Aktualności

03.04.2017 | 15:32

Patroni szamotulskich ulic.

Uczniowie z klasy 2gC – Mateusz Golon, Klaudiusz Kaszkowiak, Jakub Kierzek, Jędrzej Mataj, Karol Piechaczyk i Alan Stachowiak, realizowali w tym roku bardzo ciekawy projekt edukacyjny, którego celem było rozowszechnienie wśród mieszkańców Szamotuł wiedzy o patronach ulic , na których mieszkają. Wśród wybranych postaci znalazły się wyłącznie takie, których życie związane było z Szamotułami. Pod koniec marca na ulicach zawisły tablice z informacjami na temat patronów wybranych ulic, mamy nadzieję, że zaciekawiły Szamotulan.

01.04.2017 | 17:05

KOALA czyli kombinatoryka, algorytmika, logika

1 kwietnia 2017 r. odbył się finał matematyczno - informatycznego konkursu dla wielkopolskich gimnazjalistów. Nie zabrakło w nim drużyny z naszej szkoły o wdzięcznej nazwie "Zbyszki" w składzie: Natalia Adamska, Eliza Sklepowicz i Wiktoria Wykrota z klasy 3gC. Dziewczyny zmagały się z trudnymi zadaniami i przedstawiały je w matematycznym meczu przed jury, w składzie którego zasiedli przedstawiciele Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza i Politechniki Poznańskiej. Punkty, któe zgromadziły zapewniły im wysokie - drugie miejsce w finale konkursu KOALA.

Serdecznie gratulujemy!

01.04.2017 | 7:09

Na XII Powiatowych Targach Edukacji i Pracy

W czwartek 30 marca wzięliśmy udział w dwunastej edycji Powiatowych Targów Edukacji i Pracy. Przedstawialiśmy ofertę, zapraszając do naszej szkoły. W liceum proponujemy od września 2017r. klasy: politechniczną, medyczną, lingwistyczną, humanistyczną (prawniczą) oraz turystyczną.

30.03.2017 | 21:20

Sukces Katarzyny Zaraś

Dnia 30 marca 2017 w Obrzycku odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Uczennica naszej szkoły Katarzyna Zaraś z kl.3gB swoim występem oczarowała wszystkich słuchaczy i zajęła I miejsce!

Gratulujemy i życzymy dalszych wokalnych sukcesów!

30.03.2017 | 9:10

Dobra passa Pauliny i Tomasza

11-12 marca na Mistrzostwach Polski w Ostródzie Tomasz Drożdżyński – Paulina Kurowska tańczący w klasie C w obu stylach dotarli do półfinału zajmując 8 miejsce w tańcach standardowych i 9 w latynoamerykańskich na 31 startujących par.

18 - 19 marca w Międzyrzeczu wygrali w tańcach standardowych i zajęli II miejsce w tańcach latynoamerykańskich w kategorii par powyżej 15 lat w klasie C.

Serdecznie gratulujemy sukcesu

29.03.2017 | 7:01

Wystawa - "Historia w przedmiotach zaklęta"

23 marca w naszej szkole po raz kolejny odbył się wernisaż wystawy. W tym roku postanowiliśmy uruchomić wspomnienia poprzez przedmioty zaklęte, a dokładnie te, w których zatrzymana została historia, jakakolwiek by ona nie była.

Organizatorzy, w tym polonistka p. Ewa Stanke zaproponowała tytuł wystawy "Historia w przedmiotach zaklęta" i poprzez to hasło przysporzyła sobie mnóstwa pracy. Została zasypana wspomnieniami mieszkańców miasta, Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Szamotułach, uczniów i pracowników naszej szkoły.

Historie, te codzienne i te nieprawdopodobne można było poznać jeszcze kolejnego dnia wystawy. Wśród eksponatów uwagę przykuwał "Junak", stylowy motocykl, którym w 2010 r. młodzi, szaleni szamotulanie postanowili dotrzeć przed kościół, w którym złożyli przysięgę małżeńską. Urokliwy wehikuł i przepiękna koronkowa suknia z długim welonem może nie zrobiłyby wrażenia, gdyby nie zdjęcie złomu za 700 zł i opowieść pełna pasji i miłości, która jest w stanie urzeczywistniać wszystko.

