Aktualności

29.04.2017 | 9:58

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 25 kwietnia 2017r. Gimnazjum nr 4 zorganizowało już po raz szósty "Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego". Jak co roku do konkursu przystąpiło dwóch uczniów z naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, że Jacek Adamczewski z klasy 2gA zajął I miejsce, a Adrian Tomaszewski z klasy 1gA II miejsce.

(zdjęcia: powiat szamotulski)

24.04.2017 | 21:33

Dzień Tańca

Dnia 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji zostały przedstawione talenty taneczne naszych uczniów.

Pokaz rozpoczął się tańcem ludowym, który w strojach szamotulskich zatańczyła Sonia Niegolewska z Michałem Wachowakiem z 1gA. W tańcach standardowych i latynoamerykańskich zaprezentowali się Paulina Kurowska z 3gC z partnerem Tomaszem Drożdżyńskim, Julia Wojciechowska z 1gA z partnerem Jakubem Biniakiem oraz Joanna Pawłowska z klasy 2C z Adrianem Dyką z 1E. Na koniec zaprezentowali się tancerze zespołów hip-hop: „Furia” na czele z uczennicą Kamilą Łukaszyk z 2gA i Marysią Gicalą, Oliwią Pietrzak, Gabrysią Dębowską i Gosią Wrzeszcz oraz „Feed back”, w skład którego wchodzą: Joanna Cieślińska z 1B, Wiktoria Kowalczyk z 2gD, Klaudia Szymańska i Marcel Gajzler z 1gA, Noemi Gardecka i Marta Dyzert z 2gE oraz Kacper Kozioł.

Pokaz wzbudził wiele emocji wśród publiczności, czego efektem były gromkie brawa po każdym tańcu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych tak owocnych występów.

20.04.2017 | 7:48

Egzaminy gimnazjalne

Za nami pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. W środę 135 gimnazjalistów pisało egzamin z części humanistycznej. W czwartek 20 kwietnia część matematyczno - przyrodnicza, a w piątek 21 kwietnia egzamin z języka angielskiego (116 osób) oraz języka niemieckiego (19 osób).

Trzymamy kciuki!

19.04.2017 | 17:49

Wycieczka do Berlina

11 kwietnia br. uczniowie klas: 1B, 2B, 3gA, 3gC, 3gD uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Berlina. Tematyka wycieczki związana była z przyrodą, techniką i historią.

W Muzeum Historii Naturalnej oglądaliśmy największy na świecie szkielet brachiozaura, ekspozycje poświęcone ewolucji, wystawy o kosmosie, układzie słonecznym, minerały itp.

W Muzeum Techniki zapoznaliśmy się z wystawami związanymi z kolejnictwem, lotnictwem i starymi samochodami. Odwiedziliśmy również Centrum Nauki Spektrum.

W czasie spaceru po Berlinie od Reichstagu, obok Bramy Brandenburskiej i pomnika Ofiar Holocaustu na Plac Poczdamski zapoznaliśmy się z historią i architekturą tego miasta.

Oprócz przyjemnie spędzonego czasu uczniowie poprzez bezpośredni kontakt z historią, biologią, geografią, fizyką i innymi naukami mogli poszerzyć swoje wiadomości zdobyte na lekcjach.

18.04.2017 | 8:26

Hala sportowa

Dzięki uprzejmości absolwenta naszego liceum - Łukasza Wlazika, prezentujemy zdjęcia powstającej hali sportowej w zupełnie innym ujęciu. Obrazy z drona ukazują wielkość hali sportowej i zaplecza, na które składają się szatnie, toalety, pomieszcenie dla trenerów i magazyn na sprzęt sportowy. Na boisku o wymiarach 44x30 m będzie można jednocześnie rozgrywać np. trzy mecze siatkówki lub dwa koszykówki, ale też uprawiać inne dyscypliny sportowe. Hala uzupełni istniejące zaplecze sportowe (bieżnia, skocznia do skoku w dal, boisko wielofunkcyjne, boiska do siatkówki plażowej), tworząc nowoczesną bazę sportową na miarę XXI wieku.

