Sztafeta pokoleń już za nami

Sobota 14 września 2019 r. była dniem, w którym rzesza sportowców uczciła 100 - lecie szkoły, biegając sztafetę 100 x 1000 m. W imprezie uczestniczyło 90 osób. Ośmiu uczestników z tego grona biegało po dwa kilometry, a jeden trzy.

Sztafetę otworzył wicestarosta szamotulski pan Rafał Zimny uzyskując rewelacyjny czas na 1000 m 3 minuty 34 sekundy. Po krótkim odpoczynku pomógł biegając drugi swój kilometr osiągając nieznacznie gorszy czas ( 3:37).

W sztafecie uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy szkoły. Na uwagę zasługuje start rodziny Janasiaków (4 osoby) oraz rodziny Boguś (4 osoby).

Uczestnikiem sztafety był znany szamotulski maratończyk pan Stefan Dobak oraz ultra maratończyk i uczestnik „Biegu Rzeźnika” w Bieszczadach pan Jacek Pachla.

Najlepszy wynik na 1000 m uzyskał uczeń klasy I LO Kacper Szczurek 3:02, a niewiele gorszy nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły pan Krzysztof Unger 3:03.

Uczestnicy imprezy przebiegli 100 km w czasie 6 godzin 45 minut i 23 sekund.

Każdy uczestnik po przebiegnięciu swojego kilometra otrzymał pamiątkowy medal.

Społeczność szkolna dziękuje wszystkim uczestnikom, że znaleźli czas w tę słoneczną sobotę i uświetnili obchody 100-lecia szkoły.

zdjęcia p. M.Prętka