Aktualności

18.06.2018 | 15:48

Mistrzostwa Wielkopolski U-18 w Lekkoatletyce

W dniach 16-17 czerwca 2018 odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski U-18 w Lekkoatletyce. Nasz reprezentacja liczyła 11 osób. Podczas dwóch dni rywalizacji naszym zawodnikom udało się zdobyć aż 4 medale - złoty, dwa srebrne i brązowy.

Katarzyna Zaraś: kula 3kg - I miejsce z rekordem życiowym 12,19, rzut dyskiem 1kg -II miejsce z wynikiem 33,81

Jakub Wawrzyniak: rzut dyskiem 1,5kg - II miejsce z wynikiem 42,41

Zofia Ratajczak: skok wzwyż - III miejsce z wynikiem 148cm

Zuzanna Skowrońska: 100m - V miejsce, 200m -V miejsce

Serdecznie gratulujemy!

17.06.2018 | 20:26

Laureaci konkursu Supermatematyk

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK 2018

odbyło się w czwartek 14 czerwca 2018 roku w auli Zespołu Szkół nr 1

im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Naszymi laureatami konkursu Supermatematyk są: Natalia Adamska kl. IA i Paweł Filipiak kl. IIA

Serdecznie gratulujemy!

14.06.2018 | 11:42

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół nr 1 – Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach.

W załączniku plik z informacją dotyczącą rekrutacji do Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół nr 1

Pliki do pobrania (1):
rekrutacja_do_szkoly_podstawowej_mistrzostwa_sportowego_w_zespole_szkol_nr_1.doc

13.06.2018 | 20:16

DZIEŃ DOBRYCH RAD

13 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole nietypowe święto Dzień Dobrych Rad.

Tego dnia przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas dzielili się z nami radami mędrców, filozofów i znanych postaci. Częstowano nas cukierkami, do których dołączone były treści dobrych życiowych rad. To było niesamowicie miłe i sympatyczne. Słodkości smakowali również nauczyciele i pracownicy administracji.

Na parterze szkoły powstała mała kawiarenka, w której za symboliczną złotówkę można było kupić ciacho z dobrą radą.

Obok „cafe” przygotowano wystawę prezentującą w sposób bardzo subiektywny hasło dnia – dobre rady.

W ramach projektu powstało na facebooku wydarzenie „Dzień Dobrej Rady”.

Uczniowie w ramach konkursu mogli tworzyć i publikować na tej stronie zdjęcia ze swoimi radami. Treści tych rad oglądaliśmy na monitorze telewizora ustawionego przy kawiarence, podczas przerw słuchaliśmy również przebojów młodzieżowej muzyki.

To był bardzo radosny dzień. Inicjatorem tej imprezy była szkolna biblioteka.

Ks. Stanisław Świerczyński

"Dobre rady."

Trochę grzeczności w przyjaciół gronie
Czasem słów kilka w cudzej obronie
Trochę szczerości wobec sąsiada
Trochę pomocy, gdy ktoś upada
Trochę pochwały komuś za życia
A także obcych błędów ukrycia
Nad "własnym ja" trochę kontroli
Trochę współczucia, gdy kogoś boli
Trochę krwi zimnej w nieszczęścia chwili
Trochę czci dla tych, co wiek przeżyli
Trochę mniej wzgardy, dla tych co mali
I trochę serca, nie z samej stali
Trochę mniej cenić własne cierpienia
Za to bliźniemu ulżyć brzemienia
Trochę ustępstwa, nienawiść gasi
Trochę rozsądku, dla tych co nasi
Trochę poświęceń, trochę miłości
A szczęście w każdym miejscu zagości.

13.06.2018 | 20:11

Akcja Bookcrossing

W naszych czasach, kiedy w polskich domach trudno znaleźć chociaż jedną książkę, kiedy w szkołach uczniowie korzystają ze ściąg i ćwiczą bezmyślną zręczność w grach komputerowych, a kupno książki jest nieudanym prezentem, uczniowie Skargi czytają !

Polonistki ( Agnieszka Sługocka, Anna Biedna, Dorota Dekiert) zaproponowały włączenie się w akcję Bookcrossing- uwalniamy książki. Młodzież uwolniła od kurzu i zapomnienia wiele ciekawych pozycji. Na parterze szkoły stanął kolorowy regał, z którego oferty skorzystać może każdy uczeń, nauczyciel, pracownik, rodzic i student UTW.

Zapraszamy do czytania i życzymy wspaniałych wrażeń z lektury.

