Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2024/2025 połączona z nadaniem imienia Bohdana Zielińskiego Powiatowemu Centrum Lekkoatletycznemu w Szamotułach.

W piątek 13 września 2024 r. w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2024/2025.

Honorowy Patronat objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Pan Igor Bykowski.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatowego na czele z Panią Beatą Hanyżak Starostą Powiatu Szamotulskiego, Wiceprzewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pan Michał Zieliński, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Pan Tomasz Wiktor, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu szamotulskiego, Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” Pan Zdzisław Urbańczyk, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi Pani Justyna Szaniawska-Budaj oraz organizatorzy sportu i nauczyciele wychowania fizycznego z województwa wielkopolskiego.

Jednym z punktów Inauguracji było nadanie imienia Bohdana Zielińskiego Powiatowemu Centrum Lekkoatletycznemu w Szamotułach. Patronem tego obiektu został wieloletni dyrektor naszego liceum, społecznik, trener i organizator sportu na terenie Miasta i Gminy Szamotuły, powiatu szamotulskiego i województwa wielkopolskiego. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonała Pani Janina Zielińska i Michał Zieliński.

W części sportowej inauguracji wzięła udział młodzież z naszej szkoły.