Aktualności

13.12.2017 | 8:07

Międzyszkolny Konkurs Chemiczny

Dnia 7 grudnia 2017r. odbył się we Wronkach Międzyszkolny Konkurs Chemiczny "Śladami Marii Skłodowskiej - Curie. Nasze gimnazjum reprezentowało dwóch uczniów, którzy zajęli 1 miejsce Arkadiusz Wargacki z kl.2gA, 2 miejsce Aleksandra Biniak z kl. 2gC.

Gratulujemy serdecznie!

10.12.2017 | 18:53

Powiatowy Konkurs Fotograficzny

Dnia 7 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Szamotułach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Powiatowego Konkursu Ekologicznego- Konkursu Fotograficznego pn. ,,Piękno przyrody Powiatu Szamotulskiego- magiczne miejsca”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (167 prac autorstwa 62 uczniów). Wśród tak dużej ilości zdjęć uczennice naszej szkoły wykazały się ciekawym ujęciem tematu, pomysłowością i wyobraźnią. Laureatkami zostały : Agnieszka Dominiczak kl. 2B – I miejsce oraz wyróżnienie, Inga Przewoźna kl. 2B - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

10.12.2017 | 18:49

Nowe akwarium szkolne

Podczas październikowej imprezy z okazji Światowego Dnia Zwierząt klasa 2B zbierała pieniądze na nowe akwarium szkolne.

Dzięki zaangażowaniu i hojności wszystkich klas zebraliśmy wystarczającą kwotę, za którą zakupiliśmy akwarium z pełnym wyposażeniem, rybki oraz rośliny akwariowe.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!!!

07.12.2017 | 21:16

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Dnia 30 listopada br. w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzem uroczystości był Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska.

Prezes Rady Ministrów przyznał 297 stypendiów dla uczniów województwa wielkopolskiego, wśród których znalazł się uczeń naszego liceum Przemysław Szałata z kl.3B.

Wielkopolski Kurator Oświaty pogratulował Stypendystom wybitnych wyników oraz życzył im dalszych sukcesów. W swojej przemowie Pani Kurator skierowała również podziękowania w stronę nauczycieli, wychowawców oraz rodziców, którzy są współtwórcami osiągnięć młodych ludzi.

Gratulujemy serdecznie Przemkowi i życzymy wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów oraz dalszych sukcesów.

06.12.2017 | 21:09

Mikołajki

Nasza szkoła wypełniła się dziś Mikołajkami i Mikołajami, za sprawą inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Najliczniej przebrana klasa mogła zdobyć dzień bez pytania, co szczególnie pod koniec semestru jest

najlepszą nagrodą! Miło było zobaczyć tak wiele uśmiechniętych twarzy.

06.12.2017 | 8:56

Wystawa

Już kilkanaście klas gimnazjalnych i licealnych z Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach wzięło udział w zajęciach organizowanych na wystawie "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski Kontekst" w poznańskim zamku. Lekcje przy okazji wystawy zwykle łączymy z innymi atrakcjami, takimi jak seans kinowy i poznanie innego artysty Vicenta van Gogh'a. Ekspozycja pokazuje dzieła Fridy oraz Diega wzbogacone o mało znany polski wątek w życiu malarzy. Poznajemy prace dwóch artystek, które wyjechały z Polski w latach dwudziestych. Zdjęcia fotografki Berenice Kolko, przyjaciółki Fridy ukazują artystkę w życiu codziennym, wystawę uzupełniają prace uczennicy Fridy Fanny Rabel. Frida Kahlo jest artystką cieszącą się sławą na całym świecie, która poślubiła w wieku 22 lat słynnego meksykańskiego malarza- Diego Riverę. Za życia artystów to on, Diego Rivera był znany i sławny. Prace Fridy Kahlo przypomniały dopiero wystawy i film w latach dziewięćdziesiątych. Kolekcja prezentowana w Poznaniu obejmuje część prac meksykańskich twórców. Dzieła zgromadziła rodzina Gelmanów.

06.12.2017 | 8:53

Wyróżnienie w konkursie ośrodka "Karta"

W styczniu 1017 roku Ośrodek Karta po raz dwudziesty ogłosił konkurs z cyklu " Historia bliska -nieodkryta, nieopowiedziana, niewysłuchana...", czyli badanie historii regionalnej, nieobecnej w świadomości społecznej. Dodatkową inspiracją był tytuł specjalny 'Walka, praca, trwanie... Ludzie i czyny dla Niepodległej 1918-2018" . Organizatorzy chcieli zachęcić młodzież do pokazania różnych wymiarów walki o własne państwo, troski o jego kształt i pracy na jego rzecz na przestrzeni stu lat. Uczennice klasy humanistycznej Natalia Bartkowiak, Klaudia Gruszczyńska i Dominika Telak przygotowały film pokazujący początki samorządu terytorialnego we Wronkach w 1990 roku. Tym samym podkreśliły wagę samorządności w procesie budowy demokratycznego państwa po 1989 roku. Praca naszych uczennic została nagrodzona wyróżnieniem. To kolejna nagroda w tym konkursie dla uczniów naszej szkoły.

06.12.2017 | 8:49

Maraton pisania listów

W dniach 4 i 5 grudnia 2018, nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Amnesty International ,, Maraton Pisania Listów,,. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły podjęli działanie, by pomóc osobom z różnych państw, w których łamane są podstawowe prawa człowieka. Zaangażowanie uczniów w akcję to lekcja wychowania o społeczeństwie
w praktyce. Na zajęciach uczniowie poznają fundamentalne i niezbywalne prawa człowieka, w czasie akcji mogli pokazać, że na łamanie tych praw nie ma zgody również wśród młodych ludzi.

27.11.2017 | 21:02

Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap rejonowy

24 listopada 2017r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów. Uczeń naszej szkoły Arkadiusz Wargacki (kl.2gA) uzyskał maksymalną liczbę punktów i tym samym przeszedł do etapu wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

27.11.2017 | 20:55

Informacja o konkursie Supermatematyk

"9 grudnia o godz. 10.00 w naszej szkole odbędzie się powiatowy etap konkursu SUPERMATEMATYK.

Zainteresowanych uczniów klas pierwszych i drugich liceum prosimy o zgłoszenie się do swojego nauczyciela matematyki do 5 grudnia. Zadania z poprzednich lat umieszczone są w zakładce SUPERMATEMATYK."