Aktualności

14.02.2024 | 17:18

Niezapomniana Noc

W piątek 2 lutego uczniowie klas czwartych mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Studniówce 2024. To był wieczór pełen uśmiechów, tańca i wspomnień, który na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Hala Szamotulanka zamieniła się w salę bankietową udekorowaną w stylu glamour. Przybyli goście zostali przywitani blaskiem światełek i muzyką, która zachęcała do tańca.

Uczniowie prezentowali swoje najpiękniejsze stroje wieczorowe, a atmosfera była pełna radości i pozytywnej energii. To był czas, kiedy mogli zapomnieć o nauce i sprawach szkolnych, aby skoncentrować się na dobrej zabawie.

Amelia i Mikołaj przywitali wszystkich serdecznie. Podziękowali nauczycielom, a przede wszystkim wychowawczyniom klas maturalnych, które nie tylko przekazują swoim wychowankom wiedzę, ale także wspierają dobrym słowem oraz są wzorami do naśladowania.

Panie: Renata Popowska (uśmiech klasy 4AB), Natalia Szaniawska (opoka 4C), Joanna Jędrzejczak (słońce 4D1), Katarzyna Nowak (dusza klasy 4D2), Katarzyna Serba (Anioł Stróż 4E) oraz Anna Biedna (blask 4F) otrzymały bukiety kwiatów.

Młodzież podziękowała również Pani Dyrektor Justynie Szaniawskiej-Budaj i Panu Dyrektorowi Romanowi Wiśniewskiemu za pomoc i otwartość na uczniowskie inicjatywy. Rodzice tegorocznych maturzystów także usłyszeli słowa podziękowania za pomoc przy organizacji balu studniówkowego, za motywowanie swoich pociech do nauki i wiarę w ich możliwości.

Przedstawiciel Rady Rodziców, Pan Maciej Foltyn życzył wszystkim udanej zabawy.

Jak nakazuje tradycja zatańczono poloneza a potem odbyła się uroczysta kolacja i zdjęcia klasowe.

Nie zabrakło również wyjątkowych niespodzianek.

Około 22.30 odbyła się GALA WRĘCZENIA OSKARÓW. Lata szkolne 2020-2024 minęły niczym wyjątkowy serial, największymi gwiazdami okazali się nasi niezwykli nauczyciele.

SZKOLNYM AUTORYTETEM uznano Panią Dyrektor, natomiast Pan Dyrektor zwyciężył w kategorii MURARZ, TYNKARZ, AKROBATA.

Pani Renata Popowska nie miała sobie równych w kategorii SZWAJCARSKI ZEGAREK.

NAUCZYCIELEM O ZŁOTYM SERCU została Pani Natalia Szaniawska. Jury doceniło również GORĄCY UŚMIECH Pani Joanny Jędrzejczak. ZŁOTEGO SŁOWIKA otrzymała Pani Katarzyna Nowak. BRATNIĄ DUSZĄ okrzyknięto Panią Katarzynę Serbę. Natomiast Panią Annę Biedną uhonorowano Oskarem w kategorii ZŁOTY WYKŁADOWCA.

Pozostali zwycięzcy w naszym plebiscycie to: ŻARTOWNIŚ ROKU – Pani Daria Budaj, ZŁOTY KAGANEK – Pani Joanna Frąckowiak, TOPOS ARKADII – Pani Agnieszka Sługocka, NAJLEPSZY MILLENIALS – Pani Halina Walczak, OAZA SPOKOJU – Pani Adamina Białek, MISS URODY I WDZIĘKU – Pani Katarzyna Olbert-Wójcik, KRÓLOWA MODY – Pani Emilia Janicka, MISTRZYNI CIĘTEJ RIPOSTY – Pani Justyna Kaczmarek.

Te momenty dodatkowo uatrakcyjniły naszą Studniówkę i sprawiły, że było to wydarzenie niezapomniane.

Nie zabrakło też innych atrakcji: ścianka i fotobudka cieszyły się dużym zainteresowaniem i sprawiały wiele radości uczestnikom balu.

Studniówka to dla młodych uczniów bardzo ważny moment. Z jednej strony radosna impreza przypomina jednak, że czas majowych egzaminów maturalnych zbliża się nieubłaganie.

