Aktualności

05.07.2017 | 16:43

Gość ze Stanów Zjednoczonych

W czwartek 29.06.17r. odwiedził naszą szkołę gość z dalekich Stanów Zjednoczonych.

Pan Thomas Cochran z Hanover High School w stanie New Hampshire zaprosił społeczność szkolną do współpracy nad wdrażanym przez niego projektem: ‘Responsibility to the other’, który skupiać się ma na powiązaniu wątków historycznych (żydowskie dziedzictwo w Polsce) w celu uwidocznienia i podkreślenia potrzeby dialogu między narodami i kulturami. Wspólne działania młodzieży mają uzmysłowić młodym ludziom, iż tolerancja i otwartość mają wartość budującą. Nasi uczniowie będą mieli okazję zaangażować się we współpracę z rówieśnikami z Ameryki ćwicząc swoje umiejętności językowe podczas działań projektowych oraz wizyty grupy uczniów z Hanover w kwietniu przyszłego roku.

28.06.2017 | 10:26

Uwaga maturzyści!

Przypominamy, że w piątek 30 czerwca 2017r. o godz. 12:00 w naszej szkole do odbioru będą wyniki matur.

25.06.2017 | 10:30

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17

O godz. 9.00 nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Od jutra upragnione wakacje! Nauczycielom i uczniom życzymy, aby wakacje były czasem efektywnego odpoczynku - relaksu, podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi, zawierania nowych znajomości, pielęgnowania przyjaźni. Do zobaczenia za dwa miesiące!

25.06.2017 | 0:04

Pożegnanie gimnazjalistów

W piątek 23 czerwca 134 uczniów gimnazjum ukończyło szkołę! Tytuł PRIMUS INTER PARES, najlepszego absolwenta, kończącego szkołę z najwyższą średnią 5,67 uzyskała Wiktoria Wykrota. 35 osób kończąc szkołę uzyskało celujące i bardzo dobre wyniki w nauce. Są to: z 3gA: Agata Buchwald Katarzyna Adamczyk, Krzysztof Bernady, Julia Pittner, Patrycja Kordeczka, Natasza Nowak, Julia Ziętek

z 3gB: Joanna Jaskuła, Julia Spychała, Monika Cieślewicz, Zuzanna Majchrzak, Zuzanna Springer

z 3gC: Natalia Adamska, Mikołaj Sucharski, Paulina Kurowska, Julia Czekała, Aleksandra Bilik, Nicol Tecław, Eliza Sklepowicz, Zuzanna Szatkowska, Jaśmina Dymek, Paulina Oleksy

z 3gD: Zuzanna Osyda, Mateusz Lembicz, Zofia Tokarska, Zuzanna Karpik, Jakub Zberus

z 3gE: Marta Bukowska, Paweł Hatka, Klaudia Kasprzak, Weronika Gendera, Antonina Kołodziejska, Martyna Skórnicka, Agnieszka Szymańska

Gratulujemy serdecznie! Absolwentom życzymy dokonywania dobrych wyborów, mądrego wykorzystania zdobytej wiedzy i wszelkich zdolności oraz realizowania swoich marzeń.

24.06.2017 | 23:58

Gen. Stanisław Maczek – narodowy bohater” - konkurs

Uroczyste podsumowanie konkursu ogłoszonego przez burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka odbyło się 21 czerwca w kinie Halszka. Konkurs poświęcony został generałowi Stanisławowi Maczkowi, który jest postacią ważna także dla belgijskiego miasta partnerskiego Tielt. Mieszkańcy Tielt przechowują pamięć o żołnierzach, wyzwalających spod niemieckiej okupacji w 1944 roku. Ośmiu żołnierzy Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała poległo w tej akcji i spoczywają na miejscowym cmentarzu. Co roku 8 września mieszkańcy miasta partnerskiego celebrują ten dzień, pamiętając o zasługach polskich wyzwolicieli. Uczestnicy konkursu w nagrodę za włożony trud w swoje prace pojadą na obchody kolejnej rocznicy wyzwolenia belgijskiego Tielt. Z naszej szkoły pojadą nagrodzeni w konkursie: Kinga Łączkowska, Mateusz Skrzypczak i Witold Zieliński. W trakcie uroczystości odebrali symboliczne bilety uprawniające do wrześniowego wyjazdu.

20.06.2017 | 11:17

Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca roku zakończenie roku szkolnego 2016/2017:

Msza Św. o godz. 8.00 w Bazylice Kolegiackiej

O godz. 9.00 uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas pierwszych i drugich gimnazjum i liceum

O godz. 11:00 uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły dla klas trzecich gimnazjum

20.06.2017 | 11:08

„Bajki potłuczonych”, czyli jak umilić ostatnie dni roku szkolnego?

Odpowiedzi na to pytanie udzieliła grupa teatralna „Piotrelle”, która zaprosiła uczniów wraz z opiekunami na przedstawienie, ostatnie już w tym roku szkolnym.

19 czerwca odbył się pokaz dla gimnazjalistów, a dzień później licealiści oklaskiwali naszych szkolnych aktorów.

Publiczność, jak zwykle, nie zawiodła i żywiołowo oraz spontanicznie przyjęła teatralne próby. Tym razem mieliśmy okazję oglądać scenki kabaretowe oparte na motywach znanych baśni. Pojawiły się zatem na scenie postaci znane z dzieciństwa, ale w dość nietypowych odsłonach: Pinokio, który swoją bezczelnością i rozbrykaniem mógłby śmiało konkurować z niejednym gimnazjalistą, Szewczyk Dratewka, który pokonał smoka energetykiem, szalony chemik – Inkasent, produkujący zatrute kabelki, Książę zbierający dla niepoznaki makulaturę, Księżniczka, która była piękniejsza od wszystkich czy zwariowane Krasnoludki, wcale nie najmniejsze na świecie… To tylko nieliczne przykłady pomysłowości artystów, jakie można było obejrzeć na przedstawieniu.

Aktorzy, mimo niesprzyjających warunków i mnóstwa nauki, sprostali zadaniu i zagrali role na miarę Oskarów.

Ciekawe, czym nas zaskoczą w przyszłym roku?

20.06.2017 | 11:06

Dzień z gwarą poznańską…

Tej, wiara!

W środę, 14 czerwca, uczniowie naszej szkoły mieli okazję, by spróbować specjałów kuchni regionalnej, takich jak pyry z gzikiem czy szneka z glancem. Tego dnia sprawdzili też swoją znajomość gwary poznańskiej oraz dowiedzieli się, kim są Bambrzy i skąd wzięli się w Poznaniu.

Wszystko to za sprawą klasy 3gE, która podczas kilku lekcji języka polskiego przygotowała Dzień gwary poznańskiej. Rano odbył się konkurs wiedzy o gwarze, w którym sprawdzili się gimnazjaliści. Najlepsze klasy w nagrodę otrzymały dzień bez pytania w nowym roku szkolnym oraz słodkości dla całej klasy. W gronie wytrawnych znawców gwary znalazły się klasy 3gB oraz 1gA. Gratulujemy zwycięzcom!

Strudzeni wysiłkiem umysłowym uczniowie obejrzeli prezentację na temat Bambrów oraz posłuchali słuchowisk nagranych przez starszych kolegów i koleżanki. Okazało się, że gwara poznańska wcale nie jest łatwa i prosta!

Ostatnim punktem programu, ale za to najbardziej obleganym, było stanowisko kulinarne. Tu, poza degustacją smakołyków, można było przejrzeć książkę kucharską wykonaną własnoręcznie przez trzecioklasistów oraz poznać kilka przepisów na potrawy regionalne.

20.06.2017 | 8:34

MŁODZI ZDOLNI - ZAGŁOSUJ

Wśród Młodych Zdolnych z Powiatu Szamotulskiego znajdują się też nasi uczniowie lub absolwenci.

Może Twój głos sprawi, że wygrają?

http://szamotuly.naszemiasto.pl/plebiscyt/mlodzi-zdolni-powiatu-szamotulskiego,39823,t,id.html

18.06.2017 | 19:27

SZKOLNY DZIEŃ KARIERY

We wtorek 13.06.2017r. odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Kariery. Był on dla nas okazją do zaplanowania swojej drogi edukacyjno – zawodowej. Tego dnia gościliśmy w szkole psychologów Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szamotułach - p.M. Duszyńską, J.Żarczyńską, E.Mleczak - Konarzewską oraz doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach - p.S.Boruszak , p.D.Nowak. Pani Michalina Duszyńska spotkała się z gimnazjalistami. Przedstawiła typy i specyfikę szkół ponadgimnazjalnych. Opowiedziała także o tym, jak przygotować się do wyboru zawodu. Licealiści wysłuchali ciekawej prelekcji, którą przedstawiły Panie z PUP. Dowiedzieli się m. in. o sytuacji absolwentów na rynku pracy, zawodach przyszłości oraz przygotowaniu do podjęcia roli zawodowej . Wszyscy uczniowie mieli także możliwość wykonania testów zawodowych.

Wiemy, że wybór zawodu i wejście na rynek pracy to trudne zadania. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za cenne informacje zawodowe.