Pliki do pobrania (1):
bookcrossing.pdf

13.06.2018 | 20:05

Autorska wystawa prac Laury Cichackiej

Wiele ciepłych słów uczniowie i nauczyciele umieścili w miniaturowej książce wpisów znajdującej się w pobliżu wystawy prac plastycznych Laury Cichockiej. Jeszcze tydzień można oglądać ekspozycję na I piętrze naszej szkoły. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Przyczyna jest oczywista - wrażliwość i talent autorki. Laura jest uczennicą klasy Id i łączy naukę z pasją - malowaniem. Sportretowane modele to w większości jej ukochane pieski. Laura najchętniej sięga po farby wodne, ale doskonali się też w rysunku. Gratulujemy Ci Lauro talentu i wrażliwości artystycznej i czekamy na kolejne obrazy.

Być może ta wystawa będzie inspiracją dla innych, a może Wasze prace czekają "w szufladzie" na publiczną prezentację. Zapraszamy!

13.06.2018 | 20:02

Plastycznie o przeszłości

W maju bieżącego roku zostały rozstrzygnięte 2 konkursy plastyczne, w których brała udział młodzież z naszego gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej. Na lekcjach plastyki i zajęć artystycznych uczniowie rysowali i malowali prace na temat Pamiętajmy – Powstanie Wielkopolskie w oczach młodego pokolenia. Wyróżniona w tym konkursie, organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach , objętym patronatem Starosty Szamotulskiego, została Marcelina Cygan z klasy IIIgc.

Pamiętamy o wydarzeniach sprzed 100 lat – o odzyskaniu niepodległosci przez nasz kraj i o zrywie powstańczym Wielkopolan. Nie zapomnieliśmy też o walce kobiet w powstaniu i o zrównanie z mężczyznami w dostępie do praw ublicznych. Michał Puk z klasy IIIgb otrzymał wyróżnienie za plastyczną prezentację właśnie na temat 100-lecia praw wyborczych kobiet w Powstaniu Wielkopolskim, w Konkursie o Nagrodę Posłanki na Sejm – Marii Małgorzaty Janyski.

11.06.2018 | 14:15

Ahoj przygodo, czyli wycieczka do Szwecji.

W dniach 3- 5 czerwca klasy 2 A i 2 C uczestniczyły w wycieczce morskiej do Szwecji. Głównym celem podróży była Karlskrona, najbardziej słoneczne miasto tego kraju, położone na 33 wyspach.

Naszą podróż rozpoczęliśmy w Gdańsku, gdzie przy towarzyszącej nam pięknej pogodzie zobaczyliśmy największe atrakcje turystyczne tego miasta, a następnie wysłuchaliśmy koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej. Przed podróżą do Szwecji nie zabrakło również czasu na krótki pobyt na plaży w Gdyni.

W rejs wyruszyliśmy wieczorem, mogliśmy zatem podziwiać urokliwy zachód słońca nad Morzem Bałtyckim. Podróż statkiem była dla większości z nas pierwszą taką w życiu, dlatego też towarzyszyło nam wiele emocji. Ten pływający hotel to przecież jedna z największych jednostek pływających po Bałtyku.

Karlskrona przywitała nas rześkim, ale słonecznym porankiem. Obudzić się na morzu – w takich okolicznościach nie witaliśmy jeszcze żadnego dnia. Oddychając świeżym, morskim powietrzem zwiedziliśmy główne atrakcje miasta, na czele z Kościołem Ad miralicji i Muzeum Morskim.

W drodze powrotnej byliśmy jeszcze w samym sercu Kaszub, w Szymbarku,gdzie największym zainteresowaniem cieszył się niewątpliwie Dom do Góry Nogami.

Można śmiało powiedzieć, że dla wszystkich uczestników wycieczki była to wspaniała morska przygoda.

10.06.2018 | 21:08

Noc Bibliotek 2018

W sobotę, 9 czerwca, bawiliśmy się na Nocy Bibliotek.

Bibliotekę szkolną odwiedziły drużyny grające w grę miejską „Od książki do książki”. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z rozwiązaniem krzyżówki opartej na książce „Potop” Henryka Sienkiewicza.

A po trudach mogli zrelaksować się przy pysznych babeczkach i wypić kawę. Dzieci chętnie grały w gry planszowe, czy odpoczywały na pufach, by następnie udać się do kolejnej biblioteki i zdobywać dalsze hasła, które stanowiły rozwiązanie gry miejskiej.

Wszyscy spotkaliśmy się na mecie gry, czyli w Bibliotece Publicznej, gdzie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców.

10.06.2018 | 21:05

„Jak nie czytam, jak czytam”.

8 czerwca nasza szkoła ponownie biła rekord czytania w jednym momencie w czasie ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.

Uczniowie i nauczyciele spotkali się na szkolnym patio, by przy pięknej, słonecznej pogodzie oddać się przyjemności jaką jest czytanie, tego na co się ma ochotę.

Udało się! Pobiliśmy własny rekord. W tym roku czytało 221 osób!

Wszystkim dziękuję za uczestnictwo.