ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

23 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Walki z Depresją.

Na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy się o tym, jak ważne jest wczesne rozpoznanie niepokojących objawów, które mogą świadczyć o rozwijającej się depresji i szukanie pomocy.

Klasa II f o profilu psychologiczno – prawniczym przygotowała okolicznościową gazetkę. Uczniowie wykonali plakaty tematyczne, które przez cały tydzień możemy oglądać na parterze szkoły. Pokazują nam one różne oblicza depresji. Wiemy bowiem, że choroba ta ma wiele twarzy.

Fakty dotyczące depresji:

  1. Dane WHO mówią, że depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Według prognoz do 2030 r. może być ona na pierwszym miejscu.
  2. Wcześniej chorobę tę diagnozowano tylko u ludzi dorosłych. Niestety statystyki rosnących zachorowań wśród dzieci, jak i nastolatków, zwłaszcza w ostatnich dwóch latach, budzą duży niepokój.
  3. Choroba ta, ma różne oblicza. Depresja może dotknąć każdego - bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność, liczbę znajomych.
  4. Każdy ma prawo prosić o pomoc.

Jeśli coś Cię niepokoi w Twoim samopoczuciu, powiedz o tym zaufanej osobie dorosłej (rodzicowi, nauczycielowi, psychologowi) i szukaj pomocy.