06.03.2012 | 13:55

Agata Mielicka zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

W dniu 03.03.2012 odbył się etap okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Do etapu centralnego zakwalifikowała się:

- Agata Mielicka z klasy 2D,
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etaoach konkursu!!!

05.03.2012 | 21:07

"Żywność ekologiczna - z czym to się je?" Zapraszamy na film Jakuba Rzeszuto.

Uczeń naszej szkoły Jakub Rzeszuto z klasy 1A w ramach udziału w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia przygotował film pt. "Żywność ekologiczna - z czym to się je?" Zamiarem autora jest w przystępny sposób opowiedzieć o żywności ekologicznej. Porusza miedzy innymi takie kwestie jak:

- czym ona jest;
- czym różni się od "normalnej" żywności;
- gdzie możemy ją kupić.

Film można obejrzeć pod adresem:

07.01.2012 | 22:21

Złoty medal E. Smolibockiej, srebrne N. Ciachurskiej i T. Zimnego, brązowy F. Czerwińskiego w Halowych Mistrzostwach Okręgu Młodzików!

W dniu 07.01.2012 w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Okręgu Młodzików,na których bardzo dobrze zeprezentowali się uczniowie naszej szkoły:

- Eliza Smolibocka z klasy 1gD, w skoku w dal zdobyła złoty medal,

- Natalia Ciachurska z klasy 1gD, w skoku w dal zdobyła srebrny medal,

- Tymon Zimny z klasy 1gD, w biegu na 300m zdobył srebrny medal,

- Filip Czerwiński z klasy 2gC, w biegu na 60m zdobył brązowy medal,

- Aleksandra Prętka z klasy 1gD, w skoku wzwyż zajęłaIV miejsce,

W zawodach również dobrze zaprezentowali się:

- Zuzanna Kęsy z klasy 1gD, w biegu na 300m,

- Kacper Hoffgunst z klasy 1gD, w biegu na 300m,

Zawodnikami opiekują się i trenują: Janina Zielińska, Roman Wiśniewski, Bohdan Zieliński

Gratulujemy!!!.

06.01.2012 | 22:18

SUPERMATEMATYK - wyniki finału powiatowego.

W grudniu w naszej szkole odbył się finał powiatowy Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK Wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział zakwalifikowali się do półfinału wojewódzkiego. Szkołę reprezentowali:

- Grzegorz Adamski z klasy 1A
- Jakub Rzeszuto z klasy 1A
- Piotr Skoczek z klasy 1A
- Jakub Kaczmarek z klasy 1B
- Bartosz Kaczmarek z klasy 1A
- Patryk Kaczmarek z klasy 1B
- Bartosz Koperski z klasy 2A
- Mateusz Lorkiewicz z klasy 2A
- Anna Marcinkowska z klasy 2A
- Joanna Paszkowska z klasy 2A
- Maria Kuzioła z klasy 2A
- Anna Walczak z klasy 2A
- Karol Jóźwiak z klasy 2A

05.01.2012 | 22:17

Oskar Łączkowski w etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów gimnazjum!

W dniu 16.12.2011 w Swarzędzu odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów gimnazjum. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się:

- Oskar Łšczkowski z klasy 3gA, z wynikiem 43/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Justyna Szaniawska - Budaj)

04.01.2012 | 22:15

A. Skwara w etapie rejonowym! Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego - Gimnazjum - etap szkolny - WYNIKI!

W dniu 24.11.2011 w naszej szkole przeprowadzony został szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum. W konkursie udział wzięło 23 uczestników. Do etapu rejonowego zakwalifikował się:

- Aleksander Skwara z klasy 1gA, z wynikiem 40/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Iwona Rebelka)

03.01.2012 | 22:14

I miejsce M. Nowickiej, J. Rzeszuto i G. Adamskiego w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej.

W listopadzie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej . Drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce . Szkołę reprezentowali:

- Małgorzata Nowicka z klasy 3B

- Jakub Rzeszuto z klasy 1A

- Grzegorz Adamski z klasy 1A

02.01.2012 | 22:13

P. Cierpiszewski w finale centralnym XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej!

W dniach 28-30.10.2011 w Zakopanem odbył się finał centralny XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS . Nasze województwo reprezentowała drużyna, która wywalczyła V miejsce w kraju (wraz z drużyną ze Środy Wielkopolskiej i Moch k. Grodziska) oraz indywidualnie XII miejsce w kategorii powiatów.

Naszą szkołę, powiat i województwo reprezentował:

- Paweł Cierpiszewski

Opiekunem całej drużyny był Leszek Wlazik

02.01.2012 | 10:58

Izabela Piechota Mistrzynią Województwa Wielkopolskiego w Szachach Indywidualnych!

W dniu 17.12.2011 w Koninie odbył się finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Szachach Indywidualnych. Naszą szkołe reprezentowały:

- Izabela Piechota z klasy 3A
- Zofia Martin z klasy 3A

Iza zajęła pierwsze miejsce, wywalczyła złoty medal i została Mistrzynią Województwa.
Zosia zajęła bardzo dobre 16 miejsce.

Dziewczynami opiekowała się Halina Walkowiak

10.12.2011 | 22:16

Wyniki etapu REJONOWEGO Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów 2011 - REJON Va.

W dniu 10.12.2011 odbył się w Poznaniu etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów - rejonu Va (miasto Poznań - dzielnice: Grunwald, Nowe Miasto, Jeżyce). Komisja w składzie:

• Waldemar Walczak (przewodniczący, Zespół Szkół Nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach)
  • Renata Popowska (Zespół Szkół Nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach)
  • Anna Gendera (Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach)
  • Daniel Kuzara (Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach)

po sprawdzeniu prac, stwierdza, że spośród 79 uczestników tego etapu do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 24 uczestników.