Aktualności

08.11.2018 | 19:19

Piotrelle w Teatrze Nowym

5 listopada grupa teatralna „Piotrelle” uczyła się i bawiła w Teatrze Nowym w Poznaniu.

W ramach programu „Nowy od kulis” młodzież i opiekunki, panie Natalia Szulc i Beata Jankowiak, miały przyjemność spotkać się ze światem sceny i z zakamarkami teatru na co dzień niedostępnymi dla tradycyjnie rozumianej publiczności. Podczas kilkudziesięciominutowej wycieczki można zobaczyć zaplecze techniczne teatralnych scen, zajrzeć do garderób i teatralnych pracowni, a potem postarzeć o 50 lat lub zmienić się w hipisa czy rusałkę. Pani charakteryzatorka i perukarka oczarowała wszystkich swoimi gawędami i warsztatami.

Być może nie jest to koniec znajomości z pracownikami teatru. Chcielibyśmy tam jeszcze poeksperymentować.

03.11.2018 | 16:35

Skarga na Harvardzie

Piotr Skarga odwiedził Uniwersytet Harvarda, skąd serdecznie pozdrawia grono pedagogiczne i brać uczniowską.

30.10.2018 | 19:16

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym dla gimnazjalistów

Dnia 30 października 2018 roku w Ostrorogu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Reprezentacja dziewcząt w składzie: Piątkowska Jagienka 3gE i Kuligowska Zuzanna 3gE zajęły I miejsce, a reprezentacja chłopców w składzie: Kwaśny Filip 3gB i Woźny Wiktor 3gA zajęła II miejsce tym samym awansując do finału rejonu, który odbędzie się 15 listopada 2018 roku w Ostrorogu.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

30.10.2018 | 19:09

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym dla licealistów

Dnia 25 października 2018 roku w Pniewach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Reprezentacja szkoły w składzie: Dominiczak Agnieszka 3B, Kaźmierczak Patrycja 3B, Cembrowicz Katarzyna 2B zajęła I miejsce tym samym awansując do finału rejonu.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

30.10.2018 | 19:07

Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych

Dnia 19 października 2018 roku w Pniewach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych.

Reprezentacja szkoły w składzie: Adamska Natalia 2A, Filipiak Paweł 3A, Łabęcka Marta 3C, Julia Spychała 2C, zajęła I miejsce tym samym awansując do finału wojewódzkiego.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

30.10.2018 | 19:04

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

Dnia 10 października 2018 roku w Poznaniu odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna w ramach Licealiady dziewcząt i chłopców - finał rejonu rzut jesienny.Szkołę reprezentowało 12 chłopców i 14 dziewcząt.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Kaczmarek Michał 3A 800 m III miejsce

Skowrońska Zuzanna 1BE 200 m II miejsce

Góral Wiktoria 2D 400 m II miejsce

Kozłowska Patrycja 2A skok wzwyż II miejsce

Ratajczak Zofia 3B skok wzwyż III miejsce

Kęsa Martyna 2D kula III miejsce

Zaraś Katarzyna 2C kula I miejsce

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

30.10.2018 | 18:54

Pozdrowienia z Ameryki

Pozdrowienia dla braci szkolnej z wycieczki do Hanover oraz wizyty w miasteczku uniwersyteckim Dartmouth College

28.10.2018 | 16:22

"W drodze do nowoczesności: Gdynia i Szamotuły w latach dwudziestych"

Z radością informujemy, że nasz projekt pt: "W drodze do nowoczesności: Gdynia i Szamotuły w latach dwudziestych" znalazł się w gronie 101 najlepszych inicjatyw edukacyjnych zgłoszonych w ramach konkursu grantowego na realizację wydarzenia szkolnego pod hasłem: "My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy". Przy wsparciu finansowym Narodowego Banku Polskiego możliwa jest realizacja projektu, którego głównym celem jest m.in. pokazanie ekonomicznych inicjatyw lokalnych i działań podejmowanych przez państwo w okresie II Rzeczpospolitej, przywrócenie do społecznej pamięci przejawów lokalnej przedsiębiorczości z lat dwudziestych XX wieku i ich twórców: Józefa Kawalera i Herberta Koerpla - założycieli dwóch największych firm działających w Szamotułach w okresie między 1919-1939, uzupełnienie wiadomości o osiągnięciach gospodarczych II Rzeczpospolitej, w tym szczególnie o roli Gdyni jako ambitnego pomysłu na modernizację gospodarki i społeczeństwa, pokazanie na przykładzie Tadeusza Wendy i Eugeniusza Kwiatkowskiego roli inżynierów planujących poprzez inwestycje w port gdyński na trwale powiązać Polskę z morzem.

Dzięki udziałowi w projekcie młodzież będzie doskonaliła umiejętności zbierania informacji, opracowywania źródeł historycznych oraz ćwiczyła umiejętności pracy zespołowej oraz publicznego prezentowania opracowanych wyników pracy. Koordynatorem projektu jest p. Wiesława Araszkiewicz.

28.10.2018 | 16:20

Spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego Kajetanem Kosterkiewiczem

25 października br. ciekawym spotkaniem z Sędzią Sądu Rejonowego Kajetanem Kosterkiewiczem, uczniowie naszej szkoły rozpoczęli udział w Programie "Edukacja Prawna Młodzieży". To kolejny rok współpracy z Sądem Rejonowym w Szamotułach, obejmujący cykl spotkań na różne tematy, m.in. naruszania dóbr osobistych w internecie, reklamacji zakupionych towarów, spraw rozpatrywanych w sądach dla nieletnich, prawa spadkowego czy też udział młodzieży w rozprawach sądowych w tutejszym sądzie.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi Sądu Rejonowego w Szamotułach oraz Koordynatorowi Programu za możliwość aktywnego udziału w "Edukacji Prawnej Młodzieży" w roku szkolnym 2018/2019.

27.10.2018 | 13:02

Wybory do samorządu szkolnego 2018

Wybory do władz samorządu uczniowskiego już za nami! W piątek 26. października każdy uczeń mógł oddać głos na wybranych przez siebie kandydatów. Wśród startujących w wyborach znaleźli się przedstawiciele 7 i 8 klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, uczniowie gimnazjum i liceum. Komisja wyborcza zachęcała do wzięcia udziału w głosowaniu, ponieważ samorząd uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w życiu szkoły i wpływu na jej funkcjonowanie. Działalność samorządu uczniowskiego może być lekcją demokracji i samorządności. Najwięcej głosów zdobyli:

  • Marcel Teska- 90 głosów
  • Shania Wójcik- 82 głosy
  • Wiktoria Wykrota- 48 głosów
  • Michalina Prętka- 48 głosów
  • Jagoda Szybińska- 41 głosów
  • Marcel Gajzler- 34 głosy
  • Olga Szaniawska- 32 głosy
  • Mikołaj Perz- 32 głosy
  • Zuzanna Haak- 30 głosów
  • Maria Kryś- 26 głosów

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy dla dobra i rozwoju naszej szkoły.