17.06.2021 | 16:58

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi najlepszą szkołą siatkówki halowej w Wielkopolsce!

W rozegranych po powrocie do szkół rozgrywkach szkolnych zawodnicy i zawodniczki UKS SZAMOTULANIN uczący się na co dzień w Zespole Szkół nr 1 nie mieli sobie równych.

W finale województwa rozgrywanym w Szamotułach chłopcy byli bezkonkurencyjni nie tracąc nawet seta. Kilka dni później w Kaliszu sukces powtórzyły dziewczyny.

Osiągnięte wyniki są pierwszymi w historii szkoły złotymi medalami Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce halowej na poziomie liceum.

14.06.2021 | 22:50

„Migracja i uchodźstwo w Europie oraz Polsce w XX wieku i dziś.”- warsztaty

W maju i czerwcu, uczniowie klasy humanistycznej wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Tematem warsztatów były „Migracja i uchodźstwo w Europie oraz Polsce w XX wieku i dziś.”

Na bardzo ciekawych zajęciach uczniowie mogli dowiedzieć się co odróżnia migranta od uchodźcy, co było powodem migracji i uchodźctwa w XX wieku, kim są współcześni uchodźcy próbujący dotrzeć do Europy, co kształtuje wiedzę i opinię na temat uchodźców, jak prawa człowieka odnoszą się do uchodźców, a także co „kryzys polityczny wokół uchodźców” ma wspólnego z codziennym życiem młodych ludzi?

Niezwykle ciekawym doświadczeniem było spotkanie z syryjską artystką i aktywistką praw człowieka Dimą Nachawi. Uczniowie dowiedzieli z jakimi problemami zmaga się dzisiejsza Syria i dlaczego jest o niej tak głośno w Europie i na świecie. Mogli porozmawiać też z Dimą o tym czego doświadczyła jako uchodźca.

03.06.2021 | 16:28

Sukcesy uczennic Skargi

Konkurs Literacki o Złotą Wronę to od lat pole do popisu dla uczniów naszej szkoły. Nie inaczej stało się i w tym roku, nie mogło nas tam zabraknąć. Tym razem uczestnicy stanęli przed zadaniem stworzenia literackiej wizji świata, który zastaniemy po pandemii. Czy będziemy jeszcze szczęśliwi? Czy potrafimy żyć w nowej, zmienionej rzeczywistości? Czy po pandemii wszystko wróci do normy? Z tymi pytaniami zmierzyły się uczennice pod opieką pani Elżbiety Mizgalskiej i Natalii Szulc. Dziewczyny udowodniły sobie i innym, że ich talent literacki zasługuje na uznanie. Zostały docenione i wyróżnione, a nas rozpiera duma! Gratulujemy młodym adeptkom pióra oraz ich opiekunkom, czekamy z niecierpliwością na publikację nagrodzonych prac. Srebrna Wrona - Oliwia Pilch (2e) Brązowa Wrona - Maria Kaczmarek (2c) Wyróżnienia: Anastazja Stachowiak (2e) Nadia Pytel (2e) Wiktoria Stanke (2j), Karolina Kukawka (2c).

31.05.2021 | 21:35

Samorząd dla uczniów klas ósmych

Drodzy uczniowie klas ósmych, jeśli jeszcze nie wiecie, jaki profil wybrać, może pomoże Wam w tym ten filmik stworzony przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

31.05.2021 | 21:17

Kangur 2021

Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs "Matematyczny Kangur" odbył się w formie zdalnej lub stacjonarnej. Niestety uczniom rozwiązującym zadania online nie przyznano miejsc punktowanych, natomiast wśród uczestników stacjonarnych wyróżniono Maję Dukat z kl.1AB i Aleksa Przybysza z kl.2AB.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym trudnym konkursie.

25.05.2021 | 20:05

Egzamin ósmoklasisty 2021

10 uczniów Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego po raz ostatni w historii szkoły zdawało w dniu dzisiejszym, tj. 25 maja swój pierwszy w życiu ważny egzamin. Na rozwiązanie 19 zadań z języka polskiego, w tym napisanie wypracowania, młodzież miała 120 minut. Z zapałem wyjaśniali między innymi dlaczego grzeczność jest ważna oraz jaka jest relacja między wiedzą a mądrością, w oparciu o wybrane fragmenty lektur i tekstów kultury. Jutro przed ósmoklasistami egzamin z matematyki, pojutrze z języka angielskiego lub niemieckiego. Wszystkim życzymy powodzenia!

09.05.2021 | 19:13

Rekrutacja do liceum 2021/2022

Drodzy uczniowie klas ósmych!

Uwzględniając Wasze prośby i w tym roku oferujemy możliwość wypełnienia wniosku elektronicznego do naszego liceum.

Przypominamy, że wnioski można składać od 17 maja

A kto jeszcze nie widział filmu - polecamy:

06.05.2021 | 22:36

Intensywne trzy dni za nami...

W dniu dzisiejszym prawie wszyscy maturzyści egzaminem z języka angielskiego zakończyli trzydniowy maraton obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym. Od jutra przez ponad tydzień codziennie znaczna grupa będzie podejmowała wyzwanie jakim są egzaminy na poziomie rozszerzonym. Najwięcej, bo 81 osób wybrało język angielski, 35 - język polski, 32- geografię, 27 osób - matematykę.

Życzymy Wam powodzenia!

05.05.2021 | 13:17

Zapraszamy uczniów klas ósmych

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły w krótkim filmiku.

W załączniku również folder informacyjny oraz plakat naborowy do grup męskich w klubie UKS Szamotulanin. Szczegółówe informacje dotycząc erekrutacji do klasy sportowej znajdują się w zakładce REKRUTACJA

04.05.2021 | 21:59

Matura

"Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu "Lalki" Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury"..to jeden z tematów, z którym zmierzyli się maturzyści przystępujący dziś - 4 maja do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

W reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi CKE, MEN i GIS rozpoczęliśmy więc egzaminacyjny maraton, który potrwa do 18 maja. Jutro królowa nauk - matematyka. Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów! Powodzenia!