Głośno było o pewnej broszce, która jak się okazało miała moc swatania. Nie przypadkiem wyeksponowano ją w przeszklonej gablocie. Owa jakże cenna błyskotka w pewnym czasie swego bytowania doznała uszczerbku i zdaniem właścicielki wymagała reperacji i nieprzypadkowego spawania. Wybranek gotowy był podjąć się wyzwania. Połknął haczyk i skończył na ślubnym kobiercu..

Oprócz wesołych, wzruszających historii pojawiły się te trudniejsze, refleksyjne, smutne, a nawet pełne tragizmu. O prawdziwej miłości, której nie dane było długo się radować - bo wojna, bo chmury i deszcz, oczekiwanie i wiadomość, trudna wiadomość, bo śmierć - traktowały listy i fotografie. Kazały się zatrzymać, wspomnieć, roztkliwić, a może i pomodlić. Uzmysławiały, jak wielkim darem jest pokój i możliwość bycia razem. Uświadamiały, że to co dziś, zawdzięczamy tym, którzy byli tu wczoraj.

Wystawa "Historia w przedmiotach zaklęta" zaciekawiła wielu przybyłych. Wśród gości byli m.in. przedstawiciele lokalnej władzy, dyrektorzy szkół i rodzice naszych podopiecznych. Poza ucztą duchową na wszystkich czekała aromatyczna kawa i pyszne ciasto, które serwowali uczniowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wystawy, a także przybyłym gościom. Zapraszamy w przyszłości.

28.03.2017 | 20:55

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

Dnia 7 marca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Chłopcy wywalczyli III miejsce.
Szkołę reprezentowali:
Z klasy 3gD
Lembicz Mateusz, Łochowicz Artur, Zberus Jakub, Mrówczyński Adrian, Pietrzak Jakub,

Z klasy 1gD
Jankowiak Eryk, Chałupka Maciej, Kamza Wiktor, Budych Szymon, Szymczak Sergiusz, Hass Roman
Z klasy 1gA
Popowski Mikołaj, Greczka Tomasz

28.03.2017 | 20:51

Konkurs PCK

W dniu 24 marca 2017r. odbył się etap wojewódzki XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Izabela Napierała z 3B na poziomie ponadgimnazjalnym zajęła I miejsce i będzie reprezentować nasze województwo na etapie centralnym. Paweł Hatka z 3gE na poziomie gimnazjalnym zajął V miejsce.

Gratulujemy serdecznie!

28.03.2017 | 20:50

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Dnia 9 marca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych . Uczennice zajęły I miejsce. Natomiast dnia 16 marca 2017 roku rozegrano Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Zawodniczki zajęły II miejsce.
Szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie:
Z klasy 3gE
Antonina Kołodziejska, Katarzyna Noak, Julia Czajka, Klaudia Kasprzak, Weronika Gendera, Honorata Piecyk, Agnieszka Szymańska, Martyna Skórnicka, Aleksandra Cygan, Julia Szustak
Z klasy 2gE
Marta Dyzert, Paulina Nowakowska
Z klasy 1gE
Joanna Fojud, Michalina Prętka, Gabriela Jędrzejczak, Marta Paś, Jagoda Łucak


Dnia 2 marca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Dziewczęta zajęły I miejsce. Natomiast 6 marca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczennice zajęły IV miejsce.
Szkołę reprezentowały:
Klaudia Golon 1D, Julia Świderska 1D, Alicja Pociecha 2B, Aleksandra Zandecka 2B, Jagoda Elsner 3B, Klaudia Ozon 3B, Marianna Wesołek 1C, Patrycja Mikita 1C, Zuzanna Włodarczyk 1A

27.03.2017 | 20:23

„W szafie prababki”

W marcu i w kwietniu uczniowie gimnazjum i liceum uczestniczą w zajęciach muzealnych w Zamku Górków. Celem spotkań jest pogłębienie wiedzy na temat życia ludzi w XIX i na początku XX wieku. Służy temu ekspozycja oryginalnych sukien i drobiazgów pochodzących z belle epoque. Modę damską możemy podziwiać dzięki uprzejmości pani Anny Moryto-właścicielki kolekcji i warsztatom prowadzonym przez panią Michalinę Janaszak-kustosza wystawy. Muzeum prezentuje stroje do 14 maja