20.01.2015 | 19:51

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Szachach Drużynowych 2015.

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Szachach Drużynowych 14.01.2015.

W rywalizacji udział wzięli:

Gimnazjum - Małgorzata Jasińska (3gB), Kacper Ren (3gB), Julianna Adamska (3gC), Kacper Olejniczak (3gA), Natalia Adamska (1gC)
Drużyna zajęła I miejsce.

Liceum - Jan Kaczmarek (2A), Stanisław Suwalski (2A), Stanisław Grylewicz (2A), Katarzyna Ratajczak (1C)
Drużyna zajęła I miejsce.

Obie drużyny awansowały do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!!!

21.12.2014 | 8:47

Dzień Patrona w naszej szkole.

5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy dzień patrona ks. Piotra Skargi. Z tej okazji młodzież uczestniczyła rano we Mszy Świętej. Następnie odbyły się dwie lekcje, a petem gimnazjaliści i licealiści wraz z wychowawcami wykonywali zadania poświęcone patronowi.

ZADANIE 1 polegało na tym, aby na podstawie otrzymanego kalendarium życia ks. Piotra Skargi zredagować jego CV według wzoru. ZADANIE 2: Uczniowie rozwiązywali krzyżówki dotyczące życia i twórczości patrona.

ZADANIE 3. Uczniowie wykonywali zakładki do książek również związane z życiem i twórczością naszego kaznodziei.

Uczniowie klasy I B i II D wraz z wychowawcami (p. Anną Biedną i p. Justyną Wiśniewską Dach) zaprosili całą społeczność szkolną na salę gimnastyczna, gdzie przygotowali inscenizację jednego z Kazań sejmowych ks. Piotra Skargi.

15.12.2014 | 10:13

XV Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych o Statuetkę Czarnej Księżniczki.

10 grudnia odbył się XV Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych o Statuetkę Czarnej Księżniczki.
Szkolny teatr Piotrelle zdobył w tym konkursie II miejsce, bawiąc publiczność parodią Kopciuszka iBajki o czerwonym Kapturku.

W skład zespołu wchodzą:
Maria Kłaczkiewicz, Adrianna Skórnicka, Bartosz Rosiakowski, Jakub Żwawiak, Piotr Wachowiak, Robert Kołodziejczyk, Paulina Witaszak, Adrianna Stanisławiak, Natalia Kostic LO, Jędrzej Warguła

Opiekę nad teatrem sprawują panie: Natalia Szulc i Beata Jankowiak

Serdecznie gratulujemy!!

15.12.2014 | 7:46

Konkurs: "I ty możesz zapobiegać przemocy".

5 grudnia w szamotulskim SANEPIDZIE wręczono nagrody gimnazjalistom, którzy brali udział w konkursie "I ty możesz zapobiegać przemocy" zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.
II miejsce zajęła Joanna Jaskuła z klasy 1gB, a wyróżnienie Agnieszka Spychała z klasy 2gA

Gratulujemy!

14.12.2014 | 21:53

Finał Rejonu w Halowej Piłce Nożnej.

W Finale Rejonu w Halowej Piłce Nożnej SPG chłopcy z liceum zajęli I miejsce pokonując ZS OPALENICA 3:0.

Gratulujemy!

28.11.2014 | 23:47

Wojewódzki Konkurs Biologiczny - etap szkolny.

21 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, w którym wzięło udział 30 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się: Małgorzata Międza z kl.3gC - 37/40 pkt. (opiekun Alicja Kulska)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

22.11.2014 | 16:07

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap szkolny.

14 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, w którym wzięło udział 22 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:

Paulina Trzybińska z kl.2gB - 38/40 pkt. (opiekun Elżbieta Mizgalska)
Laura Mirek z kl.2gB - 37/40 pkt. (opiekun Elżbieta Mizgalska)
Kacper Ren z kl.3gB - 37/40pkt. (opiekun Natalia Szulc)

Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów!

22.11.2014 | 16:05

Wojewódzki Konkurs Fizyczny i Chemiczny - etap szkolny.

W październiku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego tego konkursu zakwalifikowała się Małgorzata Międza z kl.3gC (opiekun Małgorzata Mataj), uzyskując maksymalną liczbę punktów (40 /40).

Również w październiku w wyniku szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego do etapu rejonowego przeszła Magdalena Kaczmarek z kl.3gB - 37pkt/40 (opiekun Sylwia Tasarz).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

19.11.2014 | 15:14

XVI Gimnazjada - Drużynowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych W Pływaniu Dziewcząt I Chłopców - Finał Wojewódzki.

SKŁAD SZTAFETY:

1. SARA WOLNIAK
2. JAKUB ZIELIŃSKI
3. WIKTORIA WYKROTA
4. PAWEŁ SPYCHAŁA
5. JULIA KACZMAREK
6. KACPER OLEJNICZAK
7. MARYSIA WITCZAK
8. NAPIERAŁA PATRYK
9. ZOFIA STASIAK
10. WIŚNIEWSKI ROLAND
11. PATRYCJA KORDECZKA (powiat)
12. ADRIANNA SKÓRNICKA (powiat)
13. JOACHIM SROKA

Gratulujemy zawodnikom rewelacyjnego czasu 5:39,37 oraz bardzo wysokiego 10 miejsce w finale wojewódzkim!!!

Trener: Krzysztof Unger

19.11.2014 | 14:38

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego W Piłce Nożnej Halowej - I Miejsce W Powiecie.

SKŁAD REPREZENTACJI:

1. BOGUSZ DOMINIK