Wolantariat na VII Samsung Półmaraton

Wolontariusze z naszej szkoły pomagali przy sprawnym przeprowadzeniu VII Szamotuły Samsung Półmaratonu pod patronatem Starosty Szamotulskiego

W niedzielę 8 października 2017 r. w Szamotułach odbył się VII Szamotuły Samsung Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego. W opinii uczestników impreza zakończyła się powodzeniem, ku zadowoleniu ponad 1600 osób uczestniczących w biegu rodzinnym, biegu charytatywnym, półmaratonie i marszu nordic walking. Biegi te były obsługiwane przez wolontariuszy ze szkół prowadzonych przez powiat szamotulski.

Na ponad 400 wolontariuszy z naszej szkoły pomagało 194 uczniów i 13 nauczycieli. Nasi wolontariusze prowadzili punkty żywieniowe na trasie półmaratonu, dbali o bezpieczeństwo zapewniając obsługę rowerową, w całości obsługiwali strefę startu i mety do wszystkich imprez sportowych.

Bezgraniczne zaangażowanie i pełen profesjonalizm pozwoliły na sprawne przeprowadzenie całej imprezy i obsłużenie uczestników ze wszystkich zakątków naszego kraju oraz z zagranicy.

W imieniu organizatorów: Szamotulskiego Stowarzyszenia Sportowego i Centrum Sportu Szamotuły oraz dyrekcji szkoły, składamy serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc , niesamowite zaangażowanie oraz świetną atmosferę stworzoną na trasie półmaratonu.