19.11.2014 | 15:14

XVI Gimnazjada - Drużynowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych W Pływaniu Dziewcząt I Chłopców - Finał Wojewódzki.

SKŁAD SZTAFETY:

1. SARA WOLNIAK
2. JAKUB ZIELIŃSKI
3. WIKTORIA WYKROTA
4. PAWEŁ SPYCHAŁA
5. JULIA KACZMAREK
6. KACPER OLEJNICZAK
7. MARYSIA WITCZAK
8. NAPIERAŁA PATRYK
9. ZOFIA STASIAK
10. WIŚNIEWSKI ROLAND
11. PATRYCJA KORDECZKA (powiat)
12. ADRIANNA SKÓRNICKA (powiat)
13. JOACHIM SROKA

Gratulujemy zawodnikom rewelacyjnego czasu 5:39,37 oraz bardzo wysokiego 10 miejsce w finale wojewódzkim!!!

Trener: Krzysztof Unger

19.11.2014 | 14:38

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego W Piłce Nożnej Halowej - I Miejsce W Powiecie.

SKŁAD REPREZENTACJI:

1. BOGUSZ DOMINIK
2. KŁOSIŃSKI SZYMON
3. ZEJER MATEUSZ
4. JODKO WIKTOR
5. WIESIOŁEK BŁAŻEJ
6. SOFOREK PATRYK
7. BUCZEK DAMIAN
8. MASZNER ADRIAN
9. SIATKOWSKI MIKOŁAJ
10. ŁUKASIEWICZ ADAM

WYNIKI MECZÓW:

ZS3 SZAMOTUŁY ZS1 SZAMOTUŁY 2:5
ZS1 WRONKI ZS1 SZAMOTUŁY 0:3
ZS PNIEWY ZS1 SZAMOTUŁY 2:1
ZS2 WRONKI ZS1 SZAMOTUŁY 1:5

15.11.2014 | 17:00

Sukces w XXXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno - Krajoznawczej.

Drużyna w składzie: Laura Szmyt z klasy 3A wraz z kolegami: Mateuszem Dudą, Kamilem Terleckim i Maciejem Oparą zajęła I miejsce w finale centralnym XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno - Krajoznawczej, który odbył się w Zakopanem. Oprócz testu wiedzowego była również część praktyczna obejmująca rowerowy tor przeszkód czy mierzenie odległości w terenie.

Gratulujemy zwycięstwa!

12.11.2014 | 23:08

Sukces w Zawodach Okręgowych 44 Olimpiady Biologicznej.

Miło nam poinformować, że do Zawodów Okręgowych 44 Olimpiady Biologicznej zakwalifikowały się uczennice liceum: Krystyna Kowalska z kl.3B oraz Monika Szrama z kl. 3B (opiekun p. prof. Alicja Kulska).
Dziewczęta będą brały udział w dalszym etapie Olimpiady 24 stycznia 2015r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

09.11.2014 | 16:13

Wizualizacja hali sportowej.

Wizualizacja hali sportowej przy naszej szkole.

30.10.2014 | 21:17

Sukcesy w Artystycznych Spotkaniach Recytatorów.

I Artystyczne Spotkania Recytatorów, które odbyły się 29 października br. przyniosły naszym uczniom wiele satysfakcji ze zdobytych nagród:

II miejsce Natalia Bartkowiak i Konrad Niedzielski, opiekun: Ewa Stanke
wyróżnienia: Kamil Spychała, Julia Linka i Marianna Wesołek, opiekun Ewa Stanke
wyróżnienie Dawid Niechciałkowski - opiekun Anna Biedna.

Serdecznie gratulujemy!

30.10.2014 | 21:11

Powiatowy Konkurs Ekologiczno - Fotograficzny.

W Powiatowym Konkursie Ekologicznym - Fotograficznym "Piekno przyrody powiatu szamotulskiego - owady, płazy, gady" uczennica klasy 2gA - Daria Kęsa zajęła III miejsce.
Gratulujemy serdecznie!

28.10.2014 | 9:09

Tymoteusz Zimny powołany do kadry narodowej Polski juniorów.

Tymoteusz Zimny kolejnym uczniem naszej szkoły powołanym do kadry narodowej Polski juniorów w biegu na 400 m

21 października 2014 r. dotarła do naszej szkoły informacja o powołaniu Tymoteusza Zimny do kadry narodowej Polski w biegu na 400 m.
Jest to kolejne powołanie po Adzie Janowicz i kolejny sukces klubu MKS Baszta działającym przy naszej szkole. Tymoteusz zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu w biegu na 300 m, piąte miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych na 300 m i brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu w biegu na 400 m udowodnił, że należy do czołówki zawodników w tej konkurencji w Polsce.
Na pierwsze zgrupowanie kadry narodowej w Szczyrku Tymon wyjeżdża 7 listopada. Jest to początek przygotowań do: Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu, pierwszych historycznych Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Cali w Kolumbii oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Powołanie Tymona do kadry narodowej oraz wcześniejsze Ady Janowicz, jest sukcesem klubu i szkoły oraz świadectwem dobrze wykonywanej pracy przez bezpośrednich opiekunów: Janiny Zielińskiej i Romana Wiśniewskiego.

15.10.2014 | 20:31

Obchody 95 - lecia szkoły.

Dnia 4 października młodzież, nauczyciele, absolwenci, rodzice, zaproszeni goście - przyjaciele szkoły wzięli udział w obchodach 95-lecia szkoły, które rozpoczęła Msza Św. w Kościele Św. Krzyża, następnie uroczystość w hali Nałęcz i spotkania towarzyskie rocznikowe przy muzyce do późnych godzin nocnych w szkole.

W tygodniu poprzedzającym Zjazd miała miejsce sztafeta pokoleń 100x1000m oraz turniej siatkarski z udziałem 11 zespołów.

Celem spotkań zjazdowych było połączenie pokoleń. Faktycznie Zjazd zgromadził absolwentów wielu roczników, z najstarszą absolwentką matura 1939r. Panią Haliną Barbarą Pokornianką na czele. Momenty uroczystości te podniosłe i wzruszające na długo pozostaną w pamięci.

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim za udział, zaangażowanie w organizację Zjazdu, wsparcie i miłe słowa. Do zobaczenia za pięć lat!

13.10.2014 | 21:06

Godejma po naszymu.

Dnia 9 października w kinie "Halszka" w Szamotułach odbył się po raz siódmy Amatorski Konkurs Gwarowy "Godejma po naszymu". Wśród gimnazjalistów drugą nagrodę otrzymała Adrianna Stanisławiak z kl.3gD, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych trzecie miejsce jury przyznało Izabeli Napierale z kl.1B.

Serdecznie gratulujemy!