Aktualności

18.09.2017 | 21:31

Sprzątanie świata

W piątek 15 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Fundacja "Nasza Ziemia" - organizator akcji, chciał zwrócić uwagę, że niemal wszystko to, co wyrzucamy, można przerobić lub odzyskać.

17.09.2017 | 20:12

Spotkania z rodzicami

ZAPRASZAMY

19 września (wtorek):
- godz. 17.00 kl.7 SPMS, kl. II gimnazjum
- godz. 18.30 kl. III gimnazjum (z dyrekcją i wychowawcami),

20 września (środa):
- godz. 17.00 kl. I liceum i kl. II liceum
- godz. 18.30 kl. III liceum (z dyrekcją i wychowawcami)
- godz. 19.30 spotkanie trójek klasowych rodziców i maturzystów w sprawie studniówki

13.09.2017 | 21:46

Nagrodzeni w konkursie wiedzy o generale Stanisławie Maczku

W wyjeździe do Tielt organizowanym i ufundowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach brali udział uczniowie nagrodzeni w konkursie wiedzy o generale Stanisławie Maczku. Ze szkół powiatowych wyróżnieni zostali młodzi ludzie z Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2, czyli z popularnie określanego "Rolnika" i "Skargi". Spośród naszych uczniów w wyprawie wzięli udział : Kinga Łączkowska, Mateusz Skrzypczak, Witek Zieliński oraz Przemysław Szałata.

Podczas naszej wyprawy uczestniczyliśmy w ceremoniach upamiętniających wyzwolenie miasta Tielt przez 1 dywizję pancerną gen. Maczka oraz w uroczystościach na cmentarzu wojskowym w Bredzie.

Szczególnie wzruszające były uroczystości z udziałem kombatantów i ich rodzin na cmentarzach w Tielt i Bredzie. W mieście partnerskim Tielt hołd żołnierzom polskim, którzy wyzwalali tę miejscowość, oddały władze oraz uczniowie szkoły podstawowej. Wspólnie złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze.

Wyjazd miał też mniej oficjalny, trochę turystyczny charakter. Uczestnicy wyprawy mogli podziwiać niezwykle piękną architekturę belgijskich Tielt i Brugii a także holenderskiej Bredy. Wyjątkowo urokliwą atrakcją okazała się przejażdżka łodziami po kanałach przypominających Wenecję. Mimo pogody, która nie dopisywała, po wyjeździe zostało mnóstwo miłych wspomnień i pięknych zdjęć.

10.09.2017 | 9:15

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Dnia 4 września nauczyciele i uczniowie uroczyście powitali nowy rok szkolny w towarzystwie zaproszonych gości: Wicestarosty Powiatu Szamotulskiego Pani Beaty Hanyżak, Dyrektora Wydziału Edukacji Pana Jana Stefaniaka, Prezesa UKS „Szamotulanin” Pana Wiesława Małyszki, dr Justyny Czai – Wicedyrektora Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu, mgr Marcina Pigulaka – Doktoranta Instytutu oraz Rodziców naszych uczniów.

Podczas uroczystości Pani Wicestarosta wręczyła stypendia 61 wyróżniającym się uczniom gimnazjum i liceum oraz nagrody Starosty za osiągnięcia sportowe Tymoteuszowi Zimny i Karinie Konys.

Z dniem 1 września 2017r. do naszego Zespołu Szkół została włączona Bursa Szkolna i Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Dzięki temu zyskaliśmy m.in. miejsca noclegowe dla naszych uczniów oraz stołówkę z obiadami.

Ważnym wydarzeniem jest fakt, że od 1 września w naszej szkole została utworzona Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego. Kształcenie w klasie VII będzie odbywało się w dyscyplinach: lekka atletyka i piłka siatkowa.

Dnia 4 września oficjalnie nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu. Wspólne działania będą odbywały się w różnych formach: zajęcia z pracownikami naukowymi na temat zagadnień z teorii filmowej, analiza dzieła filmowego jako tekstu kultury, problematyka związana z historią kinematografii polskiej i światowej, scenariopisarstwem oraz refleksją nad funkcjonowaniem rodzajów i gatunków filmowych. Nasi uczniowie wezmą udział w zorganizowanych w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM pokazach filmowych, połączonych z prelekcjami, warsztatami i dyskusjami filmoznawczymi. Młodzież sprawdzi swoją wiedzę i umiejętności w Międzyszkolnym Turnieju Filmoznawczym, organizowanym przez Instytut, który stanowi ukoronowanie trzydziestogodzinnego kursu, przeprowadzanego z klasą akademicką na terenie szkoły. Bardzo cieszymy się z tego patronatu.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2017/2018 życzymy wszystkim wzajemnej życzliwości, zaufania, osiągania sukcesów, zadowolenia z każdego dnia oraz wytrwałości w obliczu nowych wyzwań.

