11.01.2020 | 19:20

Brązowa odznaka w rankingu Perspektyw 2020

Jesteśmy dumni, ponieważ otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu Perspektyw 2020 - Najlepsze Licea w Polsce- Brązowa Szkoła. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół. Cieszymy się, że nasze wysiłki zostały docenione, a Wasze wyniki tak pozytywnie rzutują na pozycję naszego liceum w całym kraju. Staramy się, aby nasza szkoła była znana nie tylko z tego, że jest przyjazna uczniowi, ale także z tego, że jej absolwenci to ludzie z pasją, olimpijczycy oraz laureaci różnorodnych konkursów przedmiotowowych i sportowych. Naszym wspólnym celem jest nieustanny rozwój.

Wszystkim dziękujemy za trud, zaangażowanie, stworzenie warunków i współpracę. To nasz wspólny sukces!

05.01.2020 | 18:54

I Ty możesz zostać wolontariuszem

W grudniu odwiedziła nas p. Katarzyna Ziółkowska, która jest pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt ,,Azorek” w Obornikach.

W czasie tego spotkania uczniowie kl. 1C, 1D, 1E, 1H1 wzbogacili swoje wiadomości na temat adopcji zwierząt, funkcjonowania schroniska oraz wolontariatu. Pani Kasia opowiedziała na czym polega praca wolontariusza oraz jakie wymagania należy spełnić aby zostać wolontariuszem.

Było to ciekawe spotkanie, które uświadomiło młodzieży jak można swój wolny czas poświecić innym w tym przypadku bezdomnym zwierzętom.

26.12.2019 | 21:18

Zabawa karnawałowa 2020

Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 serdecznie zaprasza na zabawę karnawałową 15.02.2020r. Szczegóły na plakacie.

21.12.2019 | 16:17

Życzenia świąteczne

Kochani!

Każdego dnia życzymy Wam, by Wasz dzień był dobry, pełen radości i spełnienia, ale z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcemy szczególnie podkreślić, że wysyłamy Wam moc szczerych życzeń, rodzinnych Świąt, pokoju w sercu, radości i aby nikt z Was nie czuł się samotny, a każdy był ogrzany płomieniem wzajemnej miłości.

Na Nowy 2020 rok życzymy Wam dostrzeżenia nowych możliwości, otwarcia i akceptacji, ciekawych znajomości, wsparcia oraz dobrych wyborów. Niech nadchodzący rok będzie szczęśliwy i niezapomniany!

21.12.2019 | 16:11

SUKCESY NATALII ADAMSKIEJ

Uczennica klasy III A Natalia Adamska w roku szkolnym 2019/2020 została stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i uczestniczyła w warsztatach naukowych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Otrzymała również stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Zakwalifikowała się także do drugiego etapu Olimpiady Fizycznej, uzyskując 177/200 punktów przy progu wynoszącym 60 punktów oraz bierze udział w Olimpiadzie Matematycznej.

Natalii gratulujemy sukcesów.

17.12.2019 | 20:00

Żywe obrazy

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie " Żywe obrazy". Szczegóły w regulaminie.

Pliki do pobrania (1):
ywe_obrazy.pdf

17.12.2019 | 19:55

Supermatematyk - eliminacje powiatowe

Miło nam poinformować, że do finału powiatowego w wojewódzkim konkursie matematycznym Supermatematyk przeszli następujący uczniowie: Patryk Osiak, Zofia Tecław i Dominika Natkaniec z klasy 2A oraz Stanisław Spychała, Błażej Brzewiński, Aleksandra Biniak, Jakub Koput z klasy 1G1 i Martyna Szymczak z klasy 1AB.

Serdecznie gratulujemy i już dziś trzymamy kciuki na kolejnym etapie, który odbędzie się w marcu 2020 roku.

15.12.2019 | 16:39

Zajęcia filmowe na UAM

W ramach współpracy z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM uczniowie klasy Ii w piątek 13.12. wzięli udział w warsztatach i dyskusji filmoznawczej.

Zajęcia dotyczące rodzinnej antyutopii prowadziła Pani dr Małgorzata Miławska-Ratajczak, młodzież obejrzała fragmenty z Polskiej Kroniki Filmowej oraz dokument ,,Jeden dzień w PRL” M. Drygasa, a następnie dyskutowała na temat wpływu propagandy komunistycznej na codzienne życie i język w Polsce Ludowej. W filmie ukazano archiwalne fragmenty audycji radiowych, milicyjne raporty, donosy, fragmenty listów, pamiętników itp.

Uczniowie już czekają na kolejne zajęcia, tym razem poświęcone ,,Jokerowi” rez. T. Philipsa.

15.12.2019 | 16:37

BRUNO JUROREM NA MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE FILMOWYM!!!

W dniach 1 -8 grudnia odbywał się w Poznaniu 37. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ALE KINO!

Bruno Palatyński uczeń klasy III A pełnił w nim zaszczytną funkcję jury młodych w kategorii filmów krótkometrażowych. Jak sam mówił, była to dla niego przygoda życia i wyjątkowa okazja do obejrzenia wielu bardzo wartościowych filmów. Bruno brał udział w wielu spotkaniach, spędził tysiące minut w salach kinowych, doznał wielu wzruszeń, a przede wszystkim zdobył wiedzę, która z pewnością zaowocuje w jego dalszej drodze filmowej.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! jest oklaskiwany co roku przez kilkanaście tysięcy roześmianych, wzruszonych, rozdyskutowanych widzów: tych obytych już z kinem i tych zaczynających dopiero swoją filmową przygodę. Projekty z różnych zakątków świata przypominały, że każde miejsce na ziemi może być jej centrum i zapomnianym obrzeżem. Festiwal jest otwarty na artystyczne przemiany i technologiczne rewolucje, które zmieniają świat, ale i pamiętający o tym, co przemija.

Jesteśmy dumni z naszego ucznia i życzymy mu kolejnych sukcesów filmowych!

09.12.2019 | 16:37

Informacja dla osób wyjeżdżających do fabryki porcelany

UWAGA!

Wycieczka do fabryki porcelany w dniu 10.12 odwołana. Uczniowie przychodzą do szkoły wg swojego planu.