Aktualności

20.11.2017 | 14:51

Zaduszki poetyckie

16 listopada Szamotulski Ośrodek kultury zorganizował XI Zaduszki Poetyckie – spotkanie recytatorów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego. Każdy z uczestników prezentował dwa utwory nieżyjących poetów. W konkursie sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły: Konrad Niedzielski z kl. IIb zdobył I nagrodę, a Katarzyna Zaraś z kl. Ic wyróżnienie ( za próbę twórczego podejścia do znanego materiału).


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

19.11.2017 | 19:44

PROJEKT FILMOWY

W ramach patronatu UAM w naszej szkole odbywają się zajęcia filmowe poruszające zagadnienia z teorii filmowej, uczniowie poznają przydatne narzędzia - również praktyczne - do analizy dzieła filmowego jako tekstu kultury. Wśród tematów realizowanych w ramach zajęć znajduje się problematyka związana z historią kinematografii polskiej i światowej (polegająca na charakterystyce najważniejszych nurtów oraz omówieniu dokonań wybranych reżyserów), scenariopisarstwem oraz refleksją nad funkcjonowaniem rodzajów i gatunków filmowych.

20 października, będąc na uniwerku, uczniowie zapoznali się z dziełem ,,Tańcząc w ciemnościach” – filmem fabularnym duńskiego reżysera Larsa von Triera zrealizowanym w 2000. Jest to pierwszy film nakręcony bez taśmy. W filmie zagrały takie gwiazdy jak: Björk, Catherine Deneuve, David Morse i Peter Stormare.

9 listopada natomiast odbyły się warsztaty w naszej szkole. Młodzież obejrzała etiudę Męska sprawa z 2001 roku w reżyserii Sławomira Fabickiego. Ten film krótkometrażowy wywołał burzliwą dyskusję, która zakończyła się ciekawymi refleksjami.

W piątek 17 listopada po raz kolejny grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w organizowanym w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM pokazie filmowym, połączonym z prelekcją i dyskusją. Młodzież obejrzała film ,,Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” – włoski komediodramat z 2016 w reżyserii Paolo Genovese, dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku; nagrodzony podwójnym Davidem di Donatello: dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz.

Kolejne warsztaty filmowe odbędą u nas w szkole 30 listopada o godz. 15.00 w sali 210; serdecznie zapraszamy, natomiast kolejny pokaz filmowy w Poznaniu 15 grudnia.

19.11.2017 | 9:08

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Dnia 10 listopada br. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Do etapu rejonowgo zakwalifikowały się: Wiktoria Białasik z 3gA i Sandra Sękowska z 3gC. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

16.11.2017 | 14:46

Zebrania z Rodzicami

16 listopada 2017r. zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami. Będzie też okazja do wsparcia szkolnego koła Caritas i zakupienia losu. Do wygrania interesujące nagrody.

Zapraszamy

Pliki do pobrania (1):
spotkania_z_rodzicami.pdf

13.11.2017 | 21:16

Powołanie do Kadry Polski

Miło nam jest poinformować o powołaniu do Kadry Polski Zuzanny Pieniak w piłce Siatkowej dziewcząt U16. Zuzanna to uczennica klasy 7 Szkoły Mistrzostwa Sportowego i wychowanka UKS Szamotulanina Szamotuły. Zuzanna w dniach 19-24 listopada weźmie udział w konsultacji szkoleniowej Kadry Polski w Twardogórze. Na to zgrupowanie zostało powołanych 16 dziewcząt z całej Polski w tym 3 zawodniczki z województwa Wielkopolskiego.
Zuzanna na co dzień trenuje w grupie młodziczek na pozycji przyjmującej.
Jej trenerem klubowym jest pan Dariusz Ciszak.
Gratulujemy i trzymamy kciuki

13.11.2017 | 21:02

„DZIEŃ BRYTYJSKI” w naszej szkole

„Remember, remember the 6th of November…- TEA TIME! Tymi słowami zaproszono uczniów naszej szkoły na obchody „DNIA BRYTYJSKIEGO” zorganizowanego przez klasę 3C z wychowawcą.

