26.03.2017 | 21:51

Sukces taneczny

Poprzedni weekend obfitował w sukcesy Julii Wojciechowskiej z kl.1gA. 18 marca w Kórniku Julia wraz z Jakubem Nowakiem zajęła I miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego VII Grand Prix Senior "Biała Dama" w kat.12-13H. 19 marca w Międzyrzeczu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Międzyrzecza, w którym Julia i Jakub zajęli również I miejsce w swojej kategorii.
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

23.03.2017 | 15:07

Finał projektu "Nasi dawni sąsiedzi"

21 marca 2017r. odbył się finał projektu "Nasi dawni sąsiedzi" związanego z poszukiwaniem śladów świadczących o wielokulturowości Szamotuł. Uczniowie klas gimnazjalnych w oparciu o zgromadzone materiały przygotowali lapbooki, w których umieścili informacje na temat społeczności żydowskiej, niemieckiej, szkockiej, czeskiej, zamieszkujących kiedyś ten region.

Licealiści dotarli do miejsc świadczących o obecności różnych narodowości i wyznań w naszym mieście. Swoją podróż w przeszłość uwiecznili w formie fotoreportażu, wywiadów z mieszkańcami Szamotuł.

21.03.2017 | 6:45

WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO POD BUDOWĘ HALI SPORTOWEJ

Poniedziałek 20 marca 2017roku był dniem bardzo ważnym i radosnym dla społeczności szkolnej. W obecności parlamentarzystów, przedstawicieli władz Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Szamotulskiego, dyrektorów szkół, kierowników jednostek i instytucji, projektanta, wykonawcy inwestycji, przyjaciół szkoły, uczniów, rodziców i nauczycieli, nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej przy naszej szkole.

To, co wydawało się przez tyle lat niemożliwe zmienia się w rzeczywistość. Hala sportowa będzie uzupełnieniem dla istniejącego zaplecza sportowego budynku szkoły, tworząc bez wątpienia bazę sportową na miarę XXI wieku. Na boisku o wymiarach 44x30 m będzie można jednocześnie rozgrywać trzy mecze siatkówki lub dwa koszykówki, ale też pograć w piłkę nożną lub ręczną czy też uprawiać lekką atletykę. Przed szkolnym sportem niewątpliwie otwiera się nowa karta. Dzięki hali sportowej zdecydowanie poprawią się nam warunki podczas lekcji wychowania fizycznego, umożliwiając uczniom prezentowanie w pełni swoich umiejętności sportowych i rozwijania zainteresowań. To będzie również miejsce zawodów sportowych, uroczystości szkolnych, koncertów, przedstawień teatralnych, prelekcji. Obiekt połączony ze szkołą będzie wyposażony w szatnie, toalety, pomieszczenie dla trenerów oraz magazyn na sprzęt sportowy. Będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dzięki zaangażowaniu władz powiatowych, które widziały ogromną potrzebę powstania tej hali, stają się realne marzenia o bazie do uprawiania sportu na miarę czasów nadchodzących.

20.03.2017 | 8:58

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 17 marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów, w którym Natalia Adamska z klasy 3gC została laureatką.

Serdecznie gratulujemy!

18.03.2017 | 16:33

Finał projektu "Wielokulturowość"

21 marca 2017 uczniowie naszej szkoły (gimnazjum i liceum) wezmą udział w finale projektu " Wielokulturowość".

Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy na temat różnorodności kulturowej mieszkańców dawnych Szamotuł. Zadania młodzieży dotyczą gromadzenia i upowszechniania informacji związanych z obecnością przedstawicieli różnych wyznań i narodowości mieszkających dawniej w Szamotułach.

16.03.2017 | 12:51

Spotkanie z Fatmą.

15.03.2017 uczniowie klas 1D i 2C, mieli wyjątkową lekcję dotyczącą wielokulturowości. Dzięki absolwentowi naszej szkoły, Mikołajowi Cieślińskiemu, uczniowie spotkali się z Fatmą, studentką z Turcji, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała o religii i obyczajowości islamu. Odmienność kultury, bardzo zainteresowała słuchaczy, ale przede wszystkim pozwoliła na obalenie niektórych stereotypów, dotyczących islamu i jego wyznawców..

15.03.2017 | 21:22

Światowy Dzień Liczby Pi - 14 marca

Z tej okazji życzyliśmy sobie "wszystkiego niewymiernego"!

Każdy mógł się zaznajomić z ciekawostkami związanymi z liczbą niewymierną pi. O tym, że inspirowała zawsze, świadczy poświęcony jej wiersz napisany przez Wisławę Szymborską. W naszej szkole twórczo do matematyki podeszli uczniowie pierwszych klas gimnazjum. Ich prace na temat "Matematyka. Widzę, słyszę, czuję, dotykam." można obejrzeć na wystawie na I piętrze.

Z ogromną liczbą kombinacji wynoszącą ponad 73 tryliony, zmierzyli się startujący w zawodach w układaniu kostki Rubika na czas.

Najszybszy okazał się Mateusz Kaczmarek (kl.1b), II miejsce Jędrzej Wachowiak (kl.1gB), III miejsce Patrycja Kaźmierczak (kl.1b) i czwarte miejsce Mikołaj Juszczak (kl.1gE)

Gratulujemy!

13.03.2017 | 20:49

Zapraszamy na wystawę

Zapraszamy na wystawę " Historia w przedmiotach zaklęta" w dniu 23 marca 2017 o godz 17 w Zespole Szkół nr 1

13.03.2017 | 20:41

Certyfikat

Nasza szkoła uzyskała certyfikat Jakości Kształcenia Języków w uznaniu za skuteczne wykorzystanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa.

12.03.2017 | 18:58

Projekt filmowy

W piątek 10.03.2017 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań Anny Biednej i Justyny Kaczmarek w ramach projektu filmowego wzięła udział w projekcji filmu ,,Wesele” w reżyserii W. Smarzowskiego na wydziale filmowym UAM (Katedra Filmu, telewizji i Nowych Mediów). Po seansie wywiązała się ciekawa dyskusja na temat filmu, jego montażu, gry aktorskiej i scenografii.