WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE SZKÓŁ

Dnia 18 czerwca 2024 roku w Rawiczu odbyło się uroczyste podsumowanie sportowego roku szkolnego 2023/2024 we współzawodnictwie sportowym szkół w kategorii licealiady o tytuł „Najbardziej usportowionej szkoły w wielkopolsce w roku szkolnym 2023/2024”.

Nasza szkoła uplasowała się na wysokim IV miejscu w województwie na 182 szkoły zdobywając 1223,25 punktów.

I miejsce zdobyło LO nr 1 Kępno ( 1389,7 punków)

II miejsce zdobył LO Turek ( 1255,2 punkty )

III miejsce zdobyło LO Konin ( 1237,4 punkty )

W ramach Współzawodnictwa Powiatów nasz powiat zajął VIII miejsce zdobywając 1253,15 punktów.

I Liceum Ogólnokształcące w Szamotułach, na sportowej gali, reprezentowały: Antonina Wachowska (2C) – piłka siatkowa, Maria Nowak (2C) – lekkoatletyka, Patrycja Steczko (2B) - lekkoatletyka.

Bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, zawodnikom, sportowcom, którzy przyczynili się do tego, że nasza szkoła zajęła tak wysokie miejsce w wyżej wymienionym współzawodnictwie. Dziękujemy również nauczycielom i trenerom za zaangażowanie i wyrozumiałość.

Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach pani Justyny Szaniawskiej – Budaj i grona pedagogicznego za wyrozumiałość dla uczniów w czasie ich nieobecności na zajęciach szkolnych oraz możliwości wyjazdów na zawody.