Aktualności

08.10.2017 | 21:27

Akcja DKMS

W sobotę i niedzielę, 07-08 10.2017 miał miejsce finał akcji Fundacji DKMS, która szukała dawcy szpiku dla ucznia naszej szkoły – Mikołaja Napierały. Koledzy ze szkoły starsi i młodsi mocno zaangażowali się w działania, które podjęła Fundacja, przygotowali film zachęcający do zarejestrowania się jako dawca, rozlepiali plakaty i ulotki, ale przede wszystkim wzięli czynny udział w rejestracji osób, które podjęły niezwykle ważną życiową decyzję i zdecydowały się wyrazić swą wolę do tego, by pomóc Mikołajowi , a także innym, dla których okażą się bliźniakami genetycznymi. Wielu ludzi pokazało swe wielkie serce , w tym uczniowie naszej szkoły.
W ciągu dwóch dni udało się zarejestrować 261 osób, które od tej chwili znajdą się w bazie DKMS.

08.10.2017 | 21:19

Światowy Dzień Zwierząt

4 października 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt .Organizatorem tego święta była klasa 2B. Celem imprezy było zebranie pieniędzy na nowe akwarium szkolne. Miłośnicy biologii na przerwach sprzedawali własnoręcznie przygotowane wypieki oraz rozprowadzali cegiełki o wartości 10 złotych. W szkole odbył się również konkurs na najlepiej przebraną klasę- motyw zwierzęcy. Wygrały klasy 2gA, 3gE oraz 2D. W nagrodę za zaangażowanie i 100 % przebranie całej klasy uczniowie otrzymali bon na 1 dzień bez pytania. W ramach tej imprezy odbył się również test przygotowany przez uczniów klasy 3B , na którym przedstawiciele każdej klasy sprawdzali się z wiedzy biologicznej. Z klas gimnazjalnych wygrała Marysia Matysik z 2gC, a z licealnych Agata Buchwald z 1A. Za swoje wiadomości uzyskały drobne nagrody ufundowane przez panią dyrektor.

Dziękujemy organizatorom. Był to wesoły i kolorowy dzień co widać na umieszczonych zdjęciach.

03.10.2017 | 9:21

Relacja ze szkolnego Festynu Rodzinnego

Pierwszy Szkolny Festyn Rodzinny oraz wyprzedaż garażowa przy Zespole Szkół nr 1 na Mickiewicza 9.

30 września pogoda zachęcała do przebywania na świeżym powietrzu. To był dobry moment na odwiedzenie Festynu u Skargi. Wielu mieszkańców Szamotuł skorzystało z tej okazji i nie żałowali ani sekundy. Poza możliwością wyzbycia się z domu niepotrzebnych staroci i zasilenia kasy pieniędzmi zarobionymi na wyprzedaży garażowej, można było wziąć udział w loterii fantowej, zjeść pyszne ciasto albo talerz najlepszej na świecie grochówki. Wszystko to w szczytnym celu – pieniądze pozyskane podczas FESTYNU wspomogą chorego ucznia naszej szkoły.

Poza udziałem w loterii czy wyprzedaży, goście Festynu mieli możność wzięcia udziału w licznych warsztatach: ceramiki, decoupage’u, krawieckich. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci – malowania buziek i kolorowych warkoczyków, a nawet magicznego proszku holi. Na obleganym stoisku z grami planszowymi goście grali wraz z instruującymi ich wolontariuszami. Złaknione nowej fryzury panie miały okazję do zmian na głowie przy stole fryzjerskim. Nie zabrakło też porad fachowców dotyczących pielęgnacji. Kolejną atrakcję stanowiły gry i zabawy dla rodzin oraz mecz siatkówki. Festyn uświetniły występy zaprzyjaźnionych tancerek ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz prelekcja na temat pielęgnacji psów.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i zapraszamy za rok ;-)

Więcej zdjęć można obejrzeć na szkolnym https://web.facebook.com/zespolszkolnr1szamotuly/

02.10.2017 | 19:08

I Ty możesz pomóc

Obejrzyj proszę może się włączysz.

https://youtu.be/OpKJ7VFK3UE

30.09.2017 | 16:27

Nowy rozkład godzin lekcyjnych

W załączniku nowy rozkład lekcji obowiązujący od poniedziałku 2 października 2017 roku

Pliki do pobrania (1):
rozklad_godzin_lekcyjnych.pdf

28.09.2017 | 8:53

Spotkanie młodzieży w Norwegii

Dzięki inicjatywie The European Wergerland Centre w Oslo oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie trzy uczennice klas 2 liceum: N. Bartkowiak, M. Fietz i A. Gendera pod opieką J. Jędrzejczak miały możliwość wzięcia udziału w polsko-norweskim spotkaniu młodzieży odbywającym się w dniach 18-21.09.2017 w Norwegii.

