Zajęcia z samoobrony

W piątek 10.05 w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia, które poprowadził Starszy Aspirant Marek Jasnosik. Dzięki zaangażowaniu Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach w działania edukacyjne, nasi uczniowie uczestniczyli już w zajęciach na komendzie, realizowali szkolny projekt „Poznaj swojego dzielnicowego” tym razem uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach, które miały przygotować ich do samoobrony. Rozmowa z panem policjantem o zagrożeniach i tym jak należy zachować się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach to jedna część przeprowadzonych zajęć. Druga to praktyczne zajęcia, w czasie których uczniowie poznali kilka technik samoobrony i właściwej reakcji w momencie gdy pojawia się niebezpieczeństwo. Uczennice i uczniowie klasy 2A i 2G1 zobaczyli, że można skutecznie się bronić i zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa .