Aktualności

17.02.2019 | 20:29

Konkurs na wiersz walentynkowy

Z okazji Święta Zakochanych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły ogłosiła konkurs na krótki wiersz walentynkowy. W swojej kategorii wiekowej nagrodę zdobyła Olga Szaniawska z kl. 3gA.

Serdecznie gratulujemy!

15.02.2019 | 11:35

Wykład o Wielkopolanach i powstaniu 1918-1919

Profesor Zbigniew Pilarczyk w Muzeum Zamek Górków przedstawił sposób zorganizowania się społeczeństwa wielkopolskiego w państwie niemieckim. Uzmysłowiło to słuchaczom jak sprawnie nasi przodkowie wykorzystywali prawo i jak metodycznie przygotowywali się do powstania. Wykład pozwolił nam na przypomnienie postaci dowódców , roli kobiet w powstaniu wielkopolskim i organizacji sił zbrojnych. W wykładzie uczestniczyła grupa projektowa pracująca w ramach grantu NBP oraz klasy humanistyczne. Słuchaczami wykładu oprócz naszych uczniów byli też koledzy z Zespołu Szkół nr 2.

Fot. p. Monika Romanowska Pietrzak

13.02.2019 | 16:28

Sukces w konkursie chemicznym

Miło nam poinformować, że 9 lutego 2019 roku, na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu, odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów. Uczeń klasy 3gA Arkadiusz Wargacki został laureatem tego konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

12.02.2019 | 21:38

Randka w ciemno z...książką!

Biblioteka szkolna zaprasza dnia 14 lutego 2019r. od 8.35 na randkę w ciemno z książką!

Kandydatki na randkę w ciemno będą zapakowane w papier, a tytuły pozostaną niespodzianką. Wystarczy wypożyczyć i odpakować w domu.

Zapraszamy do wspólnej zabawy

12.02.2019 | 21:36

Kolejny sukces Wiktorii Florkiewicz

Uczennica naszej szkoły - Wiktoria Florkiewicz z kl.3gB, zawodniczka klubu Szamotuły Boxing Team, została powołana na Zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetek.

Serdecznie gratulujemy!

11.02.2019 | 19:20

Lekcja muzealna w ramach grantu "W drodze do nowoczesności. Gdynia i Szamotuły w latach dwudziestych",

W ostatni wtorek (5 lutego ) uczennice i uczniowie klasy 2d uczestniczyli w lekcji muzealnej. Pani kustosz Monika Romanowska-Pietrzak zaprosiła młodzież na wystawę "Własny dom złoto wart. Szamotuły w niepodległej" . Celem wizyty na wystawie było zebranie informacji o rozwoju gospodarczym Szamotuł w latach dwudziestych XX wieku. To zadanie wynika z grantu, który szkoła otrzymała od NBP w ramach konkursu na stulecie niepodległości Polski. Młodzi ludzie zbierają informacje, wspomnienia oraz fotografie i publikacje omawiające rozwój szamotulskich firm w początkach niepodległości. Grupę projektowa przygotowuje też wyjazd do Gdyni by tam przyjrzeć się powstawaniu miasta. Po powrocie czeka nas opracowanie materiałów i ich zaprezentowanie.

04.02.2019 | 17:48

Połowniki klas drugich liceum

W piątek 1 lutego młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach radośnie świętowała półmetek nauki w liceum.

Imprezę połowinkową zorganizowały II klasy wraz z wychowawcami i rodzicami. Zabawa była bardzo udana, klimatyczny wystrój korytarzy i porywająca do tańca muzyka wprawiły wszystkich w doskonały nastrój, a zwykła szkoła zamieniła się w prawdziwe sale dyskotekowe!

Bruno i Paweł zadbali o oprawę muzyczną, a także uwiecznili na zdjęciach wspaniałe chwile z tej uroczystości.

04.02.2019 | 16:17

Puchar Rosji w siatkówce plażowej z naszym reprezentantem!

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Kamil Małecki reprezentuje Polskę w Pucharze Rosji w siatkówce plażowej w Obninsku!!

Kamil Małecki z innym zawodnikiem klubu UKS SZAMOTULANIN - Jakubem Hajdukiem po dwóch zwycięstwach 2:0 w ćwierćfinale ulegli parze z Białorusi 1:2 (24:26, 21:17, 10:15) i o awans do najlepszej czwórki turnieju walczyć będzie w poniedziałek wczesnym rankiem.

Trzymamy kciuki za naszych chłopaków!

04.02.2019 | 16:05

Jesteśmy gospodarzami turnieju

Z wielką radością informujemy, że oferta złożona przez UKS SZAMOTULANIN SZAMOTUŁY na organizację finału województwa kadetów została oceniona pozytwnie przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej i to nasza szkoła będzie gospodarzem tego turnieju!

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 15-17 lutego na hali Szamotulanka i weźmie w niej udział 5 najlepszych zespołów województwa:

UKS PIAST KROTOSZYN

IUKS JEDYNKA POZNAŃ

KS ENERGETYK POZNAŃ

UKS SMS JOKER PIŁA

i oczywiście UKS SZAMOTULANIN SZAMOTUŁY w składzie, którego występują głównie uczniowie naszej szkoły.

Zapraszamy do kibicowania!

27.01.2019 | 15:27

Podsumowanie zajęć z Edukacji Prawnej Młodzieży

Od roku realizowana jest w naszej szkole Edukacja Prawna Młodzieży. W tym półroczu dzięki życzliwości Sędziów Sądu Rejonowego w Szamotułach zrealizowano zagadnienia dotyczące naruszenia dóbr osobistych w internecie, sądów dla nieletnich, przestępstwa stalkingu, prawa pracy, prawa spadkowego, warunków dopuszczalności obrony koniecznej. Klasa Id miała okazję uczestniczyć w rozprawach sądowych w Sądzie Rejonowym w Szamotułach.

Składamy serdeczne podziękowania Koordynatorowi Edukacji Prawnej Panu Sędziemu Kajetanowi Kosterkiewiczowi i Sędziom Sądu Rejonowego w Szamotułach realizującym zajęcia z Edukacji Prawnej za otwartość na potrzeby edukacji młodych ludzi, zrozumienie specyfiki szkoły, cierpliwe wyjaśnianie problemów i udzielanie odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów.