Aktualności

11.09.2013 | 15:17

Adrianna Janowicz (3B) potrójną medalistką Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce!

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce ,które odbyły się w dniach 03-05 lipca w Krakowie zawodniczki klubu MKS "Baszta" Szamotuly zdobyły trzy medale.

Start lekkoatletek "Baszty" należy uznać jako bardzo udany. Największy sukces odniosła:

Adrianna Janowicz z klasy 3B wracając z mistrzostw z trzema medalami.
- w biegu na 400m uzyskała bardzo dobry czas 54,07s zdobywając brązowy medal
- w biegu na 200m czas 24,20s dał jej srebrny medal i minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów
- w biegu w sztafecie klubowej 4x100m brązowy medal

Adrianna Janowicz będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów od 18-20 lipca w Rieti (Wlochy) w biegu na 400m i w sztafecie 4x400m. Skład sztafety reprezentacji Polski juniorek jest bardzo mocny, dlatego dziewczęta chcą sięgnąć po najwyższy medal.

Następną miłą niespodzianką bylo zdobycie brązowego medalu przez zawodniczki "Baszty" w sztafecie 4x100m w składzie: Tabaczewska Anna (absolwentka), Kaczmarek Jagoda (absolwentka), Błoch Anna (3B), Janowica Adrianna (3B) w bardzo dobrym czasie 47,75s.

W mistrzostwach z dużym powodzeniem wystartowaly także pozostałe zawodniczki "Baszty".

Adrianna Zielińska (3B) w biegu na 400mppł z czasem 65,54s ustanowiła rekord życiowy i zajęła 12 miejsce.

Kaczmarek Jagoda (absolwentka) w biegu finałowym na 100m czas 12,52

Brzozowska Agnieszka (3B) w skoku wdal 5,32 i trojskoku 11,28 ustanowiła dwa rekordy życiowe

Tabaczewska Anna (absolwentka) w biegu na 400m 59,72s

W mistrzostwach wystartowało sześć zawodniczek "Baszty". Każda z nich zdobyła punkty dla klubu a większość medale. W ogólnej punktacji na 180 klubów z całej Polski MKS "Baszta" zajął 31 miejsce zdobywając 40pkt .

Janina Zielińska, trenerka zawodniczek jest bardzo zadowolona z sukcesów swoich podopiecznych - uważa, że wyniki jakie uzyskały zawodniczki to baza szkoleniowa czyli stadion lekkoatletyczny Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego,to ciężka i systematyczna praca na treningach, umiejętność pogodzenia nauki ze sportem wyczynowym, poświęcenie czasu wolnego, wyrozumiałość rodziców i szkoły - wszystkim za to serdecznie dziękuje.

Gratulujemy!!!

11.09.2013 | 15:16

Jakub Rzeszuto (3A) finalistą etapu centralnego XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

W dniach 07-09 czerwca 2013 roku w Katowicach odbyła się XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej.

Finalistą etapu centralnego został:

- Jakub Rzeszuto z klasy 3A
(nauczyciel przygotowujący: Alicja Kulska)

Gratulujemy!!!

11.06.2013 | 8:40

Nasi uczniowie najlepsi w województwie. Finał XIV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce!

W dniu 28 maja 2013 roku w Poznaniu odbył się finał wojewódzki XIV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce . Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, a szczególnie :

- Antonina Zimny z klasy 1gD, zajęła I miejsce w województwie

- Bartosz Warczyński z klasy 3gB, zajął I miejsce w województwie

- Sztafeta szwedzka w składzie:
- Eliza Smolibocka z klasy 2gD
- Aleksandra Jezierna z klasy 2gB
- Natalia Ciachurska z klasy 2gD
- Antonina Zimny z klasy 1gD
zajęła I miejsce w województwie

Pozostali uczniowie pomimo, że zajmowali dalsze miejsca to również przyczynili się do zdobycia cennych punktów dla szkoły w ogólnym współzawodnictwie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy!!!

11.06.2013 | 8:29

Laureaci i wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2013!

W dniu 13 maja 2013 roku ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2013.

Laureatem w kategorii student został:

- Grzegorz Adamski z klasy 2A
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Wieczorek)

Wyróżnienie w kategorii kadet otrzymała:

- Patrycja Magdziarz z klasy 1gD
(nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Jandy)

Wyróżnienia w kategorii junior otrzymali:

- Jagoda Maciejewska z klasy 1A
(nauczyciel przygotowujący: Waldemar Walczak)

- Patryk Małyszczak z klasy 1A
(nauczyciel przygotowujący: Waldemar Walczak)

Gratulujemy!!!

07.06.2013 | 14:29

Z szamotulskiego liceum do Doliny Krzemowej. Nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Poznańskiej profesorowi Januszowi Rajskiemu.

W dniu 23 maja dyrekcja, samorząd szkolny i przedstawiciele Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach gościli na uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Poznańskiej absolwentowi naszej szkoły profesorowi Januszowi Rajskiemu (matura 1968r.) - wybitnemu specjaliście w dziedzinie elektroniki cyfrowej, pracującemu obecnie w Dolinie Krzemowej w USA. Profesor zajmuje się testowaniem układów scalonych. które znajdują się między innymi w telefonach, tabletach, smartfonach i inych urządzeniach.

