Aktualności

28.02.2018 | 20:44

Lekcja chemii w Collegium Chemicum UAM

W środę 28 lutego klasa 1B liceum wysłuchała na Wydziale Chemii wykładu "ABC chemii witamin". W trakcie prelekcji prowadzący omówili źródła, budowę i rolę najważniejszych witamin. Dzięki tym informacjom uczniowie poszerzyli swoją wiedzę zarówno chemiczną jak i biologiczną. Przy okazji wykładu młodzież zwiedziła bardzo nowoczesny budynek przy ulicy Umultowskiej 89b oddany dla studentów w 2012 roku.

25.02.2018 | 20:11

Łamacze Szyfrów

Od 16 października do 3 listopada 2017r. uczniowie klasy 2gA Krzysztof Łączkowski, Mikołaj Popowski i Arkadiusz Wargacki brali udział w Ogólnopolskiej Grze Kryptologicznej "Łamacze szyfrów" na poziomie zaawansowanym. Co trzy dni rozwiązywali trzy zagadki w sześciu turach.Zadania polegały na pracy z różnymi typami szyfrów m.in. paskowym, Viegenere'a, szablonowym i Playfaira. Zespół zajął I miejsce w kategorii 14 lat.

Serdecznie gratulujemy!

25.02.2018 | 20:05

Certyfikat dla szkoły

Nasza szkoła kolejny raz otrzymała certyfikat Jakości Kształcenia Języków przyznany w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling w semestrze zimowym roku szkolnego 2017/2018

Gratulujemy!

16.02.2018 | 19:04

„Obudzić w sobie turystę”

W drugi weekend lutego na MTP Poznań odbyły się targi turystyczne Tour Salon. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń każdego podróżnika – zarówno tego profesjonalnego, jak i zwykłego amatora. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszona została przez biuro turystyczne Florczyk Travel młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Piotra Skargi. Uczniowie mogli poznać szeroką ofertę m.in. organizacji turystycznych, biur podróżniczych, a przede wszystkim odkryć wyjątkowe walory regionów całej Polski. Dużym powodzeniem cieszył się przede wszystkim pawilon poznańskiego ZOO, gdzie można było na własne ręce wziąć węża, czy bardzo ekskluzywny autokar jedno z biur podróżniczych. Całość imprezy uświetniały występy znanych podróżników, jak Jarosława Kuźniara czy Adama Wajraka. Mogliśmy także posłuchać prologu do koncertu muzyki filmowej i epickiej czyli Visual Concert, wykonanego na scenie głównej przez zawodowych muzyków. Całą imprezę zaliczyć należy do niezwykle udanych. Imprezę, która pozwoli poszerzyć nam podróżnicze horyzonty.

16.02.2018 | 19:02

Konfrontacje

8 lutego 2018 r. grupa teatralna Piotrelle uczestniczyła w corocznych Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych Teraz My . Młodzi aktorzy występowali w nowej, pięknej auli szkoły muzycznej i zaprezentowali się wspaniale. Członkowie jury byli zachwyceni interpretacją tekstu „Małego Księcia”, śpiewem, ruchem scenicznym i wykorzystaniem form medialnych przez nasz zespół, a szczególnie Mikołaja Juszczaka, który swoimi umiejętnościami oczarował widownię. Trudno byłoby też nie podziwiać piosenek skomponowanych i wykonanych przez duet Kasia i Gosia.

Tego dnia poza strawa duchową wszyscy goście szkoły muzycznej, dzięki hojności sponsorów, posilili się pysznym śniadaniem i zabrali do swoich szkół symboliczne maski teatralne oraz elektryczne czajniki z zapasem kawy.

Konfrontacje pozwoliły nie tylko zaprezentować umiejętności sceniczne młodzieży, ale zgodnie z celem imprezy, przyjrzeć się grze innych i dostrzec różne odsłony sztuki teatru.

10.02.2018 | 10:14

Zimowy turniej recytatorów

Miło nam poinformować, że Wiktoria Stanke z IIgB zajęła II miejsce w zimowej edycji Artystycznych Spotkań Recytatorów w Szamotulskim Ośrodku Kultury.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

09.02.2018 | 7:31

Dyskoteka

W czwartkowy wieczór nasza młodzież bawiła się na dyskotece Walentynkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło atrakcji - była świetna muzyka, były pączki, była także loteria z nagrodami. Wszyscy bawili się świetnie i już pytali o kolejną dyskotekę.

Miło było patrzeć na bawiącą się młodzież, bo przecież szkoła, to nie tylko nauka, a nasz samorząd najlepiej o tym wie!

09.02.2018 | 7:29

Połowniki licealistów

2 lutego 2018r. licealiści z klas drugich bawili się w szkole na tradycyjnych już połowinkach. O każdy szczegół zadbali wraz z wychowawcami i rodzicami. Dobra zabawa zakończyła się przed północą.

08.02.2018 | 7:37

Złoty medal Eryka

W dniach 20-21 stycznia 2018 roku odbyły się w Łodzi X Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią GO-NOW, w których uczeń naszej szkoły ERYK NOWAK z kl.2C zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej 14-18 lat. Eryk trenuje od pięciu lat w klubie szermierczym "Szpada Szamotuły". Zaczynał od szermierki sportowej, od szpady (dwa brązowe medale). Później zmienił broń na miecz długi. Szermierką historyczną zajmuje się od dwóch lat. Na swoim koncie ma brązowy i ostatnio złoty medal, zdobyte w konkurencji miecza długiego.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za rozwój sportowej pasji i dalsze sukcesy.

06.02.2018 | 21:05

KOALA

3 lutego 2018 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu odbyły się zawody półfinałowe konkursu KOALA, czyli KOmbinatoryka ALgorytmika logikA. Na 67 drużyn startujących w I etapie, do II etapu zakwalifikowało się 20 drużyn, w tym z naszej szkoły aż cztery! W pierwszym etapie drużyna Czwórka wspaniałych zdobyła maksimum punktów 15/15, pozostałe po 14 punktów. Gratulujemy!

Wyniki II etapu poznamy 28 lutego 2018 r.

1. Czwórka wspaniałych.

Natalia Adamska IA

Agata Buchwald IA

Małgorzata Kalotka IA

Zofia Kalotka IA

2. 314 promili logiki

Paweł Filipiak IIA

Kamil Niżnik IIA

Jan Lorkiewicz IIA

Mikołaj Żurawski IIA

3. Mistrzowie Jedi

Julia Garczyńska IIA

Agnieszka Mendel IIA

Martyna Spychała IIA

Michał Kaczmarek IIA

4. Niewymierni

Aleksandra Biniak IIgC

Mikołaj Popowski IIgA

Arkadiusz Wargacki IIgA