Aktualności

22.12.2017 | 15:37

Boże Narodzenie 2017

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija

21.12.2017 | 20:19

Listy do Mikołaja

Święta bez dobrej książki? Niemożliwe:-)

Zapraszamy do wypożyczania nowości - Mikołaj spełnił wasze życzenia

21.12.2017 | 17:30

Preludium 2017

Tegoroczne Preludium Wigilijne pt. „Mały Książę dziwi się światu” zmusiło publiczność do odpowiedzi na pozornie proste pytania: Co jest źródłem szczęścia lub czy dorośli są dziwni i śmieszni? Refleksje te sprowokował przybysz z innej planety – mały, naiwny chłopiec, który nigdy nie rezygnuje z uzyskania odpowiedzi, nawet jeśli wydaje się ona irracjonalna.

Mały Książę, rozmawiając z podróżnymi i z kwiatami, zrozumiał, że aby znaleźć prawdziwe szczęście, nie trzeba szukać daleko, że powrót do domu może być trudniejszy niż podróż po świecie, a do ludzi warto zbliżać się codziennie, nie tylko w Boże Narodzenie.

Przedstawienie przygotował szkolny zespół teatralny „Piotrelle” z gościnną pomocą Małgosi Michalak. Przed publicznością wystąpili także uczniowie klas III gimnazjum z krótkim koncertem kolęd.

21.12.2017 | 17:17

Spotkanie z biskupem

Dnia 18 grudnia w naszej szkole gościliśmy księdza biskupa Zdzisława Fortuniaka. Ksiądz biskup spotkał się z przedstawicielami nauczycieli i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyła grupa Szkolnego Koła Caritas, sportowców, wolontariusze Konkursu Plastycznego „Znaki Wiary” oraz samorząd szkolny. Ksiądz biskup bardzo szybko nawiązał dialog z młodzieżą. Ujął ją i nauczycieli swoim poczuciem humoru. Nie zabrakło także, ważnych słów o wychowaniu i obecnym systemie szkolnym. Miłe i wartościowe spotkanie zakończyło błogosławieństwo oraz pamiątkowe zdjęcie.

19.12.2017 | 19:33

Finał Województwa Wielkopolskiego XIX Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym

Dnia 19 grudnia 2017 roku w Objezierzu odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego XIX Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie:
Katarzyna Cembrowicz 1B
Agnieszka Dominiczak 2B
Patrycja Kaźmierczak 2B
Anna Dąbrowska 3C

wywalczyła I miejsce w województwie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

19.12.2017 | 19:32

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Dnia 15 grudnia 2017 roku odbyła się XXVI Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK- etap rejonowy w dwóch kategoriach ( kategoria I: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz kategoria II: uczniowie szkół średnich).

Uczniowie naszej szkoły zajęli 1 miejsca:

Anna Zawiasa kl.3B- 1 miejsce wśród uczniów szkół średnich

Jakub Dobias kl.2gA- 1 miejsce wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

19.12.2017 | 19:28

I Ty możesz zapobiegać przemocy

15 grudnia w Kinie Halszka nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu "I ty możesz zapobiegać przemocy!", organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach. Wśród wyróżnionych byli uczniowie naszej szkoły: Dominika Markiewicz z kl. 7 SPMS, Michał Puk z kl. 3gB, Dawid Kasprowiak z kl. 3gC, Marcelina Cygan z 3gC oraz Katarzyna Kubacka z kl. 3gB. Młodzież klas gimnazjalnych biorąca udział w podsumowaniu konkursu miała okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie w wykonaniu szamotulskiej Grupy PaT. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

17.12.2017 | 21:41

Dzień Patrona

8 grudnia świętowaliśmy Dzień Patrona ks. Piotra Skargi. Już tydzień wcześniej rozwieszono w szkole plakaty przygotowane przez wszystkie klasy pierwsze liceum. Tematem przewodnim tegorocznego święta była NASZA SZKOŁA, a więc przede wszystkim społeczność uczniowska, historia szkoły, słynni absolwenci naszego liceum.

Podczas uroczystości tradycyjnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych liceum i klasy 7 mistrzostwa sportowego. Część artystyczną przygotowały klasy I A i I B.

13.12.2017 | 8:28

Preludium Wigilijne

"Mały Książę dziwi się światu" - czyli preludium wigilijne w wykonaniu młodzieży z naszej szkoły. Nie może Ciebie zabraknąć - 14 grudnia 2017r. o godz.17:00 w auli Zespołu Szkół Nr 3.

Przeżyj razem z nami magiczny wieczór!

13.12.2017 | 8:07

Międzyszkolny Konkurs Chemiczny

Dnia 7 grudnia 2017r. odbył się we Wronkach Międzyszkolny Konkurs Chemiczny "Śladami Marii Skłodowskiej - Curie. Nasze gimnazjum reprezentowało dwóch uczniów, którzy zajęli 1 miejsce Arkadiusz Wargacki z kl.2gA, 2 miejsce Aleksandra Biniak z kl. 2gC.

Gratulujemy serdecznie!