DZIEŃ WSPÓŁPRACY NA WYDZIALE EKONOMICZNYM UP W POZNANIU

W czwartek 16 lutego 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach i wykładach w ramach Dnia współpracy na Wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W ramach wydarzenia przygotowano mnóstwo atrakcji dydaktycznych dla młodzieży. Mieli oni okazję zwiedzenia kampusu UP oraz udziału
w interesujących prezentacjach na temat gospodarki, moralności finansowania, a także – najbardziej atrakcyjnego dla większości – warsztatach pt. „Jadalne owady – nowy trend
czy alternatywa żywieniowa”. Wyjątkowym urozmaiceniem Dnia współpracy był quiz ekonomiczny, w którym mogło wziąć udział pięcioro uczniów z grupy. Po części edukacyjnej nastąpiła przerwa obiadowa, w trakcie której uczniowie mieli duży wybór posiłków przygotowanych przez stołówkę uniwersytecką.

Spotkanie na Uniwersytecie Przyrodniczym było również okazją na poznanie oferty edukacyjnej. Z pewnością część młodzieży „widzi” już siebie w gronie studentów, gdzie będą mieli możliwość poznania większej ilości tajników ekonomii.

Jesteśmy wdzięczni za sposobność uczestnictwa w tak zajmującym przedsięwzięciu. Dzięki nawiązaniu kontaktu z Wydziałem ekonomicznym UP nasza młodzież może rozwijać swoje zainteresowania oraz sprawdzać, pogłębiać wiedzę w praktyce.