Projekt (Nie)zwykła matematyka

W roku szkolnym 2023/24 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w projekci (Nie)zwykła matematyka. Głównym celem projektu było zwrócenie uwagi młodzieży na dziedziny, w których matematyka jest wykorzystywana oraz pokazanie, jak można przyswajać matematyczne i informatyczne wiadomości poprzez zabawę i doświadczenie. W ramach naszego projektu uczestniczyliśmy w zajęciach z szyfrowania, odwiedziliśmy Centrum Szyfrów Enigma, przedstawialiśmy referaty dotyczące, np. złudzeń optycznych, przygotowywaliśmy choinki metodą origami, stosowaliśmy aplikacje quizowe, graliśmy w gry matematyczne, budowaliśmy układ słoneczny z zachowaniem skali, braliśmy udział w turnieju gry w rummikub oraz podejmowaliśmy różne inne działania, które przybliżały nam matematykę.
Uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w projekt serdecznie dziękujemy.