Aktualności

01.11.2017 | 9:32

6 listopada - Dzień Brytyjski

6 listopada zapraszamy serdecznie na Dzień Brytyjski. Będą konkursy, filiżanka herbaty i coś słodkiego.

Weź udział w quizie o Wielkiej Brytanii w czasie przerw w godz. 8:25 - 14:15

01.11.2017 | 9:25

Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji

W ramach programu „Projekt – Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji” dnia 30 października studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przeprowadzili dla uczniów naszej szkoły warsztaty, które pomogą młodzieży zachować swobodę podczas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych, nawiązywania pierwszych kontaktów zawodowych, pracy czy podczas kontynuowania nauki na studiach wyższych. Dzięki warsztatom zwiększony został również poziom przedsiębiorczości młodych ludzi i wykształcone postawy wysokiej kultury osobistej.

Licealiści wzięli udział w warsztatach Wystąpienia publiczne – jak przeżyć od a do z? Zajęcia miały na celu przedstawienie głównych zagadnień związanych ze sztuką wystąpień publicznych, w tym: sposoby doboru i prezentacji treści, mowy ciała i emisji głosu. Gimnazjaliści natomiast angażowali się w zajęcia warsztatowe: Kto komu mówi dzień dobry? – czyli o dobrych manierach na co dzień.
W ramach zajęć zostały omówione podstawowe zagadnienia związane ze znajomością i stosowaniem zasad dobrych manier ze szczególnym uwzględnieniem obszarów: precedencji, wzajemności i punktualności.
Serdecznie dziękujemy studentom Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

29.10.2017 | 18:27

III Dyktando Wronieckie

15 października w sali Wronieckiego Ośrodka Kultury odbyło się III Wronieckie Dyktando. Z bardzo trudnym tekstem, pełnym podchwytliwych wyrazów zmierzył się Paweł Filipiak z kl. 2A, który w najliczniejszej kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych zajął III miejsce. Gratulujemy serdecznie!

(zdjęcia: Wroniecki Ośrodek Kultury)

27.10.2017 | 6:43

Wojewódzki Konkurs Matematyczny etap szkolny

Dnia 18 października br. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, w którym wzięło udział 21 gimnazjalistów. Do etapu rejonowgo zakwalifikowali się: Wiktoria Białasik z 3gA (47/50 pkt.), Arkadiusz Wargacki z 2gA(45/50 pkt.) i Zofia Tecław z 3gA (38/50 pkt.). Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

25.10.2017 | 21:36

Nietypowa lekcja języka angielskiego

W piątek, 20 października 2017, klasa 2c odbyła bardzo nietypową lekcję języka angielskiego. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności językowych oraz zdobycia wiedzy i uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące życia w Stanach Zjednoczonych podczas rozmowy z dziadkiem jednego z uczniów mieszkającym w Seattle. Ta pionierska w naszej szkole inicjatywa stanowić będzie zapewne pierwszy krok do korzystania z możliwości jakie dają multimedia, ponieważ uczniowie klasy 2c mają jeszcze wiele pomysłów na kolejne lekcje, podczas których chcą rozmawiać po angielsku.

25.10.2017 | 19:49

STUDIA W ANGLII? YES, YOU CAN!

Tymi słowami zespół Fundacji „Studia w Anglii” przywitał uczniów klas językowych: 3C i 2C w środę 18.10.2017r.

Na spotkanie z uczniami naszej szkoły przybyli doradcy edukacyjni, działający na rynku edukacji zagranicznej od wielu lat. Przeprowadzili oni prezentację w języku angielskim odnośnie wyborów życiowych, szczególnie tych edukacyjnych i zawodowych. Dzięki temu spotkaniu wielu uczniów zdało sobie sprawę jak ważne są ich decyzje i jakie będą ich konsekwencje. Co najważniejsze, młodzież dowiedziała się, że studiowanie na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii jest możliwe, a nawet dofinansowywane. Przedstawiono także wymagania wyższych uczelni stawiane przyszłym studentom i sposób aplikowania na wybrane kierunki.

Po przeprowadzonej prezentacji uczniowie mieli możliwość zadania pytań dotyczących studiowania i życia za granicą, z czego wywiązała się ciekawa, dla obu stron, dyskusja.

23.10.2017 | 20:45

Turniej Nadziei Olimpijskich

W dniach 14-17 października br. w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku odbywał się coroczny turniej Nadziei Olimpijskich. Miło nam poinformować, że nasza uczennica Gabriela Jędrzejczak (nr 7) jako jedna z dziesięciu zawodniczek z kadry Wielkopolski brała udział w tych zawodach na pozycji atakującej. Turniej TNO ma na celu wyłonienie spośród 160 zawodniczek, najlepszych które zostały powołane do szerokiej Kadry Polski mini Kadetek. Nasze województwo wypadło bardzo dobrze w grze zajmując wysokie 3 miejsce w turnieju, a po testach motorycznych ostatecznie zostało sklasyfikowane na 8 miejscu w kraju. Gabrysia na co dzień trenuje pod okiem trenera Dariusza Ciszaka w UKS Szamotulanin Szamotuły. Gabrysi i koleżankom z drużyny życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach młodziczek w Wielkopolsce oczywiście trzymając za nie kciuki.

22.10.2017 | 22:04

Seminarium o przestrzeni publicznej

25 października o godz. 17:00 zapraszamy do auli Zespołu Szkół nr 3 na seminarium o przestrzeni publicznej "Jak wspólnie zmienić miasto na lepsze?" Wśród panelistów będą: architekt pani Katarzyna Podlewska, historyk sztuki pan Piotr Libicki i architekt pan Andrzej J. Nowak, który jednocześnie jest moderatorem spotkania.

Pliki do pobrania (1):
panelisci_i_moderator-_seminarium_25_10_2017.pdf

20.10.2017 | 21:06

Lekcja biologii w Palmiarnii

19 października uczniowie klas biologicznych 1B i 2 B udali się do Palmiarni Poznańskiej gdzie wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych utrwalali wiadomości dotyczące budowy i wymagań życiowych wybranych roślin. Podczas tej wizyty mogliśmy podziwiać gabloty z motylami tropikalnymi oraz inne bezkręgowce np. chrząszcze, pająki, skorpiony i patyczaki, które wystawiane były w Sali dydaktycznej Palmiarni. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem niesamowitej kolorystyki motyli. W drugiej części wycieczki biologicznej pojechaliśmy do kina Plaza gdzie w technologii IMAX 3D obejrzeliśmy film przyrodniczy pt ,,Lemury z Madagaskaru” .

17.10.2017 | 9:18

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2017 r. w miniony piątek w naszej szkole doświadczyliśmy miłych doznań związanych nie tylko z edukacją. Uczniowie naszej szkoły przygotowali koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dobra muzyka i świetna zabawa, to sedno koncertu. Wielu spośród uczniów naszej szkoły ma niebywałe talenty muzyczne i miło było ich usłyszeć. Niekwestionowaną gwiazdą koncertu okazał się na co dzień uczczeń klasy 3C Jan Januszak, a na scenie grający całym sobą mistrz perkusji, który zdobył rzeszę fanów zarówno wśród koleżanek
i kolegów jak również grona nauczycielskiego.