Aktualności

15.12.2019 | 16:39

Zajęcia filmowe na UAM

W ramach współpracy z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM uczniowie klasy Ii w piątek 13.12. wzięli udział w warsztatach i dyskusji filmoznawczej.

Zajęcia dotyczące rodzinnej antyutopii prowadziła Pani dr Małgorzata Miławska-Ratajczak, młodzież obejrzała fragmenty z Polskiej Kroniki Filmowej oraz dokument ,,Jeden dzień w PRL” M. Drygasa, a następnie dyskutowała na temat wpływu propagandy komunistycznej na codzienne życie i język w Polsce Ludowej. W filmie ukazano archiwalne fragmenty audycji radiowych, milicyjne raporty, donosy, fragmenty listów, pamiętników itp.

Uczniowie już czekają na kolejne zajęcia, tym razem poświęcone ,,Jokerowi” rez. T. Philipsa.

15.12.2019 | 16:37

BRUNO JUROREM NA MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE FILMOWYM!!!

W dniach 1 -8 grudnia odbywał się w Poznaniu 37. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ALE KINO!

Bruno Palatyński uczeń klasy III A pełnił w nim zaszczytną funkcję jury młodych w kategorii filmów krótkometrażowych. Jak sam mówił, była to dla niego przygoda życia i wyjątkowa okazja do obejrzenia wielu bardzo wartościowych filmów. Bruno brał udział w wielu spotkaniach, spędził tysiące minut w salach kinowych, doznał wielu wzruszeń, a przede wszystkim zdobył wiedzę, która z pewnością zaowocuje w jego dalszej drodze filmowej.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! jest oklaskiwany co roku przez kilkanaście tysięcy roześmianych, wzruszonych, rozdyskutowanych widzów: tych obytych już z kinem i tych zaczynających dopiero swoją filmową przygodę. Projekty z różnych zakątków świata przypominały, że każde miejsce na ziemi może być jej centrum i zapomnianym obrzeżem. Festiwal jest otwarty na artystyczne przemiany i technologiczne rewolucje, które zmieniają świat, ale i pamiętający o tym, co przemija.

Jesteśmy dumni z naszego ucznia i życzymy mu kolejnych sukcesów filmowych!

09.12.2019 | 16:37

Informacja dla osób wyjeżdżających do fabryki porcelany

UWAGA!

Wycieczka do fabryki porcelany w dniu 10.12 odwołana. Uczniowie przychodzą do szkoły wg swojego planu.

08.12.2019 | 19:42

Międzyszkolna Liga InO

W środę, 4 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Nojewie miało miejsce podsumowanie tegorocznej edycji Międzyszkolnej Ligi InO oraz Konkursu na Najaktywniejszy SKKT w ramach Oddziału PTTK Szamotuły. W uroczystości wzięły udział najaktywniejsze zespoły SKKT wraz z opiekunami i dyrektorami szkół. Swą obecnością zaszczyciła nas też Starosta Szamotulski – p. Beata Hanyżak.

Podczas bardzo sympatycznego spotkania -już w duchu mikołajkowej scenerii - wręczone zostały również nagrody dla zwycięzców Mistrzostw Powiatu Nowotomyskiego w Nowej Róży.

Z naszego SKKT- PTTK nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

Marsze na Orientację

- kategoria TJ (szkoły średnie):

Karol Krauze i Martyna Kubik (I),

Wiktoria Stanke i Julia Rzaniak (II),

Wiktor Woźny i Bartłomiej Cieciora (III)

MLInO 2019

- kategoria TM ( jeszcze gimnazjum) :

Dominika Gąsior, Jakub Jędrzejczak, Ada Przewoźna, Adrianna Fricz,

- kategoria TJ:

Zofia Tecław, Dominika Natkaniec, Klaudia Nowak, Milena Górny.

Miło nam też poinformować, że nasz klub SKKT w rocznicę 50-lecia swej działalności oraz w 100-lecie naszej szkoły, zajął I miejsce w kat. TJ (szkoły średnie) i II miejsce w kat. TM (gimnazja) w klasyfikacji drużynowej Międzyszkolnej Ligi Imprez na Orientację PTTK w roku 2019.

Na ręce p. dyrektor Justyny Szaniawskiej-Budaj, prezes Oddziału PTTK p. Paweł Mordal złożył Medal Pamiątkowy „PTTK w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości” – w podziękowaniu za dotychczasową współpracę i pomoc przy organizacji jubileuszowego XXV Rajdu Niepodległości.

Po części oficjalnej- dopełnieniem miłej atmosfery były ciekawe rozmowy przy kawie i ciastkach.

