Szkolna wycieczka do Londynu

W dniach 5-11 marca odbyła się szkolna wycieczka do Londynu. Uczestniczyło w niej 39 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami. Przez tydzień odkrywaliśmy tajemnice tego niezwykłego miasta, racząc się pięknymi widokami. Naszą przygodę zaczęliśmy od Greenwich, gdzie znajduje się słynny południk zero. Następnie po rejsie Tamizą udaliśmy się do twierdzy Tower podziwiać m.in. królewskie klejnoty. Odwiedziliśmy wiele ciekawych muzeów - Natural History Museum, British Museum, Tower of London, National Gallery oraz Tate Modern. Spróbowaliśmy kuchni całego świata w takich miejscach jak Camden Lock Market czy Borough Market. Byliśmy świadkami zmiany warty przy Pałacu Buckingham oraz odwiedziliśmy Opactwo Westminster - miejsce koronacji królów Wielkiej Brytanii. Byliśmy także na London Eye - panorama Londynu widziana z góry była niesamowita. Odwiedziliśmy również Oxford a naszą wisienką na torcie była niewątpliwie wizyta w Harry Potter Warner Bros Studio - wycieczka do miejsca, które pozwoliło odkryć sekrety kulis produkcji o najsłynniejszym czarodzieju świata. Było to wzruszające i ekscytujące przeżycie dla każdego fana Harry'ego - a takich w grupie mieliśmy naprawdę sporo! Wycieczka była bardzo udana i w dobrych humorach wróciliśmy do domów. Po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią, wyjazd cieszył podwójnie - uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych wycieczek.