05.09.2017 | 21:10

Szkolna wycieczka do Chorwacji

Uwaga! W dniach 21-27.05.2018r. odbędzie się szkolna wycieczka do Chorwacji. Zapisy i wpłata rezerwacyjna 100zł. do 15 września w sekretariacie szkoły lub na konto Rady Rodziców BS Szamotuły nr 26 9072 0002 2004 0406 6329 0001. Zapraszamy!

Pliki do pobrania (1):
wycieczka_chorwacja_2018.doc

04.09.2017 | 7:28

Nagroda za wierną prezentację fragmentu obrzędu weselnego swojego regionu

W dniach 02-06.08.17 nauczyciel J. Jędrzejczak oraz uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Wajs, Marta Kurczewska, Julia Walczak, Adam Aronowski i Krzysztof Jądrzyk reprezentowali nasz region jako członkowie Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”.

Zespół występował na głównych estradach w Wiśle, Szczyrku, Żywcu i Oświęcimiu i zdobył prestiżowe wyróżnienie – nagrodę za wierną prezentację fragmentu obrzędu weselnego swojego regionu podczas 28. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych 54. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Czytaj więcej: szok.info.pl/page/2/

28.08.2017 | 20:52

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

4 września 2017r. (poniedziałek):

godz. 8:00 - Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny w Bazylice pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach

godz. 9:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 w Zespole Szkół nr 1

25.08.2017 | 9:25

FILM O SZKOLNYCH OBIEKTACH SPORTOWYCH

W czwartek 17 sierpnia w szkole gościliśmy ekipę filmową, która na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki miała wykonać film o obiektach dofinansowanych ze środków rządowych. To właśnie dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa oraz środków własnych Powiatu Szamotulskiego przy naszej szkole w kwietniu 2016 roku powstała nowoczesna infrastruktura sportowa - boisko wielofunkcyjne, dwa boiska do piłki siatkowej plażowej, 4-torowa bieżnia oraz skocznia w dal. Aktualnie dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu powstaje również hala sportowa.

W materiale filmowym Lekkoatleci trenujący w MKS "Baszta" Szamotuły oraz dziewczęta z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego zaprezentowali się na tle obiektów sportowych. Lekkoatletom towarzyszył Tymoteusz Zimny, który prosto z Mistrzostw Świata LA w Londynie przybył do szkoły, witany radośnie przez dyrekcję, trenerów i młodzież z "Baszty". Nasz Bohater wziął udział w treningu, odbywającym się w trakcie zdjęć do filmu oraz dzielił się swoimi doświadczeniami z lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów w LA we włoskim Grosseto oraz Mistrzostw Świata LA w Londynie.

23.08.2017 | 9:32

Tymoteusz Zimny uczestnikiem Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce odbyły się w Londynie, w dniach 04-13 sierpnia. Będąc jeszcze juniorem Tymoteusz Zimny został powołany do kadry narodowej w sztafecie 4x400 m. O powołaniu zadecydowały wyniki, jakie uzyskał w Mistrzostwach Europy Juniorów w Grosseto we Włoszech ( srebrny medal na 400 m i brązowy w sztafecie 4x400 m).

12 sierpnia wystartowała sztafeta w eliminacjach i zajmując drugie miejsce awansowała do finału. Finał odbył się następnego dnia w niedzielę. Bieg naszej sztafety najlepiej oddaje komentarz na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki:

„Męska sztafeta co prawda pobiegła w takim samym składzie jak w eliminacjach, ale trener Józef Lisowski zmienił kolejność zawodników. W efekcie jego działań polski zespół do rywalizacji przystąpił w zestawieniu Kajetan Duszyński, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i najmłodszy w ekipie, Tymoteusz Zimny. Pierwszy z Polaków biegł z tyłu stawki, ale nadrobił nieco Rafał Omelko. Niestety jego zmiana z Łukaszem Krawczukiem nie była najlepsza, później Polak wdał się jeszcze w małą potyczkę na łokcie z rywalem i nasza sztafeta, mimo ambitnego biegu także Tymoteusza Zimnego, nie zbliżyła się już do czołówki. Biało-czerwoni finiszowali jako siódmy zespół, z najlepszym wynikiem w tym sezonie – 3:01.59.

- Udowodniłem charakter do walki. Każdy z nas pobiegł najlepiej jak mógł. – stwierdził po finale Tymoteusz Zimny, który w tym roku zdobył dwa medale mistrzostw Europy U20.”

Gratulujemy Tymkowi osiągniętego wyniku i życzymy mu osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego, który zaowocuje występem na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

14.08.2017 | 13:23

Jak nie czytam...

W czerwcu uczniowie naszej szkoły spotkali się na patio szkolnym, z dowolnie wybraną książką, by uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.

Pobiliśmy rekord!!!

W jednym czasie wspólnie czytało 459 409 uczniów.

Gratulujemy pobicia rekordu, choć wiadomo, że nie o niego tak naprawdę chodzi. Akcja była dobrą okazją do spędzenia wspólnie czasu w miłej atmosferze, z ciekawą książką i uczniami, którzy chętnie przyszli poczytać i porozmawiać o książkach. A przy okazji zobaczyli co jeszcze kryje się na półkach w bibliotece.