace pokazały nam, co dla nas – uczniów, jest ważnym elementem wyróżniającym graficznie naszą szkołę. Wszystkie prace konkursowe nawiązywały bowiem do wizerunku naszego Patrona – ks. Piotra Skargi. W ten sposób powstał projekt, który prezentujemy Wam na zdjęciu.

Dostępne są kolory: czarny, szary, bordo, pudrowy róż oraz granat. Jeśli chcecie przymierzyć i dobrać swój rozmiar - w szkole dostępne są dla Was bluzy - próbki. O szczegóły pytajcie przewodniczących klas.

Przywitajmy wiosnę w bluzach z logo szkoły