Opiekun SKKT-PTTK

Leszek Wlazik

08.12.2019 | 16:27

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS

Jak co roku, na początku grudnia, Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję zbierania żywności dla potrzebujących - "TAK POMAGAM". Po raz kolejny 6 i 7 grudnia młodzież z SKC zachęcała klientów sklepu Biedronka do okazania dobroci. Dzięki ich pomocy zebrane produkty zostaną wykorzystane w jadłodajni dla ubogich przy Domu Dziecka w Szamotułach.

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom.

07.12.2019 | 19:13

Gala Oskarowa

06.12.2019 w Mikołajki, społeczność szkolna świętowała „Imieniny szkoły” czyli święto naszego patrona, księdza Piotra Skargi. Młodzież, odpowiedzialna za przygotowanie uroczystości, postanowiła w nietypowy sposób uczcić ten ważny dla szkoły dzień, przygotowując SZKOLNĄ GALĘ OSCAROWĄ 2019. Zważywszy na to, że w szkole najważniejszy jest uczeń, a duszą szkoły jest nauczyciel, wyróżniono tych, którzy powodują, że życie w szkole nie jest nudne i nie ogranicza się tylko do nauki, ale ma wiele kolorów. Dzieje się tak, za sprawą Nauczycieli i Uczniów.

W czasie gali nagrodzono nieprzeciętne osobowości i nieszablonowe klasy.
W wyniku głosowania, w którym wzięli udział nauczyciele i uczniowie, kapituła wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Nauczyciel Medialny- Dariusz Mieńko

Złotousty- Bogdan Araszkiewicz

Nauczyciel Wymagający -Natalia Szulc

Najciekawsza osobowość -Leszek Wlazik

Nauczyciel najbardziej opiekuńczy- Elżbieta Mizgalska

Społecznik roku 2019- Jagoda Łucak

Influencer roku 2019- Michalina Prętka

Dyskutant roku 2019- Filip Jackowski

Sportowiec roku 2019 - Kamil Małecki

Omnibus roku 2019- Stanisław Spychała

Oscarem nagrodzono również „projekt” roku, którym okazała się współpraca naszej szkoły
z uczniami z szkoły amerykańskiej, koordynowany przez panie Wiesławę Araszkiewicz
i Joannę Jędrzejczak.

Życie w szkole mocno związane jest z tymi, z którymi spędza się najwięcej czasu, czyli koleżankami i kolegami z klasy, bądź z perspektywy nauczyciela z uczniami z określonych klas. Dlatego nauczyciele wybrali klasy nominowane w następujących kategoriach:

Klasa kreatywna- 1 I

Rozgadana- 1G1

Puszka Pandory-IE

Klasa z pozytywną atmosferą- 1H1

Na koniec gali, Oscara Honorowego otrzymała pani dyrektor Justyna Szaniawska- Budaj . Jak podkreślili uczniowie „Cóż byłoby w szkole, gdyby brakowało w niej bossa, który zarządza, kontroluje, ale też wspiera, obdarza uśmiechem a gdy trzeba ...zabija wzrokiem (…) trudno by było” odpowiedzieli, stąd kapituła przyznała pani Dyrektor nagrodę „Boss 2019”
Na koniec uroczystości uczniowie klas IG1 i IG2 mieli jeszcze sympatyczną niespodziankę mikołajkową. Wykazując się niezwykłym poczuciem humoru i dystansem do siebie przedstawili mikołajkową wersję „Jeziora Łabędziego” co spowodowało, że Goście, Nauczyciele i Uczniowie wychodzili z „ imienin Patrona” z uśmiechem na twarzy.

07.12.2019 | 14:25

Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym

4 grudnia 2019 roku rozpoczęła się nasza przygoda z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Uczelnia objęła szkołę patronatem. Grupa zainteresowanych uczniów z klas o profilu przyrodniczym pod opieką pani profesor Katarzyny Nowak będzie przez najbliższe 2 lata wzbogacać wiedzę i kształcić umiejętności w laboratoriach i w salach wykładowych uniwersytetu. Rozpoczynamy od Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu.

W środę 4 grudnia klasa Ih2 zainicjowała badania i doświadczenia, sprawdzając m.in. za pomocą różnych odczynników czystość mleka, ucząc się miareczkowania i korzystania z automatycznej pipety. Można było zauważyć, że niektórzy uczniowie to urodzeni laboranci. Młodzi badacze dowiedzieli się też, jak wprowadza się innowacje w branży spożywczej. Znajdowali się pod fachową opieką asystentów Katedry Jakości Produktów Mlecznych, pani Pauliny Bierzuńskiej i pana Łukasza Kaczyńskiego. W tej katedrze bada się konsystencję i teksturę serów, mleka fermentowanego, masła, lodów i innych produktów spożywczych. Przeprowadza się badania pilotażowe nowych i zmodyfikowanych produktów. W budynku biotechnologii widzieliśmy kolonie bakterii, drożdże i pleśnie, które w różnych celach są hodowane i badane. Dowiedzieliśmy się, jak powstają probiotyki i do czego służy w laboratorium agar.

