Aktualności

06.12.2017 | 8:49

Maraton pisania listów

W dniach 4 i 5 grudnia 2018, nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Amnesty International ,, Maraton Pisania Listów,,. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły podjęli działanie, by pomóc osobom z różnych państw, w których łamane są podstawowe prawa człowieka. Zaangażowanie uczniów w akcję to lekcja wychowania o społeczeństwie
w praktyce. Na zajęciach uczniowie poznają fundamentalne i niezbywalne prawa człowieka, w czasie akcji mogli pokazać, że na łamanie tych praw nie ma zgody również wśród młodych ludzi.

27.11.2017 | 21:02

Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap rejonowy

24 listopada 2017r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów. Uczeń naszej szkoły Arkadiusz Wargacki (kl.2gA) uzyskał maksymalną liczbę punktów i tym samym przeszedł do etapu wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

27.11.2017 | 20:55

Informacja o konkursie Supermatematyk

"9 grudnia o godz. 10.00 w naszej szkole odbędzie się powiatowy etap konkursu SUPERMATEMATYK.

Zainteresowanych uczniów klas pierwszych i drugich liceum prosimy o zgłoszenie się do swojego nauczyciela matematyki do 5 grudnia. Zadania z poprzednich lat umieszczone są w zakładce SUPERMATEMATYK."

22.11.2017 | 21:46

Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym

Dnia 16 listopada 2017 roku w Ostrorogu odbyła się XIX Gimnazjada - Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie Jagienka Piątkowska 2gE i Zuzanna Kuligowska 2gE zajęła V miejsce. Chłopcy - Filip Kwaśny 2gB i Wiktor Woźny 2gA wywalczyli IX miejsce. Serdecznie gratulujemy.


Dnia 21 listopada 2017 roku w Ostrorogu odbyła się XIX Licealiada - Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym. Szkołę reprezentowały: Katarzyna Cembrowicz 1B, Agnieszka Dominiczak 2B, Patrycja Kaźmierczak 2B i Anna Dąbrowska 3C. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze zdobywając pierwsze miejsce w rejonie, awansując tym samym do zawodów wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i życzymy sukcesów w zawodach wojewódzkich.

21.11.2017 | 21:24

Wojewódzki Konkurs Geograficzny - etap szkolny

Dnia 16 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, w którym wzięło udział 26 gimnazjalistów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Dagmara Błaszczak z klasy 3gD, Franciszek Spychała z klasy 3gB i Jakub Dobias z klasy 2gA. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu!

21.11.2017 | 21:23

Wiedza o społeczeństwie w praktyce

Dnia 20 listopada rozpoczęliśmy cykl lekcji wiedzy o społeczeństwie w praktyce.

Klasy pierwsze LO odwiedzą w najbliższym czasie Starostwo Powiatowe lub Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach.

Z pierwszą wizytą w UMiG gościła klasa 1a. Na początku pan sekretarz zapoznał młodzież ze strukturą pracy urzędu.Następnie każdy z uczniów otrzymał konkretne zadanie do wykonania. Przez około godzinę młodzież miała możliwość wcielić się w rolę petenta.

21.11.2017 | 21:21

Edukacja prawna młodzieży

W ramach projektu "Edukacji prawnej młodzieży" dnia 14 listopada klasa Id naszego LO uczestniczyła w spotkaniu z sędzią Arkadiuszem Rybarczykiem.Przedstawił on strukturę działania wymiaru sprawiedliwości oraz zapoznał uczniów z budynkiem Sądu Rejonowego w Szamotułach. Odpowiedział również na ich liczne pytania.

Dzięki swojemu zaangażowaniu klasa została zaproszona na kolejne spotkanie, w czasie którego

uczniowie będą przyglądać się rozprawie karnej.

20.11.2017 | 18:16

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY "LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO"

W miniony weekend odbywały się OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY "LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO", w których naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIgE- Maciej Dudziak i Kacper Szczurek.

W toruńskiej hali na dystansie 60m Maciej zdeklasowal wszystkich przeciwników, uzyskując rewelacyjny czas 7.56s. Pobiegał tez w sztafecie 8x200m, składającej się z najlepszych zawodników z Wielkopolski i wywalczył medal brązowy. Kacper również świetnie się zaprezentował, na dystansie 1000m uzyskał czas 3:03;73s, zajmując wysokie V miejsce. Gratulujemy zawodnikom występu i życzymy dalszych sukcesów.

20.11.2017 | 14:51

Zaduszki poetyckie

16 listopada Szamotulski Ośrodek kultury zorganizował XI Zaduszki Poetyckie – spotkanie recytatorów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego. Każdy z uczestników prezentował dwa utwory nieżyjących poetów. W konkursie sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły: Konrad Niedzielski z kl. IIb zdobył I nagrodę, a Katarzyna Zaraś z kl. Ic wyróżnienie ( za próbę twórczego podejścia do znanego materiału).


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

19.11.2017 | 19:44

PROJEKT FILMOWY

W ramach patronatu UAM w naszej szkole odbywają się zajęcia filmowe poruszające zagadnienia z teorii filmowej, uczniowie poznają przydatne narzędzia - również praktyczne - do analizy dzieła filmowego jako tekstu kultury. Wśród tematów realizowanych w ramach zajęć znajduje się problematyka związana z historią kinematografii polskiej i światowej (polegająca na charakterystyce najważniejszych nurtów oraz omówieniu dokonań wybranych reżyserów), scenariopisarstwem oraz refleksją nad funkcjonowaniem rodzajów i gatunków filmowych.

20 października, będąc na uniwerku, uczniowie zapoznali się z dziełem ,,Tańcząc w ciemnościach” – filmem fabularnym duńskiego reżysera Larsa von Triera zrealizowanym w 2000. Jest to pierwszy film nakręcony bez taśmy. W filmie zagrały takie gwiazdy jak: Björk, Catherine Deneuve, David Morse i Peter Stormare.

9 listopada natomiast odbyły się warsztaty w naszej szkole. Młodzież obejrzała etiudę Męska sprawa z 2001 roku w reżyserii Sławomira Fabickiego. Ten film krótkometrażowy wywołał burzliwą dyskusję, która zakończyła się ciekawymi refleksjami.

W piątek 17 listopada po raz kolejny grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w organizowanym w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM pokazie filmowym, połączonym z prelekcją i dyskusją. Młodzież obejrzała film ,,Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” – włoski komediodramat z 2016 w reżyserii Paolo Genovese, dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku; nagrodzony podwójnym Davidem di Donatello: dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz.

Kolejne warsztaty filmowe odbędą u nas w szkole 30 listopada o godz. 15.00 w sali 210; serdecznie zapraszamy, natomiast kolejny pokaz filmowy w Poznaniu 15 grudnia.