Studniówka 2024 w zakończyła się późnym wieczorem, ale wspomnienia pozostaną z nami na zawsze. To był wyjątkowy wieczór, który wszyscy uczestnicy będą wspominać z uśmiechem na twarzy.

zdjęcia: yasiek

10.02.2024 | 16:30

Pancake Day

We wtorek 6 lutego odbył się w naszej szkole Pancake Day - święto pankejķów i naleśników, upamiętniające zakończenie karnawału według tradycji krajów anglojęzycznych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przez całe przedpołudnie mogli spróbować pysznych naleśników, serwowanych przez uczennice klas 2G1 oraz 1G. Odbył się także quiz wiedzy o Pancake Day, w którym triumfy święciła klasa 1E oraz konkurs podrzucania naleśników, który wygrała Maja Skórnicka z klasy 1C1. Dzień przyniósł wszystkim wiele radości - cieszymy się, że uczniowie tak licznie odwiedzili nas tego dnia

06.02.2024 | 21:49

Nie tylko dla miłośników fizyki…

Absolwent naszej szkoły (2017-2020 – klasy o profilu matematycznym) JAN WOŹNIAK napisał książkę. Zachęcamy do zapoznania się tą pozycją.

Krótki opis: W świecie dwóch rodów rdzeń poszerzający zdolności człowieka jest najcenniejszym darem. W zamierzchłych czasach rodzeństwo Roomouerów stało się legendą, gdy zdobyło nieosiągalny stuprocentowy rdzeń i przejęło kontrolę nad rodem „F”izyków. Jednak zdrada jednego z braci znanego jako Bezwładny obaliła ich imperium, a on sam zniknął w mrocznym cieniu.

Tysiąc lat później świat staje na krawędzi przemiany, gdy pewien młodzieniec zostaje obdarowany niezwykłym stuprocentowym rdzeniem – darem, który miał być zarezerwowany tylko dla króla „F”izyków. Jednocześnie Bezwładny wychodzi z ukrycia, gotów zdobyć władzę raz jeszcze. Ale nie jest sam – pozostałe rodzeństwo, nawet martwe, zastawiło przed śmiercią na niego pułapki.

W tej epickiej opowieści o mocy, zdradzie i przetrwaniu ścierają się całe pokolenia, a losy obu rodów spoczywają w rękach młodego bohatera. Z każdym dniem walki każdy zaczyna wątpić w słuszność swojej idei. Czy nowy dziedzic jest kluczem do przyszłości, czy może stać się narzędziem zagłady? Rozpoczyna się walka, w której intrygi, tajemnice i potęga rdzeni kształtują losy wszystkich ludzi.

31.01.2024 | 21:45

Wystawa „Młodość moich Dziadków”

W tygodniu gdy świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole pojawiła się wystawa „Młodość moich Dziadków” Klasy 1C1, 2A i 2B pracowały nad tym by lepiej poznać czasy, gdy ich dziadkowie byli w wieku zbliżonym do ich samych. Rozmowy z babcią, dziadkiem przyniosły mnóstwo ciekawych informacji i wspomnień. Poszukiwania wiadomości na temat życia codziennego stworzyły obraz rzeczywistości PRL. Uczniowie postanowili podzielić się tym , nad czym pracowali ze swoimi kolegami i rodzicami. Na wywiadówkach rodzice mogli zobaczyć, jakie ciekawe aktywności podejmują ich dzieci w szkole. Z kolei uczniowie wraz z wychowawcami mogą poznawać wystawę wspierając się przygotowanymi dla nich kartami pracy.

31.01.2024 | 21:44

Projekt IPN

W styczniu uczniowie biorący udział w projekcie IPN „Łączka i inne miejsca poszukiwań” wzięli udział w kolejnych warsztatach. Tym razem zajęcia prowadziła pani antropolog wyjaśniając tajniki pracy trudnej, ale bardzo ważnej w procesie poszukiwania ofiar nazizmu i stalinizmu. Okazało się, że analiza szczątków osób poszukiwanych wymaga wielu działań i kompetencji o czym przekonali się uczniowie, którzy musieli taką analizę w oparciu o zgromadzony materiał przeprowadzić.

