Aktualności

13.11.2017 | 21:02

„DZIEŃ BRYTYJSKI” w naszej szkole

„Remember, remember the 6th of November…- TEA TIME! Tymi słowami zaproszono uczniów naszej szkoły na obchody „DNIA BRYTYJSKIEGO” zorganizowanego przez klasę 3C z wychowawcą.

Podczas przerw młodzież mogła delektować się angielską herbatką i ulubionymi, słodkimi przysmakami Brytyjczyków, a wszystko to przy dźwiękach angielskich hitów, tych klasycznych i tych współczesnych.

Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z wystawą przygotowaną specjalnie na tę okazję przez klasy 2gA, 2C i 3C. Wystawa prezentuje plakaty będące efektem prac projektowych dotyczących różnych aspektów kultury Wielkiej Brytanii m. in. symboli, ciekawostek, sławnych ludzi, miast i atrakcji turystycznych, stereotypów, rodziny królewskiej oraz świąt i uroczystości, ze szczególnym uwzględnieniem Dnia Guya Fawkesa obchodzonego 5 listopada.

Przedstawicieli klas zaproszono do wzięcia udziału w quizie pt. „Co wiemy o Wielkiej Brytanii?” , w którym musieli się zmierzyć z 40 pytaniami dotyczącymi kultury i historii Zjednoczonego Królestwa. „DZIEŃ BRYTYJSKI” był też czasem rozstrzygnięcia konkursu „Moje wspomnienia z pobytu w Wielkiej Brytanii”. Za najciekawsze uznano prace Marianny Wesołek, Roksany Krzyżaniak oraz Weroniki Pawlak.

Dziękujemy wszystkim za obecność i dobrą zabawę J

Do zobaczenia!

07.11.2017 | 21:10

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym - Gimnazjada

Dnia 6 listopada 2017 roku odbyła się w Ostrorogu XIX Gimnazjada - Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie: Jagienka Piątkowska (2gE) i Zuzanna Kuligowska (2gE) oraz chłopcy w składzie: Filip Kwaśny (2gB) i Wiktor Woźny (2gA) zajęli II miejsce, awansując do finału Rejonu, któy odbędzie się 16 listopada w Ostrorogu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

07.11.2017 | 20:58

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym - Licealiada

Dnia 31 października 2017 roku w Pniewach odbyła się XIX Licealiada - Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie: Katarzyna Cembrowicz (1b), Agnieszka Dominiczak (2b), Patrycja Kaźmierczak (2b), Anna Dąbrowska (3c) zajęła I miejsce aansując do finału Rejonu, któy odbędzie się 21listopada 2017 roku w Pniewach.

Drużyna chłopców w składzie: Kacper Szmyt (3a), Dominik Stasiak (3a), Piotr Wachowiak (3a) zajęła V miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

07.11.2017 | 20:52

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Szachach Drużynowych

25 października 2017 roku w Pniewach odbyła się XIX Licealiada - Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Szachach Drużynowych. Drużyna w składzie: Julianna Adamska (3a), Małgorzata Jasińska (3a), Paweł Filipiak (2a), Natalia Adamska (1a), Julia Spychała (1c) zajęła drugie miejsce awansując do finału wojewódzkiego, który odbędzi esię 23 listopada 2017 roku w Wągrowcu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

06.11.2017 | 20:25

Wybory do samorządu szkolnego

Dnia 27 października 2017r. w szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W wyborach wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych , licealnych oraz 7 klasy szkoły podstawowej. Głosowanie było tajne, równe i powszechne. W wyniku przeprowadzonych obliczeń Komisja Wyborcza wyłoniła 10 kandydatów z największa liczba głosów. Są to: Agata Gumna, Shania Wójcik, Marianna Wesołek, Agnieszka Nowicka, Michalina Prętka, Klaudia Gruszczyńska, Martyna Skórnicka, Michał Kaczmarek, Kacper Olejniczak, Jakub Jordanek.

Przydział funkcji nastąpi na pierwszym posiedzeniu Samorządu Uczniowskiego.

01.11.2017 | 9:32

6 listopada - Dzień Brytyjski

6 listopada zapraszamy serdecznie na Dzień Brytyjski. Będą konkursy, filiżanka herbaty i coś słodkiego.

Weź udział w quizie o Wielkiej Brytanii w czasie przerw w godz. 8:25 - 14:15

01.11.2017 | 9:25

Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji

W ramach programu „Projekt – Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji” dnia 30 października studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przeprowadzili dla uczniów naszej szkoły warsztaty, które pomogą młodzieży zachować swobodę podczas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych, nawiązywania pierwszych kontaktów zawodowych, pracy czy podczas kontynuowania nauki na studiach wyższych. Dzięki warsztatom zwiększony został również poziom przedsiębiorczości młodych ludzi i wykształcone postawy wysokiej kultury osobistej.

Licealiści wzięli udział w warsztatach Wystąpienia publiczne – jak przeżyć od a do z? Zajęcia miały na celu przedstawienie głównych zagadnień związanych ze sztuką wystąpień publicznych, w tym: sposoby doboru i prezentacji treści, mowy ciała i emisji głosu. Gimnazjaliści natomiast angażowali się w zajęcia warsztatowe: Kto komu mówi dzień dobry? – czyli o dobrych manierach na co dzień.
W ramach zajęć zostały omówione podstawowe zagadnienia związane ze znajomością i stosowaniem zasad dobrych manier ze szczególnym uwzględnieniem obszarów: precedencji, wzajemności i punktualności.
Serdecznie dziękujemy studentom Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

29.10.2017 | 18:27

III Dyktando Wronieckie

15 października w sali Wronieckiego Ośrodka Kultury odbyło się III Wronieckie Dyktando. Z bardzo trudnym tekstem, pełnym podchwytliwych wyrazów zmierzył się Paweł Filipiak z kl. 2A, który w najliczniejszej kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych zajął III miejsce. Gratulujemy serdecznie!

(zdjęcia: Wroniecki Ośrodek Kultury)

27.10.2017 | 6:43

Wojewódzki Konkurs Matematyczny etap szkolny

Dnia 18 października br. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, w którym wzięło udział 21 gimnazjalistów. Do etapu rejonowgo zakwalifikowali się: Wiktoria Białasik z 3gA (47/50 pkt.), Arkadiusz Wargacki z 2gA(45/50 pkt.) i Zofia Tecław z 3gA (38/50 pkt.). Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

25.10.2017 | 21:36

Nietypowa lekcja języka angielskiego

W piątek, 20 października 2017, klasa 2c odbyła bardzo nietypową lekcję języka angielskiego. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności językowych oraz zdobycia wiedzy i uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące życia w Stanach Zjednoczonych podczas rozmowy z dziadkiem jednego z uczniów mieszkającym w Seattle. Ta pionierska w naszej szkole inicjatywa stanowić będzie zapewne pierwszy krok do korzystania z możliwości jakie dają multimedia, ponieważ uczniowie klasy 2c mają jeszcze wiele pomysłów na kolejne lekcje, podczas których chcą rozmawiać po angielsku.