UDANY START MŁODYCH LEKKOATLETEK NA MISTRZOSTWACH POLSKI U-20

W dniach 3-5 lipca 2019 roku w Raciborzu odbyły się 73 Mistrzostwa Polski Juniorów U-20. Na tą bardzo prestiżową imprezę udało się zakwalifikować dwóm naszym zawodniczkom. Od początku sezonu , który rozpoczęły zawody kwietniowe na poznańskim Golęcinie, dziewczęta budowały formę i biły swoje rekordy życiowe, aby znaleźć się w grupie najlepszych zawodniczek w Polsce i tym samym zdobyć minimum na Mistrzostwa Polski U-20.

Pierwszego dnia Wiktoria Góral w biegu na 400m uzyskując czas 61,11 sek zajęła 7 miejsce w swojej serii oraz 22 miejsce
w klasyfikacje generalnej. Katarzyna Zaraś rozpoczęła swój start od pchnięcia kulą 4kg. Uzyskany rezultat 10,16m pozwolił jej na zajęcie bardzo dobrego 12 miejsca. W ostatnim dniu mistrzostw Kasia wystąpiła w swojej koronnej konkurencji - rzucie dyskiem 1kg. Po bardzo udanych 3 próbach, pewnie zakwalifikowała się do ścisłej ósemki. Jak się później okazało wynik uzyskany
w drugiej próbie 38,55m pozwolił Kasi uplasować się na 4 miejscu tuż za upragnionym przez zawodników podium. Wysokie 4 miejsce podczas najważniejszej imprezy sezonu, pokazało że nasza zawodniczka osiągnęła formę szczytową na czas! Warto podkreślić, że Kasia i Wiktoria weszły dopiero w wiek juniorski w związku z tym rywalizowały z zawodniczkami o rok starszymi. Na co dzień dziewczęta trenują w Klubie MKS „BASZTA” Szamotuły. Trenerem Kasi jest Pan Krzysztof Unger, natomiast Wiktorii Pani Janina Zielińska. Serdeczne podziękowania dla trenera kadrowego Przemysława Pawlaka za duży wkład pracy podczas przygotowań Kasi na zgrupowaniach kadry. Zawodniczkom gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery sportowej!