12.04.2017 | 6:49

SUKCES MIŁOŚNIKÓW X MUZY

Rozpoznasz na podstawie krótkiego fragmentu jeden z –bagatela!- 86 filmów sezonu i podasz jego reżysera? Nazwiesz wykorzystane w tej scenie techniki montażowe? Podasz, w jakim filmie padają zacytowane słowa i który aktor je wypowiada? Rozpoznasz po melodii tytuły kilkunastu filmów? Powiążesz je z nagrodami, które zdobyły?

Takie i kilkadziesiąt innych arcytrudnych wyzwań postawiono 7 kwietnia przed uczestnikami IX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Wzięło w nim udział aż 40 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z Poznania i okolic, ale także z Kalisza i Piły.

Mimo iż nasze liceum debiutowało w tym konkursie, zaprezentowaliśmy się znakomicie. Zespół w składzie: Jędrzej Foremski i Robert Kołodziejczyk (klasa IIC) zajął wysokie VII miejsce i był najlepszą z drużyn spoza Poznania. Bardzo dobre miejsce w drugiej dziesiątce zdobył też nasz drugi zespół: Antoni Kapłon i Kacper Ren (również IIC). Obie drużyny doskonale poradziły sobie z analizą i interpretacją zaprezentowanej sceny filmowej, zdobywając odpowiednio 27 i 24 na 30 możliwych punktów.

Organizatorzy konkursu postanowili też przyznać Jędrzejowi i Robertowi specjalną nagrodę za świetnie rozwiązaną część dotyczącą klasyki filmowej. W tej kategorii okazali się najlepsi i pokonali nawet zwycięskie zespoły z VI LO i Marii Magdaleny!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

11.04.2017 | 20:36

Najładniejsza palma i pisanka wielkanocna

W niedzielę 9 kwietnia podczas XVI Pokazu Stołów Wielkanocnych nagrodzono zwycięzców konkursu "Najładniejsza palma i pisanka wielkanocna". Wyróżnienie za najładniejszą palmę zdobyły: Zofia Okraska i Olga Szaniawska z 1gA oraz Aleksandra Brach i Amelia Pyc z 1gC. Trzecią nagrodę za pisankę wielkanocną otrzymała Roksana Knioch z 3gA, a wyróżnienie Jaśmina Dymek z 3gC.

Gratulujemy serdecznie!

10.04.2017 | 21:33

Mistrz Ortografii Powiatu Szamotulskiego

10 kwietnia pięcioro przedstawicieli naszego liceum wzięło udział w konkursie ortograficznym o "Mistrza Ortografii Powiatu Szamotulskiego". W sali Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich przy ul. Leśnej we Wronkach spotkało się dziewiętnaścioro uczniów 4 szkół ponadgimnazjalnych. Musieli zmierzyć się oni z pisownią trudnych, rzadko używanych wyrazów m.in. makolągwy, piegży i kukułki pasożytki.

Mistrz, którym okazał się Paweł Filipiak z kl. IA, musiał również wiedzieć, jak zapisać: nasamprzód, rozżarzone, czy też stary szezlong lub w tę i we w tę stronę. Pawłowi i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.

09.04.2017 | 19:38

ENIGMA

W dniach 22 - 27 kwietnia br. Muzeum Zamek Górków w Szamotułach zaprasza na spotkanie z maszyną szyfrującą "Enigma", wypożyczoną z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

06.04.2017 | 20:16

Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach

W dniach 01-02.04.2017 r. rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów (strefa centralna) w szachach klasycznych. W grupie C17 (roczniki 1999-2001) pierwsze miejsce zajął uczeń klasy IA Paweł Filipiak, zapewniając sobie awans do finału Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, które odbędą się w czerwcu w Skorzęcinie.

Gratulujemy Pawłowi kolejnego sukcesu i życzymy powodzenia w finale!