Randka z lekturami

W czwartek 11 kwietnia grupa maturzystów skorzystała z zaproszenia naszej absolwentki Olgi Szaniawskiej i wzięła udział w niezwykłej powtórce z lektur szkolnych. Działające na Wydziale Filologii Polskiej UAM Koło Naukowe Metoteka zorganizowało "Randkę w ciemno" - warsztaty literackie. Studenci wcielili się w reżyserów programu, w którym gościli bohaterów ,,Lalki’, ,,Chłopów”, ,,Balladyny” i ,,Zemsty”. Były wyznania miłosne, dramaty osobiste oraz rodzinne awantury aż trzaskały pioruny! Nasi uczniowie, przypominając sobie treść lektur, przygotowywali i odgrywali scenki dramatyczne. Studentki oprowadziły nas również po korytarzach uczelni, poznaliśmy bibliotekę, salę, w której ,,straszy”. Podziwiając przepiękne witraże w oknach, przypomnieliśmy sobie biografie i twórczość m.in. Jana Kochanowskiego czy Henryka Sienkiewicza. To był bardzo ciekawy sposób na powtórkę maturalną!