27.10.2018 | 12:54

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Pływaniu Drużynowym

Dnia 23 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Pływaniu Drużynowym. Zespoły dziewcząt i chłopców z gimnazjum oraz liceum zajęły I miejsca w swoich kategoriach szkół.

27.10.2018 | 12:40

Mistrzostwa Miasta i Gminy Szamotuły w piłce nożnej chłopców

Dnia 25 października odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Szamotuły w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna po zwycięstwie z SP1 6-1 i remisowym spotkaniu 1-1 z Otorowem, zagraliśmy półfinałowy mecz z SP3 Szamotuły. Wynik 4-0 dał nam możliwość zagrania w ścisłym finale, w którym po wyrównanej walce zwyciężyliśmy 1-0 z SP2 Szamotuły.

26.10.2018 | 20:37

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego 2018

Dnia 24 października 2018r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Stanisław Spychała z kl. 3gA, Adrian Tomaszewski z kl. 3gA, Oskar Szafer z kl. 3gB oraz Aleksandra Biniak z kl.3gC

25.10.2018 | 20:38

Ameryko ruszamy!!!

Grupa projektowa "Living together" - osiemnaścioro licealistów wraz z opiekunami p.W.Araszkiewicz oraz p. J.Jędrzejczak - rozpoczęła dziś swoją amerykańską przygodę i wyruszyła w podróż do "Nowego Świata'. Uczestnicy wymiany odwiedzą koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły Hanover High School w Hanover w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych. Podczas pobytu młodzież weźmie udział w zajęciach lekcyjnych na terenie szkoły oraz w obradach samorządu szkolnego, odwiedzi Boston i okolice. Czekamy na kolejne relacje z amerykańskiej przygody grupy projektowej.

25.10.2018 | 20:31

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Dnia 23 października 2018r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Stanisław Spychała z kl. 3gA i Jakub Dobias z kl. 3gA.

25.10.2018 | 20:31

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego 2018

Dnia 19 października 2018r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Gabriela Kiona z kl. 3gA, Julia Rzaniak z kl. 3gA oraz Kornelia Ziętkiewicz z kl. 7 SMS.

25.10.2018 | 20:07

PROGRAM „KinoSzkoła”

W roku szkolnym 2018/19 uczniowie Skargi dołączyli do innowacyjnego, interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”. Jest to nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pozaszkolna forma edukacji, której głównym celem jest wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych uczniów na wszystkich poziomach nauczania poprzez kontakt ze starannie wyselekcjonowanymi dziełami polskiej i światowej sztuki filmowej oraz wsparcie w kształtowaniu postaw empatycznych młodzieży, pozytywnych relacji międzyludzkich i rozumieniu problemów współczesnego świata. „KinoSzkoła to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych opracowany przez radę programową, w skład której wchodzą nauczyciele, wykładowcy akademiccy, edukatorzy, psycholodzy, psychoterapeuci i filmoznawcy.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie zobaczą filmy dostosowane do swojego wieku i zainteresowań, poznają wartościowe produkcje kina europejskiego i światowego, które często nie trafiają do szerokiej dystrybucji, a dzięki możliwości utożsamiania się z bohaterami filmów, będą mogli dokonać autorefleksji i zrozumieć otaczające nas procesy społeczne.

W minioną środę klasy humanistyczne i językowe 1D, 2D, 1C, 2C, 2B oraz członkowie kółka filmowego uczestniczyli w pierwszym seansie całorocznego cyklu pt. „Filmowe drogowskazy”. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w kinie „Halszka” w Szamotułach. Za każdym razem poruszany będzie inny temat związany z tematyką profilaktyczno-społeczną np. hierarchia wartości a presja społeczna, w pułapce nałogów, człowiek w sytuacjach granicznych, ochrona prywatności w mediach społecznościowych, świat rzeczywisty sterowany przez świat wirtualny itp. Każdy seans poprzedzony jest wprowadzeniem do tematu. Dzięki prelekcjom prowadzonym przez uważnych edukatorów, uczniowie mają możliwość poruszać tematy ważne, choć niejednokrotnie trudne. Po zakończeniu seansu wychowawcy mogą kontynuować dyskusję w klasie w oparciu o otrzymane materiały edukacyjne. Pierwszy film pt. „Moja Miłość” wzbudził sporo emocji i sprawił, że już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

25.10.2018 | 18:54

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Dnia 18 października 2018r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Arkadiusz Wargacki z kl. 3gA i Tobiasz Szczechowiak z kl. 3gD.

25.10.2018 | 18:51

Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Fotograficzny 2018

Dnia 24 października br. w Starostwie Powiatowym w Szamotułach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Powiatowego Konkursu Ekologicznego- Konkursu Fotograficznego pn. ,,NAJPIĘKNIEJSZE KRAJOBRAZY POWIATU SZAMOTULSKIEGO”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych .Wśród dużej ilości zdjęć uczniowie naszej szkoły wykazali się ciekawym ujęciem tematu, pomysłowością i wyobraźnią. Dominika Natkaniec z kl. 1A–zajęła III miejsce , a Patryk Foltyn z kl.3gE wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

18.10.2018 | 20:27

Zapal znicz pamięci

W październiku po raz dziesiąty w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłonęły lampki. Celem akcji społecznej „Zapal znicz pamięci” jest upamiętnienie ofiar niemieckich zbrodni – pomordowanych mieszkańców polskich ziem wcielonych w 1939 roku do III Rzeszy. Uczniowie Skargi oddali hołd pomordowanym w Szamotułach
w październiku i grudniu 1939 roku. Znicze zapłonęły na szamotulskim Rynku i ulicy Franciszkańskiej.