27.01.2024 | 15:25

Piątkowa noc filmowa w Skardze

W nocy z piątku na sobotę (26/27 stycznia) grupa "pasjonatów szkoły" i filmów zaopatrzona w śpiwory, kocyki i przede wszystkim dobry humor nocowała w murach Skargi. Cztery sale lekcyjne zamieniły się w niezwykłe miejsca. Uczniowie klas I –IV razem z DRUŻYNĄ PIERŚCIENIA ruszyli na niezapomnianą misję, ścigali się na torze AUTAMI, tańczyli w rytm ABBY, nucąc piosenki MAMMA MIA, biegali z FORRESTEM GUMPEM, poznawali NIEZWYKŁE ZWIERZĘTA.

Posileni pizzą, herbatą i kawą młodzież o północy zatańczyła belgijkę, "kaczuchy" i inne hity. W przerwach między seansami graliśmy w planszówki i rozmawialiśmy o życiu. O świcie zjedliśmy wspólne śniadanie, posprzątaliśmy i pożegnaliśmy szkołę do poniedziałku.

26.01.2024 | 14:17

31. Olimpiada Zdrowia PCK

W dniu 23. 01. 2023roku odbył się Rejonowy Etap 31. Olimpiady Zdrowia PCK. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Gołębiewska z kl. 3C. Zosia wykazała się imponującą wiedzą na temat szeroko rozumianego zdrowego stylu życia i zajęła 1 miejsce. Będzie reprezentować powiat i naszą szkołę na etapie okręgowym.

Gratulujemy Zosi i życzymy dalszych sukcesów!

25.01.2024 | 10:00

“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

Drodzy uczniowie i rodzice!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu:

“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”


Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

„IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’

TERMIN AKCJI: 22.01. – 02.02.2024r.

MIEJSCE AKCJI: teren przy szkole za pojemnikami do segregacji śmieci

images.pngPARTNERZY AKCJI:

images.jpg

OPERATOR AKCJI:

GREEN OFFICE ECOLOGIC Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-074, ul. Trębacka 4

KONTAKT TELEFONICZNY w godz. 8:00 - 16:00: +48 669-482-511 oraz 83 341 75 94 wew. 23;

E-MAIL: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

UWAGA! NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.

25.01.2024 | 9:58

NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCE….

We wtorek 23 stycznia br na zajęciach filmowych analizowaliśmy francuski komediodramat Nietykalni z 2011 roku w reżyserii Oliviera Nakache’a i Érica Toledana. W głównych rolach występują: François Cluzet i Omar Sy.

Film został okrzyknięty wydarzeniem kulturalnym roku 2011 we Francji, zdobywając 52% głosów w sondażu przeprowadzonym przez Fnac.

Fabuła oparta jest na autentycznej historii. Pierwowzorem, postaci Philippe'a, jest Philippe Pozzo di Borgo, a Drissa – Abdel Yasmin Sellou. Pozzo uległ wypadkowi w 1993, a rok później do pracy przyjął Sellou.

Film ma w sobie coś dobrego, jest bezpretensjonalny, lekki, przepełniony humorem, ale też pokazuje nam wiele bardzo ważnych rzeczy. Po pierwsze uczy nas tego, że każdy z nas zasługuje na drugą szansę. Nie powinniśmy oceniać nikogo po pozorach, ponieważ nie znamy jego doświadczeń ani przeżyć.

25.01.2024 | 9:54

53. Ogólnopolska Olimpiada Biologiczna

W dniu 20.01.2024r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyły się zawody II stopnia 53. Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej dla szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Piwowarczyk z kl.IIG1 oraz Mikołaj Raś z kl. IVC, którzy na zawodach I stopnia uzyskali wysoki wynik z testu i wykonali pracę badawczą zaakceptowaną przez Komitet Okręgowy.

Gratulujemy Oliwii i Mikołajowi dotychczasowych osiągnięć!

Trzymamy wszyscy za nich kciuki i mamy nadzieję, że będą mogli reprezentować swoją wiedzę biologiczną na etapie centralnym