Aktualności

14.10.2018 | 8:59

Turniej Nadziei Olimpijskich - chłopcy rocznik 2003

W dniach 7-9 października w Spale odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców z rocznika 2003.
Miło nam poinformować, że w 10 - osobowym składzie reprezentującym Wielkopolskę aż dwóch zawodników to uczniowie naszej szkoły: Kacper Jokiel i Kamil Małecki.Gratulujemy!

10.10.2018 | 20:47

Gra "Szamotuły - sto lat niepodległości"

Refleks, spryt i wiedza- te umiejętności przydały się uczestnikom gry miejskiej „100 lat niepodległości”, która odbyła się 9 października. Wspólnie z Zespołem Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica i Zespołem Szkół im. Jana Brzechwy przygotowaliśmy szereg zadań, związanych z historią naszego miasta i kraju. Zaprosiliśmy graczy do wyprawy w przeszłość, aby docenili wartość życia w wolnej Polsce.

Uczniowie odwiedzili miejsca, które bezpośrednio łączą się z wydarzeniami sprzed 100 lat, upamiętniają bohaterów tamtych czasów, przechowują pamiątki z przeszłości. Wszędzie czekali na nich wolontariusze ubrani w powstańcze rogatywki i feltmutze. Na mecie czekały na wszystkich nagrody, dyplomy

i gratulacje oraz pyszna grochówka.

08.10.2018 | 14:43

Wolontariusze na VIII SZAMOTUŁY SAMSUNG PÓŁMARATONIE stanęli na wysokości zadania.

W niedzielę 7 października odbył się VIII SZAMOTUŁY SAMSUNG PÓŁMARATON pod patronatem Starosty Szamotulskiego. Jak co roku przy organizacji i przeprowadzeniu imprezy pomagali uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Łącznie pomagała ok. 160 wolontariuszy. Poziom świadczonych usług w ramach wolontariatu był na najwyższym poziomie w porównaniu z latami poprzednimi. Dzięki zaangażowaniu uczestnicy półmaratonu czuli na każdym kroku, że są otoczeni życzliwymi ludźmi i że w każdej chwili mogą otrzymać konkretną pomoc.

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowanie za trud i zaangażowanie wszystkich uczestników wolontariatu. Jesteśmy dumni, że potraficie bezinteresownie zaangażować się w pomoc dla drugiego człowieka.

04.10.2018 | 22:11

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji uczniowie przygotowali wystawę na której razem z nauczycielami umieścili fotografie swoich ulubieńców. Tego dnia odbył się również konkurs na najlepiej przebraną klasę oraz test zoologiczny. Klasa 8sms oraz 1D w nagrodę za 100% przebranie klasy otrzymała bon na 1 dzień bez pytania, podobnie jak klasy 3gC i 3A , które wygrały w teście biologicznym. W czasie tej imprezy można było kupić własnoręcznie przygotowane wypieki oraz cegiełki , a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na azyl zwierzęcy. Był to wesoły i kolorowy dzień co widać na umieszczonych zdjęciach.

02.10.2018 | 15:50

Gra miejska

9 października 2018r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół Nr 1 rozpocznie się gra miejska "SZAMOTUŁY - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI" pod patronatem Starostwa Powiatowego w Szamotułach.

01.10.2018 | 17:40

Relacja z festynu

Ostatnią sobotę września zapamiętamy jako bardzo słoneczny dzień z pogodą wręcz wymarzoną do zorganizowania pikniku lub nacieszenia się ostatnimi promieniami słońca wraz z całą rodziną. Uczniowie i nauczyciele Skargi połączyli obie te przyjemności, organizując drugi już Szkolny Festyn Rodzinny, połączony z wyprzedażą garażową. Ci, którzy przyszli, sami widzieli, że było warto. Nie dość, że dzięki wyprzedaży zarobiliśmy parę groszy, napiliśmy się pysznej kawy, zjedliśmy wspaniałe ciasta i sałatki, to jeszcze mogliśmy uczestniczyć w warsztatach plastycznych czy tanecznych i pograć w gry oraz wziąć udział w loterii fantowej.

W tym roku na warsztatach rękodzieła uczyliśmy się, jak wykonać niepowtarzalną biżuterię praktycznie z niczego – starych koralików, fragmentów żyłki czy sznurka lub kolorowych wstążek i łańcuszków. Warsztaty jak zawsze były oblegane do samego końca imprezy.

Inną atrakcję przygotowaliśmy dla tych wszystkich, którzy lubią gry planszowe. Można było w zaciszu sali pograć w ulubione planszówki lub nauczyć się, od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek, zasad gry w nowe.

Miłośnikom ruchu na świeżym powietrzu największą frajdę sprawiły warsztaty zumby, które zgodziła się prowadzić pani Agnieszka Stelmaszyk ze STUDIA FITNESS TEAM, która ufundowała także cenne nagrody na loterię fantową. Zumba wypadła bardzo okazale, dziewczyny fikające nogami w rytm muzyki zarażały entuzjazmem wszystkich gapiów, którzy nie mieli dość odwagi, by do nich dołączyć.

