Aktualności

08.06.2018 | 18:30

SZKOLNY DZIEŃ CHEMIKA 2018

7 czerwca chemicy obchodzą swoje święto. Z tej okazji przygotowano w naszej szkole wystawę okolicznościową :Chemia na wesoło", którą można było oglądać na parterze szkoły. W sali chemicznej odbyła się sesja naukowa podczas której uczniowie klas biologiczno-chemicznych 1B i 2B przedstawili prezentacje multimedialne o trujących roślinach i fluorze-najgroźniejszej truciźnie XXI wieku. Trochę nas przestraszono, bo skutki nadmiaru fluoru w organizmie mogą być bardzo poważne.

06.06.2018 | 20:11

Wyniki Powiatowego Konkursu Czytelniczego ‘Reading in English – my pleasure!’.

29 maja odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy ‘Reading in English – my pleasure!’.


Wyniki Konkursu:

- w kategorii klas VII SP i II gimnazjum:

I miejsce: Wargacki Arkadiusz (ZS nr 1 w Szamotułach)

II miejsce: Tomaszewski Adrian (ZS nr 1 w Szamotułach)

III miejsce: Spychała Stanisław (ZS nr 1 w Szamotułach)

- w kategorii klas III gimnazjum i I liceum:

I miejsce: Stróżyk Mateusz (Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Kaźmierzu)

II miejsce: Wójcik Aleksandra (Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Kaźmierzu)

III miejsce: Wiktoria Białasik (ZS nr 1 w Szamotułach)

- w kategorii klas II liceum:

I miejsce: Filipiak Paweł (ZS nr 1 w Szamotułach)

II miejsce: Niżnik Kamil (ZS nr 1 w Szamotułach)

III miejsce: Fietz Florentyna (ZS nr 1 w Szamotułach)


Serdecznie gratulujemy!

03.06.2018 | 21:37

Supermatematyk

Konkurs matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych SUPERMATEMATYK

W tym roku szkolnym zakończył się sukcesem dla naszych uczniów wojewódzki konkurs matematyczny SUPERMATEMATYK.

Tytuł SUPERMATEMATYKA, czyli Laureata konkursu zdobyli:

Natalia Adamska Ia oraz Paweł Filipiak IIa

Finalistami na etapie wojewódzkim zostali:

Kamil Niżnik IIa

Mikołaj Żurawski IIa

Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się 14 czerwca w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu.

Serdecznie laureatom i finalistom gratulujemy!

02.06.2018 | 7:57

DZIEŃ MEKSYKAŃSKI

Dnia 28 maja obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ MEKSYKAŃSKI przygotowany tym razem przez klasę 2C z p. Katarzyną Garczyńską - nauczycielką języka hiszpańskiego oraz p. Emilią Janicką - nauczycielką języka angielskiego, inicjatorką pozostałych dni tematycznych w szkole. Zgodnie z tradycją dni kulturowych, społeczność szkolna miała możliwość zapoznania się z wystawą dotyczącą tego ciekawego kraju, składającą się z prac uczniowskich poświęconych kulturze Meksyku oraz ciekawostek o tym zakątku świata. Tradycyjnie już, chętni uczniowie zostali zaproszeni do udziału w quizie tematycznym, w którym wykazywali się swoją szeroką wiedzą. Świętowanie zostało połączone z otwarciem szkolnego patio, przygotowanego przez Samorząd Szkolny. Młodzież delektowała się specjałami kuchni meksykańskiej tj. tortillą, gazpacho, salsą z nachosami, lemoniadą i słodkimiprzysmakami w rytmie gorących hitów latynoamerykańskich, w cieniu kolorowo przystrojonych drzew. Dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie, społeczność szkolna mogła kolejny raz miło spędzić czas oraz nacieszyć się świeżym powietrzem w przerwach między zajęciami lekcyjnymi w tym trudnym czasie wystawiania ocen końcowych.

02.06.2018 | 7:56

Zapraszamy

31.05.2018 | 15:44

Bałkańska przygoda za nami...

21 do 27 maja to czas, który 54 uczniów Skargi spędziło na wycieczce po malowniczych, pocztówkowo pięknych terenach Chorwacji. Poza zwiedzaniem, poznawaniem kultury i zwyczajów bałkańskich narodów, spędzaliśmy czas na integracji, zacieśnianiu więzi, nawiązywaniu nowych przyjaźni oraz intensywnym plażowaniu.

Po nieco uciążliwej, kilkunastogodzinnej podróży, zobaczyliśmy na własne oczy to wszystko, co od lat przyciąga na Bałkany rzesze turystów.

DZIEŃ I

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Park Narodowy Plitwice – jedyne w swoim rodzaju miejsce, trudno je będzie zapomnieć: wodospady, jeziorka o szmaragdowej, krystalicznie czystej wodzie wypełnionej rybami, które niemal jadły turystom z ręki… Takie widoki sprawiły, że szybko zapomnieliśmy o trudach podróży.

Potem jeszcze krótki odpoczynek i dalsza droga do miejscowości Makarska, miejsca naszego zakwaterowania. Hotel, w którym mieszkaliśmy, jest położony blisko plaży, która, choć – jak to w Chorwacji – kamienista, przyciągała jak magnes wszystkich złaknionych słońca i kąpieli.

Makarska urzekła nas nie tylko wspaniałymi widokami, zachodami słońca, na które można było patrzeć wciąż od nowa, ale także przepysznymi lodami o smakach, jakie wcześniej nawet się nam nie śniły.

Każdego dnia po powrocie do hotelu, pomimo zmęczenia, ruszaliśmy w miasto, by odkrywać co dzień nowe sekrety.

DZIEŃ II

30.05.2018 | 18:00

Dzień Hiszpański w szkole językowej

W środę 23 maja klasa 2C wzięła udział w wyjeździe do Poznania w ramach Dnia Hiszpańskiego zorganizowanego przy współpracy ze szkołą językową Kontakt w Poznaniu. Najpierw uczniowie udali się do siedziby szkoły na warsztaty prowadzone przez rodowitą Hiszpankę. Klasa miała szansę sprawdzić swoje umiejętności oraz poznać wiele praktycznych wyrażeń z języka potocznego. Kolejnym punktem programu był pokaz i degustacja paelli w hiszpańskim Pika Pika tapas bar y vino. Wnętrze baru pozwoliło grupie uczniów poczuć się jak w typowym hiszpańskim barze a kucharz pochodzący z Hiszpanii w ciekawy i przystępny sposób przekazał uczniom wiedzę na temat smaków kuchni iberyjskiej. Cały wyjazd bardzo pozytywnie wpłynął na motywację do nauki języka i pogłębiania wiedzy na temat hiszpańskiej kultury.

30.05.2018 | 11:37

Noc bibliotek

ZAPRASZAMY!

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie gry miejskiej https://www.biblioteka-szamotuly.pl/regulamin-gry-miejskiej-od-ksiazki-do-ksiazki/

30.05.2018 | 11:31

II miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej PCK 2018

W dniu 21 maja br. uczniowie klasy 2gA w składzie; Jakub Dobias, Stanisław Spychała oraz Tomaszewski Adrian reprezentowali naszą szkołę w XXV Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej PCK w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Dąbrowie k.Pniew.

Konkurs składał się z 2 etapów. Pierwszy obejmował test sprawdzający wiedzę ekologiczną, drugi natomiast umiejętność jej wykorzystania w terenie.

Zajęliśmy 2 miejsce - BRAWO MŁODZI EKOLODZY !!!!!!!

16.05.2018 | 22:08

ZAPRASZAMY DO NAS