Tanecznym krokiem…

27 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji uczniowie prezentowali swoje umiejętności, które doskonalą w klubach od wielu lat. Pokaz otworzyły tańce regionalne. Jako pierwsi w przepięknych strojach zatańczyli tancerze z zespołu folklorystycznego „Szamotuły”, suitę tańców rzeszowskich- Julia Walczak z klasy 3I, Marcel Jakubowski i Franciszek Chlebanowski z 3F wraz z partnerami tanecznymi.

Zaraz po nich na scenę tanecznym krokiem wkroczyli przedstawiciele Zespołu Tańca Polskiego WRONKI- Zuzanna Podgórska z klasy 3H1, Wiktoria Dobierska z 3G2 oraz Amelia Góral z 1E wraz z partnerami. Prezentowali oni tańce polskie: kujawiaka, mazura, oberka i krakowiaka.

Swoim występem zaszczyciły nas również dziewczyny z zespołu Mażoretek Miraż z Wronek. W zespole tym trenują nasze uczennice: Oliwia Skrzypkowiak z klasy 3H1, Emilia Stróżyna z 1E, Jagoda Sobalik z 1C.

Tego dnia nie mogło zabraknąć tańca towarzyskiego. I tak oto, swoim tańcem atmosferę rozpalił uczeń klasy 1C Jakub Biniak z partnerką w tańcach latynoamerykańskich: cha-cha, rumba i samba.

Również w duecie, ale klimacie hip hopowym wystąpiła Paulina Bączyk z klasy 3C.

Pokaz zakończyły występy solo- Julii Lis z klasy 2AB oraz Kornelii Grabarkiewicz z 1C.

Wszystkie występy wzbudziły ogromny zachwyt wśród uczniów i zakończone były gromkimi brawami!

Na koniec spontanicznie wszyscy uczniowie zatańczyli wspólnie „Belgijkę”.