Należy mieć nadzieję, że te warsztaty otwierają drogę do sukcesu przyszłym dietetykom i biotechnologom.

07.12.2019 | 14:18

Wyniki konkursu „Dopalacze niszczą życie”

Komenda Policji w Szamotułach ogłosiła w tym roku dwa konkursy o zasięgu powiatowym dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na wykonanie komiksu oraz na przygotowanie spotu promującego pożądane zachowania wobec zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami.

Uczniowie pierwszych klas naszego liceum rywalizowali na etapie szkolnym. Wielu uczestników konkursu wykonało zadanie z niezwykłą dojrzałością, wykazało talent plastyczny i zaangażowanie emocjonalne.

Wśród 130 prac komisja konkursowa( w składzie: Beata Jankowiak, Halina Walczak, Katarzyna Rzeszuto) wyróżniła 20. Ich autorzy to: Anna Michalska, Maria Halamska, Marcel Szymczak z Iab, Klaudia Brzeczkowska, Karolina Kukawka, Emilia Ślugaj, Zuzanna Dyzert, Roksana Iwanowska, Hanna Maciejewska z Ic, Martyna Marchewka, Katarzyna Malinowska z Ie, Marcel Jakubowski, Aleksandra Konieczna, Martyna Człapa, Wiktoria Boniak z If, Stanisław Spychała z Ig1, Aleksandra Płokarz z Ig1, Zofia Okraska, Maria Matysik z Ii.

Komenda Powiatowa Policji również doceniła pomysłowych i utalentowanych młodych ludzi.

Wyniki konkursu na komiks prezentują się następująco:

  • I miejsce – Wiktoria Boniak, Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach
  • II miejsce – Maria Halamska, Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach
  • III miejsce – Emilia Ślugaj, Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach
  • III miejsce – Aleksandra Konieczna, Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach
  • III miejsce – Roksana Iwanowska, Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach

Wyróżnienia

  • Marcel Szymczak, Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach
  • Martyna Człapa, Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach

Uroczyste podsumowanie konkursu tradycyjnie odbędzie się marcu.

Podziękowania dla wszystkich autorów prac i słowa uznania dla wyróżnionych.

Ciekawe, jakie zadanie pojawi się w tym konkursie za rok?

03.12.2019 | 16:37

Wyniki konkursu czytelniczego

W tegorocznej edycji Szkolnego Konkursu Czytelniczego Reading in English - my pleasure najwyższe wyniki uzyskali:

Kategoria I
Antonina Serafinowska - I miejsce
Oliwia Janowicz - II miejsce

Kategoria II
Jakub Dobias - I miejsce
Olga Kędziora - II miejsce
Zuzanna Starosta - III miejsce
Maria Zielińska - wyróżnienie

Kategoria III
Zofia Tecław - I miejsce
Małgorzata Frąckowiak - II miejsce
Jacek Adamczewski - II miejsce
Agata Konitz - III miejsce
Sandra Sękowska - wyróżnienie

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Nagrody zostaną wręczone w czasie uroczystości z okazji Dnia Patrona.
Wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

01.12.2019 | 19:51

Matematyczny kalendarz adwentowy

Drodzy uczniowie,

zapraszamy Was do udziału w nietypowym konkursie matematycznym „KALENDARZ ADWENTOWY”.

Codziennie (od poniedziałku do piątku) o godzinie 8.00 w gablocie przy sali nr 8 będziemy podawać kod do gry w Quizizz (quiz wyłączamy o godzinie 24.00 tego samego dnia). W jednej grze zadań będzie 10 (zagadki logiczne, zadania typowo szkolne i związane ze zbliżającymi się świętami).

Sprawdź swoją wiedzę i baw się z nami.

Maturzysto, dla Ciebie to wyśmienita okazja do powtórek.

KONKURS ODBYWA SIĘ W CZTERECH KATEGORIACH:

– uczniowie klasy VII i VIII szkoły podstawowej

– uczniowie klas pierwszych liceum

– uczniowie klas drugich liceum

– uczniowie klas trzecich liceum

Nagroda specjalna, dla klasy, w której najwięcej osób wzięło udział w konkursie.

Codziennie spisz kod do gry,który będzie wywieszony na gazetce przy sali nr 8 (zwróć uwagę na swoją grupę wiekową). Wejdź na stronę joinmyquiz.com lub zainstaluj aplikację na telefon, wpisz udostępniony kod i zdobywaj punkty.

Nazwa użytkownika: Twoje nazwisko i imię oraz klasa /w czasie konkursu zawsze używaj tej samej nazwy użytkownika/.

Wyniki konkursu ogłosimy 20 grudnia, na apelu podczas wspólnego kolędowania.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

nauczyciele matematyki