PROFIL NA FACEBOOK AUTORA NASZYCH LEKTUR SZKOLNYCH

A gdyby Homer, Kochanowski, Mickiewicz czy Dostojewski zwierzali się sobie publicznie z problemów z weną, wyczekując porad od kolegów po fachu, odsłaniali własne słabości i prowokowali? Twórcy mogą sobie pozwolić na wszystko – na złośliwości, pochwały …

Forma wpisów powinna być skrótowa - jak to w mediach społecznościowych.

Literatura może się mieszać z życiem, życie przeplatać z literaturą. Taka jest specyfika social media, które są źródłem problemów starych jak świat – rywalizacja, gorycz porażki, apetyt na zaszczyty dokuczały autorom od zawsze. Towarzyszyła im również intensywność doznań, bez której nie byłoby dobrej literatury.

Zadanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na parterze szkoły znajduje się wystawa prac uczniów klas 1 do 4.

Projekt został zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.