Aktualności

21.01.2020 | 10:44

Projekt ,,(nie)PEŁNOSPRAWNI INTELEKTUALNIE wśród nas"

Projekt ,,(nie)PEŁNOSPRAWNI INTELEKTUALNIE wśród nas" realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, dotyczy problemu, jakim jest dyskryminacja oraz wykluczenie osób z niepełnosprawnością intelektualną. W wielu sytuacjach takie postępowanie wynika z naszej niewiedzy. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną nagminnie stają się obiektem drwin bądź są postrzegane jako atrakcja. Główną przyczyną problemów z integracją z nimi jest brak świadomości na temat tego, jak funkcjonują, brak zrozumienia ich wrażliwości, emocji, sposobu pojmowania świata, czy wszelkich ograniczeń. Do grupy projektowej należą Maria Zielińska (kl. 1H1), Maria Matysik i Dobrochna Foremska (kl. 1I). Projekt opiera się na współpracy I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach z Zespołem Szkół Specjalnych w Szamotułach i przewiduje szereg działań, mających na celu uświadomienie istoty problemu, edukację w zakresie niepełnosprawności intelektualnej oraz integrację uczniów obu szkół. Jako działania projektu planowane są m.in. ankiety, prelekcje oraz zajęcia integracyjne dla wychowanków obu placówek.

https://www.facebook.com/pelnosprawni1/

https://www.instagram.com/pelnosprawni/?hl=pl

18.01.2020 | 19:01

Przyrodnicy na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu.

Dnia 15 stycznia 2020 roku już po raz drugi uczniowie klasy 1H1 i 1H2 zainteresowani dietetyką i zdrowym odżywianiem mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych w ramach patronatu naukowego na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Młodzież podzielona na grupy brała udział w ciekawych ćwiczeniach laboratoryjnych dotyczących produkcji sera domowego podpuszczkowego oraz interesujących wykładach z dietetyki i zdrowego odżywiania.

Aktywnie spędzony czas zaowocował pysznymi serami, które następnie były poddane ocenie organoleptycznej. Młodzi serowarzy chyba dobrze przyswoili sobie podstawowe zasady technologiczne ponieważ po wyprodukowanych produktach nie pozostało ani śladu.

Zajęcia przebiegające w miłej i przyjaznej atmosferze umożliwiły młodzieży zapoznanie się ze specyfiką zajęć na Uczelni.

18.01.2020 | 18:56

Miedzyklasowe Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Chłopców na Hali

Wspominamy jeszcze Międzyklasowe Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Chłopców na Hali, w których wzięło udział 15 grup z klas licealnych. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Marcel Szymczak z kl.1AB. Po pełnych emocji meczach poznaliśmy zwycięzców:

I miejsce kl.3D

II miejsce kl.1H2

III miejsce kl.1AB.

Gratulujemy serdecznie!

11.01.2020 | 19:20

Brązowa odznaka w rankingu Perspektyw 2020

Jesteśmy dumni, ponieważ otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu Perspektyw 2020 - Najlepsze Licea w Polsce- Brązowa Szkoła. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół. Cieszymy się, że nasze wysiłki zostały docenione, a Wasze wyniki tak pozytywnie rzutują na pozycję naszego liceum w całym kraju. Staramy się, aby nasza szkoła była znana nie tylko z tego, że jest przyjazna uczniowi, ale także z tego, że jej absolwenci to ludzie z pasją, olimpijczycy oraz laureaci różnorodnych konkursów przedmiotowowych i sportowych. Naszym wspólnym celem jest nieustanny rozwój.

Wszystkim dziękujemy za trud, zaangażowanie, stworzenie warunków i współpracę. To nasz wspólny sukces!

05.01.2020 | 18:54

I Ty możesz zostać wolontariuszem

W grudniu odwiedziła nas p. Katarzyna Ziółkowska, która jest pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt ,,Azorek” w Obornikach.

W czasie tego spotkania uczniowie kl. 1C, 1D, 1E, 1H1 wzbogacili swoje wiadomości na temat adopcji zwierząt, funkcjonowania schroniska oraz wolontariatu. Pani Kasia opowiedziała na czym polega praca wolontariusza oraz jakie wymagania należy spełnić aby zostać wolontariuszem.

Było to ciekawe spotkanie, które uświadomiło młodzieży jak można swój wolny czas poświecić innym w tym przypadku bezdomnym zwierzętom.

26.12.2019 | 21:18

Zabawa karnawałowa 2020

Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 serdecznie zaprasza na zabawę karnawałową 15.02.2020r. Szczegóły na plakacie.

21.12.2019 | 16:17

Życzenia świąteczne

Kochani!

Każdego dnia życzymy Wam, by Wasz dzień był dobry, pełen radości i spełnienia, ale z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcemy szczególnie podkreślić, że wysyłamy Wam moc szczerych życzeń, rodzinnych Świąt, pokoju w sercu, radości i aby nikt z Was nie czuł się samotny, a każdy był ogrzany płomieniem wzajemnej miłości.

Na Nowy 2020 rok życzymy Wam dostrzeżenia nowych możliwości, otwarcia i akceptacji, ciekawych znajomości, wsparcia oraz dobrych wyborów. Niech nadchodzący rok będzie szczęśliwy i niezapomniany!

21.12.2019 | 16:11

SUKCESY NATALII ADAMSKIEJ

Uczennica klasy III A Natalia Adamska w roku szkolnym 2019/2020 została stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i uczestniczyła w warsztatach naukowych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Otrzymała również stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Zakwalifikowała się także do drugiego etapu Olimpiady Fizycznej, uzyskując 177/200 punktów przy progu wynoszącym 60 punktów oraz bierze udział w Olimpiadzie Matematycznej.

Natalii gratulujemy sukcesów.

17.12.2019 | 20:00

Żywe obrazy

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie " Żywe obrazy". Szczegóły w regulaminie.

Pliki do pobrania (1):
ywe_obrazy.pdf

17.12.2019 | 19:55

Supermatematyk - eliminacje powiatowe

Miło nam poinformować, że do finału powiatowego w wojewódzkim konkursie matematycznym Supermatematyk przeszli następujący uczniowie: Patryk Osiak, Zofia Tecław i Dominika Natkaniec z klasy 2A oraz Stanisław Spychała, Błażej Brzewiński, Aleksandra Biniak, Jakub Koput z klasy 1G1 i Martyna Szymczak z klasy 1AB.

Serdecznie gratulujemy i już dziś trzymamy kciuki na kolejnym etapie, który odbędzie się w marcu 2020 roku.