TYMOTEUSZ ZIMNY MULTIMEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY U 20 W GROSSETO

W dniach 20 – 23 lipca br. W Grosseto we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy U 20. W mistrzostwach w reprezentacji Polski starował tegoroczny absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach Tymoteusz Zimny, zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Baszta” Szamotuły. Polskę reprezentował w biegu indywidualnym na 400 m oraz w sztafecie 4x400 m.

W biegu indywidualnym uzyskał najlepszy wynik eliminacji 46,65 s, który był jednocześnie nowym rekordem życiowym Tymona. W półfinale, kontrolując swój bieg, zajął drugie miejsce w swojej serii za Vladimirem Acetim z Włoch i uzyskał wynik 47,10 s.

W finale wylosował 8 tor, na którym tylko mógł uciekać, nie widząc nikogo z tyłu. Tymon wystartował znakomicie i zajął II miejsce zdobywając srebrny medal z nowym rekordem życiowym 46,04 s. Złoty medal zdobył jego dobry znajomy z mistrzostw świata juniorów młodszych w Cali w Kolumbii(2015 r.) i mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy (2016 r.) Vladimir Aceti z Włoch z wynikiem 46,92 s .

Sztafeta 4 x 400 m wystartowała w eliminacjach bez Tymona, ze względu na jego udział w finale, w biegu na 400 m. Koledzy nie zawiedli i zakwalifikowali się do finału z wynikiem 3:10,98. W finale Tymoteusz zastąpił Sebastiana Jakubowskiego i sztafeta po fenomenalnym jego pościgu z piątego miejsca awansowała na trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy U20 w Grosseto. Sztafeta ukończyła bieg z wynikiem 3:09,32, a najlepszy nieoficjalny wynik, spośród wszystkich startujących w sztafecie 4x400 m, uzyskał Tymoteusz Zimny 45,74 s ( złoty medalista , Vladimir Aceti, uzyskał 47,30s).

Osiągnięcia Tymona w Grosseto zostały docenione przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Tymon został powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w dniach 4 – 13 sierpnia 2017 r. w Londynie.

Dumny trener Tymoteusza Roman Wiśniewski.