15.03.2017 | 21:22

Światowy Dzień Liczby Pi - 14 marca

Z tej okazji życzyliśmy sobie "wszystkiego niewymiernego"!

Każdy mógł się zaznajomić z ciekawostkami związanymi z liczbą niewymierną pi. O tym, że inspirowała zawsze, świadczy poświęcony jej wiersz napisany przez Wisławę Szymborską. W naszej szkole twórczo do matematyki podeszli uczniowie pierwszych klas gimnazjum. Ich prace na temat "Matematyka. Widzę, słyszę, czuję, dotykam." można obejrzeć na wystawie na I piętrze.

Z ogromną liczbą kombinacji wynoszącą ponad 73 tryliony, zmierzyli się startujący w zawodach w układaniu kostki Rubika na czas.

Najszybszy okazał się Mateusz Kaczmarek (kl.1b), II miejsce Jędrzej Wachowiak (kl.1gB), III miejsce Patrycja Kaźmierczak (kl.1b) i czwarte miejsce Mikołaj Juszczak (kl.1gE)

Gratulujemy!

13.03.2017 | 20:49

Zapraszamy na wystawę

Zapraszamy na wystawę " Historia w przedmiotach zaklęta" w dniu 23 marca 2017 o godz 17 w Zespole Szkół nr 1

13.03.2017 | 20:41

Certyfikat

Nasza szkoła uzyskała certyfikat Jakości Kształcenia Języków w uznaniu za skuteczne wykorzystanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa.

12.03.2017 | 18:58

Projekt filmowy

W piątek 10.03.2017 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań Anny Biednej i Justyny Kaczmarek w ramach projektu filmowego wzięła udział w projekcji filmu ,,Wesele” w reżyserii W. Smarzowskiego na wydziale filmowym UAM (Katedra Filmu, telewizji i Nowych Mediów). Po seansie wywiązała się ciekawa dyskusja na temat filmu, jego montażu, gry aktorskiej i scenografii.

10.03.2017 | 7:45

Dzień Kobiet

Jak co roku, w naszej szkole uroczyście obchodzono Święto Kobiet. Młodzież z klasy 2A, 1E i 1D pod czujnym okiem wychowawców przygotowała show pt.: „Randka w ciemno”.

W wesołej zabawie udział wzięły wszystkie oddziały poza maturzystami, którzy pilnie przygotowują się do egzaminów majowych.

Na koniec przedstawienia chłopcy złożyli życzenia wszystkim Paniom, wręczając symboliczną różyczkę. Natomiast dziewczyny- oprócz życzeń –poczęstowano cukierkami.

Po dwudziestu minutach dobrej zabawy, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni powrócili do swoich sal na dalsze obowiązkowe zajęcia.

08.03.2017 | 6:26

Realizujemy projekt edukacji prawnej

Uczniowie klasy humanistycznej realizujący program edukacji prawnej kolejny raz odwiedzili gmach Sądu Rejonowego w Szamotułach. Mogli obserwować przebieg rozprawy karnej, poznać role stron biorących udział w rozprawie. Szczególnie wartościowe były wyjaśnienia sędziego Andrzeja Klimowicza po zakończeniu sprawy. Sędzia cierpliwie odpowiadał na pytania: dlaczego oskarżony został uniewinniony? czy poszkodowany może odwołać się od decyzji sądu rejonowego? czy warto być oskarżycielem posiłkowym? czy trudno ustalić przebieg wydarzeń w sytuacji, gdy świadkowie nie pamiętają szczegółów lub kłamią? Celem projektu realizowanego od kilku lat w naszej szkole jest podnoszenie kultury prawnej młodzieży. W tym zakresie współpracujemy z Sądem Rejonowym w Szamotułach, Komendą Powiatową Policji i Okręgową Izbą Radców Prawnych w Poznaniu.

06.03.2017 | 21:05

Skrawek mojej codzienności

Dnia 23 lutego br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły zorganizowała I Turniej Poetycki o Pierścień Halszki. Nagrodę specjalną jury dla młodego twórcy otrzymał Marcel Gajzler z kl.1gA za wiersz "Skrawek mojej codzienności".

Gratulujemy serdecznie!

(zdjęcie źródło: Biblioteka Publiczna MiG Szamotuły)

01.03.2017 | 6:27

Warsztaty zumby

Karnawał się kończy......czas na wspomnienia:-)

Koniec karnawału to idealny czas, żeby powspominać taneczne wydarzenie, jakie miało miejsce w naszej szkole pod koniec stycznia. W podziękowaniu za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły, na naszych uczniów czekała niespodzianka, ufundowana przez Radę Rodziców - karnawałowe warsztaty zumby:-) Przy pełnych ekspresji rytmach latino można było myślami przenieść się na gorące, wakacyjne plaże i na chwilę zapomnieć o szkolnych obowiązkach:-) Zajęcia prowadził dyplomowany instruktor zumby, absolwent kierunku taniec i techniki taneczne, tancerz, choreograf Jakub Urbański (Bubek). Wszyscy świetnie się bawili i wyrazili chęć udziału w kolejnej takiej zabawie:-)

01.03.2017 | 6:26

Konkurs plastyczny

Dnia 25 stycznia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".

I miejsce i tym samym kwalifikację do eliminacji wojewódzkich otrzymały uczennice naszej szkoły:

- Aleksandra Przewoźna z klasy 3gC - w kategorii gimnazjum

- Roksana Nowak z klasy 1d - w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Gratulujemy serdecznie!

01.03.2017 | 6:25

Współpraca z UAM

W czwartek 23 lutego br. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu filmowego pod patronatem Katedry Filmu, Telewizji i Nowych Mediów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktorant tejże katedry, pan Marcin Pigulak wprowadził uczniów naszej szkoły w zasady współpracy, a także przedstawił założenia konkursu filmowego, który odbędzie się w maju. W ten sposób rozpoczęliśmy cykl spotkań i warsztatów w ramach objęcia naszej szkoły patronatem uniwersyteckim. W tym miejscy pragniemy gorąco podziękować pani dr Justynie Czai, dzięki której ta współpraca została nawiązana. Kolejne spotkanie wyznaczono na 3 marca w szkole, natomiast 10 marca nasi uczniowie pojadą na prelekcję do Poznania.