Dobra zabawa to ważna sprawa, ale ważniejsze jest, żeby pomóc potrzebującym. I w tym roku, podobnie jak poprzednio, zbieraliśmy pieniądze na pomoc w rehabilitacji naszego kolegi, przed którym trudna i kosztowna operacja. Do naszej akcji charytatywnej włączyli się też sponsorzy z zaprzyjaźnionych instytucji, jak wspomniana już wcześniej pani Stelmaszyk – właścicielka STUDIO FITNESS TEAM, Bank Spółdzielczy Szamotuły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za okazane serce i wspaniałe nagrody na naszą akcję.

Dziękujemy też wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem imprezy.

Do zobaczenia następnym razem J

27.09.2018 | 17:04

Wyprzedaż garażowa i festyn rodzinny

Zapraszamy na festyn rodzinny połączony z wyprzedażą garażową. Impreza rozpocznie się 29 września 2018r. o godz. 12.00. Regulamin i karty zapisu do pobrania poniżej.

Kup, sprzedaj, zamień, upoluj, wydaj, złap okazję!

Poniżej można pobrać następujące dokumenty:

- Formularz rezerwacji stoiska

- Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

- Regulamin wyprzedaży garażowej

- wolontariat

Pliki do pobrania (4):
formularz_rezerwacji_stoiska.docx
klauzula_informacyjna_dotyczaca_przetwarzania_danych_osobowych.docx
wolontariat.docx
wyprzedaz_garazowa_2018.pdf

26.09.2018 | 21:46

Wiktoria na Mistrzostwach Polski

Gratulacje dla naszej Wiktorii!

Wiktoria Florkiewicz, uczennica kl IIIgB, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski oraz srebrny medal Pucharu Polski w boksie w swoim pierwszym roku startowym. Bardzo się cieszymy z ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw.

26.09.2018 | 15:01

Biegi przełajowe

Dnia 21 września 2018roku w Szamotułach odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu powiatowym.

Dziewczęta z liceum wywalczyły I miejsce. W skład drużyny weszły: Paulina Kurowska 2A, Małgorzata Kalotka 2A, Zofia Kalotka 2A, Wiktoria Góral 2D, Klaudia Gruszczyńska 3D, Agnieszka Dominiczak 3B, Julia Małecka 1A, Zuzanna Skowrońska 1BE, Laura Gumna 1BE, Zuzanna Osyda 2C. Reprezentacja dziewcząt z klasy VII i VIII SP oraz gimnazjum wywalczyła I miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Laura Kowalak 3gE, Marta Paś 3gE, Natalia Tomaszewska 8SP, Adrianna Fricz 3gB, Nicola Soloch 7SP, Agata Radziszewska 8SP, Aleksandra Skonieczna 7SP, Weronika Zaraś 7SP, Natalia Śpiączka 8SP, Aleksandra Łuczak 8SP, Zofia Gończowska 7SP, Patrycja Kosicka 3gA, Julia Wojciechowska 3gA, Magdalena Nowicka 7SP. Wśród chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zajęli I miejsce. Drużynę reprezentowali : Adam Aronowski, Filip Czarnecki, Stanisław Hazak, Sebastian Wróż, Michał Kaczmarek, Mateusz Lembicz, Jakub Zberus, Mikołaj Nizio, Fryderyk Piasek, Aleksander Pieczak, Patryk Napierała, Filip Jakubowski. Natomiast chłopcy z klas VII, VIII oraz gimnazjum po bardzo wyrównanych i zaciętych ostatnich metrach zajęli II miejsce. W skład drużyny weszli: Jakub Jędrzejczak, Miłosz Orlik, Kacper Kamiński, Wojciech Kalinowski, Eryk Jankowiak, Szymon Budych, Tomasz Greczka, Mikołaj Popowski Mikołaj, Perz, Oskar Szafer, Mateusz Krawczyk. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w osiągnięcie bardzo dobrych wyników. Uczniowie już wkrótce będą reprezentować szkołę w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

24.09.2018 | 20:51

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku postanowiliśmy włączyć się w obchody tego dnia podczas kilku wydarzeń na terenie szkoły.

Zapraszamy wszystkich do 'Szkolnej Wieży Babel' na patio o godzinie 12:05, kiedy pragniemy pobić rekord jak największej ilości naszych uczniów mówiących w językach obcych. Pamiętajcie, przez całą przerwę mówimy tylko po angielsku, hiszpańsku, niemiecku... a może znacie jeszcze inne języki obce? Zapraszamy!!

Po południu zaplanowaliśmy kolejne atrakcje: dla kinomanów pragnących poszerzyć wiedzę w zakresie języków obcych - seansy filmowe w oryginalnej wersji językowej! Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!