O sztucznej inteligencji i nie tylko

Klasa 2A , dzięki staraniom swej nauczycielki matematyki, mogła uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia pokazały, że na wydziale nauk ścisłych można prowadzić badania i prace związane z naukami z zupełnie innych dziedzin takich jak psychologia, etyka, kognitywistka. Okazało się, że naukowcy z poznańskiego uniwersytetu prowadzą badania nad sztuczną empatią. O sztucznej inteligencji jej zdolności do wykazywania ludzkich umiejętności, takich jak rozumowanie, uczenie się , planowanie, czy kreatywność wiemy wiele mówi się wiele. O tym czy maszyna będzie mogła wykazać się empatią i posiadać umiejętność współodczuwania stanów emocjonalnych innych osób nie wiemy, ale być może badania dadzą nam taką odpowiedź.