Marsze na Orientację – Leśniczówka Łękno k. Zaniemyśla 2022

W sobotę 17 września 2022 r. nasze SKKT-PTTK wraz z innymi drużynami z Oddziału PTTK w Szamotułach wzięło udział w X Ogólnopolskiej Imprezie na Orientację - ranga Pucharu Polski Młodzieży. Imprezę przeprowadzono na terenie Leśnictwa Łękno, a na starcie zgłosiło się ok. 200 osób, w przeważającej części uczniowie szkół podstawowych, ale także licealnych. Naszą szkołę reprezentowała grupa licząca 45 uczestników- w tym opiekunowie. Były reprezentacje z gminy Środa Wlkp., z powiatu szamotulskiego, nowotomyskiego i międzychodzkiego.

Po krótkim przeszkoleniu w wigwamie stojącym przy leśniczówce, kolejni zawodnicy po otrzymaniu map i kart startowych ruszali na ścieżki wokół Jeziora Łękno, aby odszukać właściwe lampiony (biało-czerwone kartki papieru z indywidualnym kodem literowym). Po powrocie był czas na posiłek, w tym kiełbaskę przygrzaną nad ogniskiem, uczestnikom zapewniono także ciepłą herbatę.

Młodzież dopisała, aura tym razem też. Tylko dwa razy pojawił się przelotny deszcz, ale nie był w stanie zepsuć radości wędrowania z mapą. Pochwalić należy wolę walki i chęć startu po długich wakacjach. Z uwagi na dużą liczbę startujących oraz czasochłonne obliczanie punktów, wyniki zostały ustalone dopiero po tygodniu licząc od zakończenia imprezy.

W kategorii TJ – szkoły średnie – nasza reprezentacja tradycyjnie osiągnęła bardzo dobre wyniki. Zwycięzcy z naszego SKKT odbiorą nagrody przy najbliższej okazji.

Oto wyniki:

II m. - Konrad Piechocki i Andrzej Kwiatek

III m. - Barbara Hazak i Stasiu Hazak

IV m. - Agata Kręcichwost i Patrycja Napierała

V m. - Jagoda Dłużewska i Jan Sędrowicz

VI m. – Zofia Zielińska i Michał Zieliński

VII m. – Joanna Filipiak i Jakub Cioborski

VIII m. –Julia Sikora i Klaudia Brzeczkowska

IX m. - Bartłomiej Dekiert i Maksymilian Grzebinoga

X m. – Natalia Wacławik i Wiktoria Muszczek

Wielkie gratulacje dla naszych najmłodszych zawodników (I kl . LO), którzy osiągnęli sukcesy -w kategorii TM :

III m. - Paweł Heimann i Agnieszka Brzóska

IV m. - Antonina Janicka i Dorota Kukawka

VII m. - Antonina Basińska i Maria Nowak

Gratulujemy wyników i do zobaczenia na następnej imprezie na orientację.

Opiekun SKKT-PTTK

Leszek Wlazik