17.05.2020 | 23:14

Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Z uwagi na pandemię, etap wojewódzki Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim nie odbył się, stąd też nie zostali wyłonieni laureaci. Zgodnie z regulaminem konkursu, wszyscy uczniowie zakwalifikowani do tego etapu otrzymują tytuł finalisty.

Z przyjemnością informujemy, że uczennice liceum: Barbara Kryś, Julia Netter i Dominika Pachel zostały finalistkami wojewódzkiego etapu XII edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej".

Gratulujemy serdecznie!

10.05.2020 | 22:11

Rekrutacja - informacja o testach sprawnościowych

UWAGA!

Testy sprawnościowe do klasy sportowej odbędą 23 czerwca o godz. 10.00. W załączniku zasady naboru do klasy sportowej.

Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia i klas wstępnych, zostaną określone przez Ministra Edukacji Narodowej i podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej ministerstwa.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

• od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły.
  • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej -> zobacz

Wirtualnie zajrzyj do naszej szkoły

Pliki do pobrania (3):
regulamin_testow_do_klasy_sportowej_o_profilu_lekkiej_atletyki_w_i_liceum_ogolnoksztalcacym_w_szamotulach_na_rok_szkoln.pdf
zasady_naboru_do_klasy_i-_siatkowka.pdf
scan-aneksu_do_regulaminu.pdf

30.04.2020 | 12:36

Informacja o klasie sportowej

Na plakatach znajdziecie więcej informacji o klasie sportowej, która zostanie utworzona od września w liceum.

Termin składania dokumentów od 11 maja do 23 czerwca 2020r. do godz.15:00

Zapraszamy!

26.04.2020 | 21:22

Wybierz naszą szkołę

Uczniu klasy ósmej, nadchodzi czas, by wybrać szkołę.

Serdecznie zapraszamy do naszego liceum!

W tym roku klasa D będzie miała nieco inny profil przyrodniczo - sportowy. A inne? Zobacz sam! Z pewnością znajdziesz coś dla siebie

10.04.2020 | 12:05

Życzenia świąteczne

"Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał." Łk 24, 5-6

Z okazji Świąt Wielkanocnych, które przyszło nam przeżywać w szczególnie trudnym okresie niepewności, lęku o przyszłość, o zdrowie i bezpieczeństwo, chcemy życzyć Wam, aby fakt Zmartwychwstania Jezusa nieustannie dawał nadzieję, napawał pokojem, wyzwalał radość i dawał wiarę w to, że z Nim przetrwamy. Życzymy Wam, abyście ten specyficzny czas starali się wykorzystać na zacieśnianie relacji z bliskimi, okazywanie sobie wzajemnej pomocy, miłości i niesienie życzliwości, a wtedy na pewno będziemy mogli powiedzieć, że Jezus przez swoje zmartwychwstanie zwyciężył także w nas.

24.03.2020 | 19:04

Szanowni Państwo.

Od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. pracę szkół regulują nowe przepisy, które określają zasady prowadzenia nauczania na odległość oraz dają możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
W czasie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zadania Zespołu Szkół nr 1 –im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Organizacja procesu nauki w tej formie wymaga przede wszystkim nawiązania współpracy zdalnej dyrekcji i nauczycieli z uczniami, rodzicami i opiekunami oraz wdrażania rozwiązań, które w sposób systematyczny, uporządkowany i dostosowany do możliwości uczniów pozwolą na realizacje podstawy programowej, zweryfikowanie postępów uczniów w nauce oraz ich ocenę.

Wobec powyższego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o uaktywnienie kont w dzienniku elektronicznym Librus Synergia i systematyczne zapoznawanie się z pojawiającymi się tam komunikatami.

22.03.2020 | 20:01

Rekrutacja do liceum

Wnioski o przyjęcie do liceum od 11 maja 2020r. do 23 czerwca 2020r. (informacje w zakładce rekrutacja).

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

17.03.2020 | 14:27

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie,

w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, ale też ciągłość funkcjonowania wraz z zawieszeniem zajęć dydaktyczno - wychowawczych od czwartku 12 marca br. przenieśliśmy się komunikacyjnie niemal całkowicie na drogę elektroniczną: e-dziennik i wiadomości e-mail. Dostęp do szkoły jest możliwy, także komunikacja administracyjna, ale za pomocą telefonów: 61 29 21 614 sekretariat, 664 175 243 dyrektor lub poczty: skarga.samotuly@wp.pl - sekretariat, loszdyr@wp.pl - dyrektor oraz za pomocą dziennika elektronicznego. Prosimy o odłożenie wizyt osobistych w szkole do czasu zniesienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemicznego.

Dbajcie o siebie i o bliskich!

11.03.2020 | 16:10

UWAGA!

Uwaga!

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

08.03.2020 | 21:14

Konkurs "Ptaki Polski” – etap wojewódzki

7 marca 2020 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych pt. ,,Ptaki Polski’’ organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody ,,Salamandra”. Z etapu szkolnego w którym uczestniczyło 45 szkół z województwa wielkopolskiego przeszło 94 uczniów. W tak zacnym gronie młodych ornitologów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły Hanna Maciejewska 1C, Aleksandra Nowicka 1C, Jakub Dobias 1H1.