07.09.2019 | 16:58

Absolwenci "Skargi" artystycznie

Zapraszamy na wystawę Absolwenci "Skargi" artystycznie czynną od 13 do 28 września 2019r. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 13.09.2019r. o godz.18.00

07.09.2019 | 16:56

Sztafeta pokoleń

Organizator:

Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach

Miejsce:

Stadion Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego ul. Jana Pawła II w Szamotułach

Termin:

14 września 2019 r. godz. 8.00-15.00

Cel imprezy:

uczczenie rocznicy 100-lecia istnienia Zespołu Szkół nr 1 – Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach

Uczestnicy:

uczniowie, rodzice, absolwenci szkoły, sympatycy

Zasady uczestnictwa:

wszystkie chętne osoby nie mające przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu

Formuła sztafety:

bieganie rozpoczynamy od uroczystego otwarcia o godzinie 8.00. Pierwszy zawodnik wystartuje o godz. 8.10. Każdy zawodnik ma do przebiegnięcia 1000m. Średnio przyjmujemy ok. 4 minuty na pokonanie tego odcinka. Orientacyjnie imprezę powinniśmy zakończyć ok. 15.00

Osoby chętne do biegania mogą zgłosić się na zmianę w wybranej przez siebie porze, po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem , z uwzględnieniem czasu przeznaczonego na rozgrzewkę.

Po zakończonym biegu każdy zawodnik otrzymuje pamiątkowy medal, wodę oraz mały posiłek.

Telefon kontaktowy do organizatora – 605 823 771

07.09.2019 | 16:50

Narodowe czytanie 2019

W sobotę, 7 września Zespół Szkół nr 1 uczestniczył w ósmej edycji Narodowego Czytania.

W tym roku mogliśmy poznać polskie nowele.

Tradycyjnie spotkaliśmy się w Muzeum Zamek Górków, gdzie organizatorzy szamotulskiej akcji czytelniczej zaprosili nas do wspólnego przeczytania noweli „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

Uczestnicy otrzymali na pamiątkę książkę i zakładkę opatrzone okolicznościową pieczęcią.

03.09.2019 | 21:42

Zaproszenie na zjazd absolwentów

Dołączamy się do radiowego zaproszenia

03.09.2019 | 7:07

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Wakacje się skończyły i pora wrócić do szkoły. 2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Nowością jest, że w szkole według dwóch różnych podstaw programowych uczyć się będą absolwenci szkoły podstawowej (liceum czteroletnie) i absolwenci gimnazjum (liceum trzyletnie).

Dzisiaj nastąpiło również wręczenie stypendiów Starosty Szamotulskiego za wyniki w nauce a także nagród za wybitne osiągnięcia sportowe dla Kasi Zaraś i Kamila Małeckiego. Gratulujemy wyróżnionym!

Wszystkim życzymy wytrwałości, mądrości i sukcesów, z których jest się dumnym.

26.08.2019 | 21:14

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Rok szkolny 2019/20 rozpoczynamy Mszą Św. w bazylice o godz. 8:00, a następnie o 9.15 w szkole na hali Szamotulanka.

22.08.2019 | 19:50

Porozumienie o współpracy

Ukoronowaniem trwającej kolejny rok w naszej szkole realizacji programu "Edukacja Prawna Młodzieży" było zawarcie dnia 22 sierpnia br. w Sądzie Rejonowym w Szamotułach Porozumienia o współpracy instytucjonalnej pomiędzy Sądem Rejonowym w Szamotułach reprezentowanym przez Prezesa Marka Szatkowskiego i Koordynatora Edukacji Prawnej Młodzieży SSR Kajetana Kosterkiewicza a naszą szkołą.

Celem Porozumienia było ustalenie zasad rozszerzonej współpracy w zakresie realizowania, rozwijania i promowania edukacji prawnej uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach w ramach programu "Edukacja Prawna Młodzieży", dotyczącej przede wszystkim poszerzenia świadomości prawnej młodzieży, zapoznania jej z zasadami porządku prawnego oraz przekazania jej praktycznej wiedzy prawniczej w szczególności poprzez zajęcia prowadzone przez Sędziów oraz Referendarzy Sądowych Sądu Rejonowego w Szamotułach. Program "Edukacja Prawna Młodzieży" będzie realizowany poprzez prowadzenie zajęć - lekcji prawa w szkole oraz poprzez udział licealistów wraz z opiekunami na rozprawach prowadzonych w Sądzie Rejonowym w Szamotułach. Program będzie dostępny dla wszystkich uczniów liceum ze szczególnym uwzględnieniem uczniów klas o profilu prawniczym.

Dyrekcja szkoły w imieniu całej społeczności szkolnej składa serdeczne podziękowania Prezesowi Sądu, Koordynatorowi Edukacji Prawnej, Sędziom i Referendarzom biorącym udział w dotychczasowej realizacji programu za zaangażowanie, życzliwość, cenne rady, zrozumienie specyfiki działania szkoły, cierpliwe wyjaśnianie problemów i udzielanie odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów.

20.07.2019 | 7:58

Finał OOM Kadetów w siatkówce plażowej

W dniach 16-18 lipca 2019 w Drzonkowie rozegrany został Finał OOM Kadetów w siatkówce plażowej.W turnieju udział wzięło 16 najlepszych zespołów w kategorii kadetów wyłonionych w 4 turniejach półfinałowych.
Po wielu zaciętych meczach, z których znaczna część kończyła się dopiero w tie-breaku wyłoniono medalistów Mistrzostw Polski.

Mistrzami Polski 2019 został nasz uczeń Kamil Małecki grający w parze z Jędrzejem Bąkiewiczem reprezentujący UKS SZAMOTULANIN SZAMOTUŁY. Trenerem chłopaków jest nasz nauczyciel Łukasz Klapczyński.

Klasyfikacja końcowa:

1. Małecki Kamil / Bąkiewicz Jędrzej (UKS Szamotulanin Szamotuły)

2. Jarosiński Filip / Komorowski Marek (STS Skarżysko Kamienna)

3. Kurowski Jakub / Hajduk Jakub (MKS Bzura Ozorków)

4. Kulesza Michal / Szlęzak Piotr (UMKS MOS Wola Warszawa)

5. Andrzejewski Paweł / Kwapiński Andrzej (Cuprum Lubin)

6. Szymański Marcel / Błaszczyk Szymon (UKS SMS Joker Piła)

Klasyfikacja generalna województw podczas OOM w siatkówce plażowej mężczyzn:

1. Wielkopolskie

2. Świętokrzyskie

3. Mazowieckie

15.07.2019 | 21:20

Zjazd absolwentów

21 września 2019 roku zapraszamy na obchody 100-lecia istnienia naszej szkoły

13.07.2019 | 21:13

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W środę 10 lipca na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, na której Maciej Dudziak (trener Dominika Olejnicka) z wynikiem 11,35sek w biegu na 100m zajął 20 miejsce w Polsce w kat. juniora młodszego.

Gratulujemy serdecznie!