Sprzątamy świat

Dnia 20.09 nasza szkoła wzięła udział w Sprzątaniu Świata. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Tego dnia w tym ważnym przedsięwzięciu wzięły udział 4 klasy. Uczniowie wraz z nauczycielami ruszyli w ten słoneczny dzień posprzątać okolice Szamotuł. Wnioski po tegorocznej akcji są jedne: pomimo wzrostu świadomości, ciągle są tacy, którzy śmiecą w naturze, ale też jest ogromna rzesza tych, którzy sprzątają i pomagają troszczyć się o naszą planetę. Nasza młodzież jak najbardziej zalicza się do tej drugiej grupy. Na lekcjach biologii lub na zajęciach z wychowawcą zostaną uczniom przekazane różne ciekawostki np. jaką ilość plastikowych toreb zużywamy co roku oraz eko- porady jak ograniczyć generowanie tak dużej ilości śmieci.