Aktualności

22.05.2012 | 10:05

"Dekalog zdrowego żywienia". Zapraszamy na film Jakuba Rzeszuto (1A).

Uczeń naszej szkoły Jakub Rzeszuto z klasy 1A w ramach udziału w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia przygotował film pt. "Dekalog zdrowego żywienia"Zamiarem autora jest w przystępny sposób opowiedzieć o wybranych zasadach zdrowego żywienia. Porusza miedzy innymi takie kwestie jak:

- ilość posiłków;
- higiena;
- piramida zdrowego żywienia;
- suplementy diety.

Film można obejrzeć pod adresem:

22.05.2012 | 10:03

Pierwsze i trzecie miejsce oraz wyróżnienia w VII Wielkopolskim Konkursie Plastycznym ZNAKI WIARY!

W dniu 08.05.2012 odbyły się obrady komisji VII Konkursu Plastycznego ZNAKI WIARY - Wspólnota Kościoła naszym domem - Jak żywe kamienie budujcie swój dom duchowy (Por. 1 P 2,5) . Organizatorami konkursu jest Zespół Szkół nr 1 - Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach oraz Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej. W konkursie udział wzięło wielu uczniów naszej szkoły.

Pierwsze miejsce zdobyła:

- Kalina Bochińska z klasy 3gC
(nauczyciele przygotowujący: Hanna Szelejak i Dariusz Mieńko)

Trzecie miejsce zdobył:

- Antoni Błażewicz z klasy 3gC
(nauczyciele przygotowujący: Hanna Szelejak i Dariusz Mieńko)

Wyróżnienia otrzymali:

- Ada Maryniaczyk z klasy 1gA
(nauczyciele przygotowujący: Hanna Szelejak i Dariusz Mieńko)

- Jagoda Stefańczyk z klasy 3gA
(nauczyciele przygotowujący: Hanna Szelejak i Dariusz Mieńko)

- Jagoda Bartos z klasy 3gB
(nauczyciele przygotowujący: Hanna Szelejak i Dariusz Mieńko)

Gratulujemy!!!

17.05.2012 | 15:12

Srebrna Wrona, Brązowa Wrona oraz wyróżnienia w IX KONKURSIE LITERACKIM O ZŁOTĄ, SREBRNĄ I BRĄZOWĄ WRONĘ!

W dniu 30.04.2012 odbyło się posiedzenie jury IX Konkursu Literackiego dla młodzieży szkolnej powiatu szamotulskiego O ZŁOTĄ, SREBRNĄ I BRĄZOWĄ WRONĘ 2012 zorganizowanego przez Wroniecki Ośrodek Kultury pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Klub Literacki w Poznaniu.

Srebrną Wronę otrzymała:

- Joanna Michałowska z klasy 2gC
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

Brązową Wronę otrzymała:

- Karolina Kubiak z klasy 3gC
(nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Sługocka)

Wyróżnienie otrzymała:

- Ada Maryniaczyk z klasy 3gB
(nauczyciel przygotowujący: Beata Jankowiak)

Wyróżnienie otrzymał:

- Mariusz Ulewak z klasy 2gA
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

Gratulujemy!!!

17.05.2012 | 15:11

Joanna Michałowska (2gC) zajęła I miejsce w konkursie historycznym WIELKOPOLSKIE DWORY I ICH MIESZKAŃCY!

Rostrzygnięty został konkurs historyczny zorganizowany prez Instytut Pamięci Narodowej pt. Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy.

Pierwsze miejsce zajęła:

- Joanna Michałowska z klasy 2gC
(nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Kosicka-Kapłon)

Finał konkursu odbędzie się 25 maja 2012 roku w dworku w Koszutach. Joanna w swojej pracy plastycznej zaprezentowała dworek w Uzarzewie.

Gratulujemy!!!

07.05.2012 | 21:00

Drugie miejsce Małgorzaty Fietz (2gA) oraz wyróżnienie dla Marty Warguły (2gC) w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego!