Podczas przerw młodzież mogła delektować się angielską herbatką i ulubionymi, słodkimi przysmakami Brytyjczyków, a wszystko to przy dźwiękach angielskich hitów, tych klasycznych i tych współczesnych.

Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z wystawą przygotowaną specjalnie na tę okazję przez klasy 2gA, 2C i 3C. Wystawa prezentuje plakaty będące efektem prac projektowych dotyczących różnych aspektów kultury Wielkiej Brytanii m. in. symboli, ciekawostek, sławnych ludzi, miast i atrakcji turystycznych, stereotypów, rodziny królewskiej oraz świąt i uroczystości, ze szczególnym uwzględnieniem Dnia Guya Fawkesa obchodzonego 5 listopada.

Przedstawicieli klas zaproszono do wzięcia udziału w quizie pt. „Co wiemy o Wielkiej Brytanii?” , w którym musieli się zmierzyć z 40 pytaniami dotyczącymi kultury i historii Zjednoczonego Królestwa. „DZIEŃ BRYTYJSKI” był też czasem rozstrzygnięcia konkursu „Moje wspomnienia z pobytu w Wielkiej Brytanii”. Za najciekawsze uznano prace Marianny Wesołek, Roksany Krzyżaniak oraz Weroniki Pawlak.

Dziękujemy wszystkim za obecność i dobrą zabawę J

Do zobaczenia!

07.11.2017 | 21:10

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym - Gimnazjada

Dnia 6 listopada 2017 roku odbyła się w Ostrorogu XIX Gimnazjada - Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie: Jagienka Piątkowska (2gE) i Zuzanna Kuligowska (2gE) oraz chłopcy w składzie: Filip Kwaśny (2gB) i Wiktor Woźny (2gA) zajęli II miejsce, awansując do finału Rejonu, któy odbędzie się 16 listopada w Ostrorogu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

07.11.2017 | 20:58

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym - Licealiada

Dnia 31 października 2017 roku w Pniewach odbyła się XIX Licealiada - Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie: Katarzyna Cembrowicz (1b), Agnieszka Dominiczak (2b), Patrycja Kaźmierczak (2b), Anna Dąbrowska (3c) zajęła I miejsce aansując do finału Rejonu, któy odbędzie się 21listopada 2017 roku w Pniewach.

Drużyna chłopców w składzie: Kacper Szmyt (3a), Dominik Stasiak (3a), Piotr Wachowiak (3a) zajęła V miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

07.11.2017 | 20:52

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Szachach Drużynowych

25 października 2017 roku w Pniewach odbyła się XIX Licealiada - Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Szachach Drużynowych. Drużyna w składzie: Julianna Adamska (3a), Małgorzata Jasińska (3a), Paweł Filipiak (2a), Natalia Adamska (1a), Julia Spychała (1c) zajęła drugie miejsce awansując do finału wojewódzkiego, który odbędzi esię 23 listopada 2017 roku w Wągrowcu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

06.11.2017 | 20:25

Wybory do samorządu szkolnego

Dnia 27 października 2017r. w szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W wyborach wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych , licealnych oraz 7 klasy szkoły podstawowej. Głosowanie było tajne, równe i powszechne. W wyniku przeprowadzonych obliczeń Komisja Wyborcza wyłoniła 10 kandydatów z największa liczba głosów. Są to: Agata Gumna, Shania Wójcik, Marianna Wesołek, Agnieszka Nowicka, Michalina Prętka, Klaudia Gruszczyńska, Martyna Skórnicka, Michał Kaczmarek, Kacper Olejniczak, Jakub Jordanek.

Przydział funkcji nastąpi na pierwszym posiedzeniu Samorządu Uczniowskiego.