Zachęcamy do zapoznania się bliżej z sylewtką profesora. Poniżej umieszczony został zeskanowany wywiad z profesorem Januszem Rajskim, który przeprowadziły J. Szajbe i I. Kawiak-Sosnowska, a który ukazał się piśmie Politechniki Poznańskiej Głos Politechniki (kwiecień/maj 2013, rok XXII nr 03 [175] )

17.05.2013 | 15:03

Laureaci w X Konkursie Literackim "O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę 2013".

Podsumowano X Konkurs Literacko dla młodzieży szkolnej powiatu szamotulakiego "O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę 2013".

Złotą Wronę w kategorii gimnazjów zdobył:

- Krzysztof Grążka z klasy 3gC
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

Wyróżnienia w kategorii gimnazjów otrzymały:

- Małgorzata Fietz z klasy 3gA
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

- Joanna Michałowska z klasy 3gC
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

- Katarzyna Ziętek z klasy 3gA
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

Złotą Wronę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła:

- Patrycja Kriger z klasy 1C
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)

Brązową Wronę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła:

- Natalia Stołowska z klasy 2B
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)

Nagrodę specjalną im. Agnieszki Bartol w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymała:

- Anna Balcerowiak z klasy 1C
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)

Gratulujemy!!!

17.05.2013 | 15:02

Reprezentacja naszego liceum druga w Wielkopolsce w piłce nożnej!

We wtorek 30 kwietnia 2013 roku nasza szkoła była organizatorem finału wojewódzkiego XIV Licealiady w Piłce Nożnej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zająła drugie miejsce w Wielkopolsce. Szkołę reprezentowali:

- Sołtysiak Maciej z klasy 1A
- Łukasiewicz Adam z klasy 1D
- Wachowicz Piotr z klasy 2D
- Szewczyk Kamil z klasy 2F
- Grzegorczyk Julian z klasy 2F
- Piątek Miłosz z klasy 2F
- Kasperkiewicz Arkadiusz z klasy 3C
- Świtalski Hubert z klasy 3C
- Rozwadowski Dawid z klasy 3F
- Werda Dawid z klasy 3F
- Walkowiak Konrad z klasy 3C
- Suwalski Antoni z klasy 3C
- Szwedek Wojciech z klasy 3F
Gratulujemy!!!

17.05.2013 | 15:01

Tymoteusz Zimny (2gD) pierwszy a Antonina Zimny (1gD) trzecia w finale wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych!

W sobotę 20 kwietnia 2013 roku w Żerkowie odbył się finał wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, a w szczególności:

Drugie miejsce zajęły:

- Tymoteusz Zimny z klasy 2gD zajął pierwsze miejsce w województwie

- Antonina Zimny z klasy 1gD zajęła trzecie miejsce w województwie

Pozostali uczniowie pomimo, że zajmowali dalsze miejsca to również przyczynili się do zdobycia cennych punktów dla szkoły w ogólnym współzawodnictwie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Szkołę reprezentowali:

- Kamila Bożko z klasy 1gD, 42 miejsce
- Aleksandra Dzik z klasy 3gC, 34 miejsce
- Błażej Foltyniewicz z klasy 2gD, 20 miejsce
- Wojciech Żółtowski z klasy 3gC, 31 miejsce
- Adam Skrzypczak z klasy 3gC, 32 miejsce
- Adrianna Zielińska z klasy 2B, 21 miejsce
- Maciej Skórnicki z klasy 1A, 39 miejsce
- Filip Nadolny z klasy 1B, 52 miejsce
- Dawid Śmigielski z klasy 3A, 39 miejsce
Gratulujemy!!!

30.04.2013 | 11:47

Natalia Kostić (2gC) i Monika Roszczak (3gB) drugie, Anna Dyzert (3gC) i Aleksandra Nowak (3gA) trzecie w TRZECICH SPOTKANIACH RECYTATORÓW!

W poniedziałek 29 kwietnia 2013 roku w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbyły się Trzecie Spotkania Recytatorów.

Drugie miejsce zajęły:

- Natalia Kostić z klasy 2gC
(nauczyciel przygotowujący: Beata Jankowiak)

- Monika Roszczak z klasy 3gB
(nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Sługocka)

Trzecie miejsce zajęły:

- Anna Dyzert z klasy 3gC
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

- Aleksandra Nowak z klasy 3gA
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

Czwarte miejsce zajął:

- Wojciech Lück z klasy 3gA
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

Wyróżnienia otrzymały:

- Teresa Asryan z klasy 3gA
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

- Małgorzata Fietz z klasy 3gA
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

- Aleksandra Dzik z klasy 3gC
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

- Hanna Felka z klasy 1gA
(nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Sługocka)

- Ada Stanisławiak z klasy 1gD
(nauczyciel przygotowujący: Anna Biedna)

Gratulujemy!

30.04.2013 | 9:57

Jakub Rzeszuto (2A) zajął pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim 28 Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

W dniu 20.04.2013 odbył się etap wojewódzki 28 Olimpiady Wiedzy Ekologicznej . Naszą szkołę reprezentowali:

- Jakub Rzeszuto z klasy 2A
(nauczyciel przygotowujący: Alicja Kulska)

- Mirosław Napierała z klasy 3C
(nauczyciel przygotowujący: Alicja Kulska)

Jakub Rzeszuto zdobył pierwsze miejsce i będzie reprezentował województwo wielkopolskie na etapie centralnym.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu!!!