W dniu 23.04.2012 w Szamotułach odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas drugich gimnazjum.

Drugie miejsce zajęła:

- Małgorzata Fietz z klasy 2gA
(nauczyciel przygotowujący: Joanna Jędrzejczak)

Wyróżnienie otrzymała:

- Marta Warguła z klasy 2gC
(nauczyciel przygotowujący: Joanna Jędrzejczak)

W konkursie udział brała także:

- Aleksandra Dzik z klasy 2gC
(nauczyciel przygotowujący: Joanna Jędrzejczak)

Gratulujemy!!!

05.05.2012 | 22:25

Jakub Rzeszuto (1A) zajął VI miejsce, Małgorzata Nowicka (3B) zajęła X miejsce w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

W dniu 21.04.2012 odbył się w Poznaniu wojewódzki etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej Naszą szkołę reprezentowali:

- Małgorzata Nowicka z klasy 3B
(nauczyciel przygotowujący: Alicja Kulska)

- Jakub Rzeszuto z klasy 1A
(nauczyciel przygotowujący: Alicja Kulska)

- Grzegorz Adamski z klasy 1A
(nauczyciel przygotowujący: Alicja Kulska)

Jakub Rzeszuto znalazł się w siódemce laureatów, zajmując IV miejsce i reprezentował będzie województwo wielkopolskie na etapie centralnym .

Małgosia Nowicka została finalistką etapu wojewódzkiego zajmując X miejsce w województwie.

Gratulujemy!!!

05.05.2012 | 22:23

Agata Mielicka (2D) finalistką XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

W dniach 18.04.2012 - 21.04.2012 odbył się w Warszawie etap centralny XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego . Finalistką etapu centralnego została:

- Agata Mielicka z klasy 2D
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)

Agata jest zwolniona z egzaminu maturalnego z j. polskiego i ma wstęp na studia humanistyczne z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Gratulujemy!!!

05.05.2012 | 22:22

Grzegorz Adamski (1A) laureatem 63 Olimpiady Matematycznej!

W dniach 18.04.2012 - 19.04.2012 odbył się w Kielcach finał centralny 63 Olimpiady Matematycznej . Laureatem olimpiady został:

- Grzegorz Adamski z klasy 1A,
Już w tej chwili Grzegorz jest zwolniony z matury z matematyki (ma maksymalną liczbę punktów) i ma wstęp na wszystkie uczelnie z kierunkami ścisłymi w Polsce. Grzegorz będzie reprezentował nasz kraj na XXIII Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich , które odbędą się w Estonii w listopadzie br. Wcześniej (w czerwcu 10-24) weźmie udział w obozie naukowym Olimpiady Matematycznej w Mszanie Dolnej

Gratulujemy!!!

19.04.2012 | 21:25

Wyróżnienia dla Mikołaja Cieślińskiego (2B), Aleksandry Ławniczak (2D) i Marty Malinowskiej (2A) w eliminacjach powiatowych 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!

W dniu 28.03.2012 odbyły się eliminacje powiatowe 57.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii recytacje wyróżnienia otrzymali:

- Mikołaj Cieśliński z klasy 2B

- Aleksandra Ławniczak z klasy 2D

W kategorii poezja śpiewana wyróżnienie otrzymała:

- MMarta Malinowska z klasy 2A

Gratulujemy!!!

19.04.2012 | 21:23

Grzegorz Adamski (1A) KAONEM a Jakub Rzeszuto (1A) TAONEM w Konkursie Fizycznym LWIĄTKO!

W dniu 26.03.2012 odbył się konkurs fizyczny Lwiątko . Drugie miejsce (tytuł KAONA) zdobył:

- Grzegorz Adamski z klasy 1A

Trzecie miejsce (tytuł TAONA) zdobył:

- Jakub Rzeszuto z klasy 1A

Gratulujemy!!!