Seminarium na wyspie Utoya miało przybliżyć grupie trzydziestu młodych ludzi (piętnaściorgu) z Polski i z Norwegii okoliczności ataku terrorystycznego 22 lipca 2011 roku, kiedy to w wybuchu bomby przed budynkami rządowymi w Oslo oraz w strzelaninie na wyspie Utoya zginęło 77osób.

Uczestnicy warsztatów wspólnie starali się wypracować działania zmierzające do rozpoznawania mowy nienawiści oraz przeciwdziałania zjawiskom dyskryminacji, łamania praw człowieka, hejtu w mediach w celu kształtowania świadomych postaw demokratycznych wśród młodzieży. Na bazie tych dyskusji i przemyśleń uczennice przygotują cykl warsztatów związanych z poruszanymi na seminarium treściami. Oprócz wytężonej pracy zarówno młodzież, jak i nauczyciele korzystali z możliwości wspólnego spędzenia czasu i wymiany doświadczeń.

26.09.2017 | 9:14

Wyjazd do Oświęcimia i Krakowa

W dniach 19- 20 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wyjazd do Oświęcimia i Krakowa. Wyruszyliśmy o bardzo nietypowej porze, krótko przed godziną pierwszą w nocy, aby rano móc już rozpocząć zwiedzanie, które zaczęło się w Oświęcimiu, od przejścia pod znanym napisem "Arbeit macht frei". Po wizycie w Auschwitz przyszła pora na oddalone o 3 kilometry Birkenau. Po zwiedzaniu i warsztatach pożegnaliśmy się z tym miejscem i ruszyliśmy w kierunku Krakowa. Tam czekał nas wieczorny spacer w kroplach deszczu i odpoczynek. Następnego dnia pozostało nam zwiedzanie tego miasta, które rozpoczęliśmy od Wawelu, jednak głównie oglądaliśmy Kazimierz- dawną dzielnicę żydowską. Zobaczyliśmy tam dwie synagogi- Remuh wraz z cmentarzem oraz mniej tradycyjną synagogę Tempel. Po tym wszystkim przyszedł czas na słynne zapiekanki i na powrót do domu.

24.09.2017 | 20:47

Festyn rodzinny

Zapraszamy wszystkich do udziału w pierwszym Szkolnym Festynie Rodzinnym, który odbędzie się na terenie naszej szkoły 30 września, w godzinach od 12.00 do 16.00.

Główną atrakcją imprezy będzie wyprzedaż garażowa, zatem, jeśli dawno nie zaglądałeś do wnętrza swoich szaf lub na strych, warto to zrobić teraz, aby pozbyć się zbędnych książek, ubrań, płyt, gadżetów, które mogą jeszcze posłużyć innym, a Tobie się znudziły albo z nich wyrosłeś… To dobra okazja do jesiennych porządków, a jednocześnie zdobycia paru groszy na nowe potrzeby

Poza wyprzedażą zapewniamy moc innych atrakcji

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na plakacie i naszej stronie.

Zapraszamy!

Poniżej można pobrać potrzebne dokumenty:

- regulamin wyprzedaży garażowej

- formularz rezerwacji stoiska

- zgoda na wolontariat

Pliki do pobrania (3):
formularz_rezerwacji_stoiska.docx
regulamin_wyprzedazy_garazowej_1.docx
wolontariat_2.docx

24.09.2017 | 9:10

Potrzebna pomoc!

Mikołaj jest uczniem naszej szkoły, potrzebuje pomocy. Ty możesz mu pomóc rejestrując się w bazie DKMS lub przez zachęcenie swoich pełnoletnich znajomych, rodziców, sąsiadów.

Możesz pomóc i uratować czyjeś życie, to nie boli...Przyjdź!

REJESTRACJA:

7 października 2017 r. 9:00 – 15:00 Biblioteka Publiczna ul. Rynek, Szamotuły

7 października 2017 r. 15:00 – 20:00 Biuro Zawodów VII Szamotuły Półmaraton ul. Sportowa 6, Szamotuły

8 października 2017 r. 7:30 – 15:00 VII Szamotuły Półmaraton ul. Sportowa 6, Szamotuły

Pliki do pobrania (1):
ans_002_katarzyna_baran_plakat_a3.pdf

19.09.2017 | 9:47

Spotkanie z Misjonarzem

W piątek 15 września gościliśmy w naszej szkole ks. Krzysztofa Stachowiaka - Misjonarza Świętej Rodziny, przebywającego od 2005 roku w Papui - Nowej Gwinei. Ksiądz podczas spotkań z młodzieżą i nauczycielami opowiadał o ciekawej i trudnej pracy na misji, ewangelizacji oraz codziennym życiu w diecezji Goroka.