Porady dla przyszłych studentów i nie tylko

Biblioteka szkolna dba o swoich czytelników nawet po opuszczeniu murów naszej szkoły. Pani Dekiert przeprowadziła ciekawą lekcję dla maturzystów. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są typy katalogów bibliotecznych i multiwyszukiwarek. Przyszli studenci na pewno będą zobowiązani do korzystania z różnych książek, artykułów czy innych źródeł naukowych. Podczas lekcji poznali sposoby poszukiwania materiałów potrzebnych na zajęcia z różnych kierunków studiów. Pani Dorota omówiła i pokazała praktyczne wykorzystanie bibliotecznych katalogów on-line, np. NUKAT, KaRo. Zademonstrowała funkcjonowanie stron internetowych Biblioteki Uniwersyteckiej im. Adama Mickiewicza, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu i Biblioteki Narodowej.

W katalogu komputerowym szuka się szybciej. Ponadto zawarte w nim informacje są bardziej dostępne. Z tego samego katalogu może równocześnie korzystać kilka osób na kilku stanowiskach. Ponadto katalogi biblioteczne udostępnione w Internecie umożliwiają przeglądanie zasobów biblioteki poza biblioteką.

Poznane strony zainteresowały także nauczycieli, którzy również będą mogli korzystać z takich wyszukiwarek w swojej pracy.