09.12.2015 | 14:48

XIV edycja Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk.

W sobotę 18 listopada 2015r. odbył się etap rejonowy XIV edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 7 osób z klas pierwszych oraz 7 osób z klas drugich liceum. Do finału powiatowego przeszli następujący uczniowie: Przemysław Szałata z klasy 1B, b> Magdalena Pempera z klasy 1c, Julianna Adamska z klasy 1a, Magdalena Juś z klasy 2a i Błażej Foltyniewicz z klasy 2a.

Serdecznie gratulujemy wyżej wymienionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

06.12.2015 | 20:27

XI Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.

Miło nam przekazać informację, że wśród osób zakwalifikowanych do zawodów drugiego stopnia XI OMG (2015/16) znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Natalia Adamska z klasy 2gC oraz Paweł Filipiak z klasy 3gB.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim etapie Olimpiady, który odbędzie się 16 stycznia 2016r.

29.11.2015 | 17:57

Finał Miss Nastolatek Wielkopolski 2015 r.

25 kwietnia podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Finał Miss Nastolatek Wielkopolski 2015 r., w którym Klaudia Konieczna, uczennica obecnej klasy II B, zdobyła tytuł Pierwszej Wicemiss. Po eliminacjach półfinałowych 6 czerwca w Warszawie dostała się jako jedyna reprezentantka Wielkopolski do Finału Miss Nastolatek Polski 2015. Klaudia wzięła również udział w Konkursie ,,Polska Modelka Roku 2015" zorganizowanym przez agencję Gudejko Models i otrzymała główną nagrodę (wyjazd do Mediolanu i sesja dla magazynu Grazia). 24 października wystąpiła także w programie ,,Pytanie na śniadanie".

26.11.2015 | 20:27

Etap szkolny Supermatematyka!

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu SUPERMATEMATYK zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Klasa I liceum:
1. Julianna Adamska
2. Łukasz Baraniecki
3. Filip Jóźwiak
4. Magdalena Kaczmarek
5. Magdalena Pempera
6. Adrian Piechota
7. Przemysław Szałata

Klasa II liceum:
1. Błażej Foltyniewicz
2. Marlena Hagedorn
3. Magdalena Juś
4. Agata Kaczmarek
5. Michał Marchewka
6. Mieszko Sadek
7. Szymon Świderski

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach!

Finał powiatowy odbędzie się w sobotę 28 listopada 2015 roku.

26.11.2015 | 7:15

I miejsce w XVIII Festiwalu Szachowym im. Henryka Grafki.

Dnia 22 listopada 2015 roku w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się XVIII Festiwal Szachowy im. Henryka Grafki, w którym Paweł Filipiak z kl. 3gB w kategorii do 16 lat zajął pierwsze miejsce. Gratulujemy serdecznie!

25.11.2015 | 20:31

Młodzież na zajęciach w Starostwie i UMiG Szamotuły.

5 i 6 listopada br. klasy pierwsze liceum pod opieką nauczycieli, miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach, prowadzonych w Starostwie Powiatowym oraz Urzędzie Miasta i Gminy w Szamotułach.
Nasza nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie rozpoczęła się od spotkania z panem Kazimierzem Michalakiem, który zapoznał nas z podstawowymi informacjami dotyczącymi zasad funkcjonowania Starostwa. Następnie otrzymaliśmy zadania do zrealizowania w urzędzie dotyczące m.in. zorganizowania imprezy masowej, ocieplenia budynku, zarejestrowania samochodu. Samodzielnie musieliśmy dowiedzieć się do jakiego biura należy się udać, a następnie wypełnić wymagane dokumenty. Ku zadowoleniu naszej Pani wszyscy bez problemu poradzili sobie z wyzwaniem. Urzędnicy także okazali się bardzo pomocni i mili, łamiąc tym samym stereotyp zrzędliwego i czepiającego się szczegółów pracownika urzędu. Dzięki takiej lekcji sprawy, które w przyszłości będziemy musieli załatwiać w urzędzie, nie będą wydawały się niemożliwe do zrealizowania.

Dnia 5 XI 2015r. uczniowie klasy IB mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w Urzędzie Miasta i Gminy Szamotuły pod opieką p. Wiesławy Araszkiewicz. Młodzież otrzymała zadania przygotowane przez nauczyciela, aby następnie, w oparciu o wiedzę i umiejętności, wypełnić odpowiednie formularze i zrealizować przedstawiony problem.
Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.

23.11.2015 | 7:23

Etap szkolny VI Olimpiady Języka Hiszpańskiego.

Dnia 19 listopada 2015r. odbył się etap szkolny VI Olimpiady Języka Hiszpańskiego, w którym wzięło udział 7 licealistek. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Natalia Stróżyńska z klasy 3C (opiekun p.prof. Dorota Łukomska).

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

22.11.2015 | 21:06

Etap okręgowy 45. Olimpiady Biologicznej.

Filip Czerwiński z klasy 3B (opiekun p.prof. Alicja Kulska) zakwalifikował się do etapu okręgowego 45.Olimpiady Biologicznej, który odbędzie się 23 stycznia 2016 roku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

10.11.2015 | 22:06

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego 2015.

Dnia 5 listopada 2015 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, w którym wzięło udział 27 uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:

- Katarzyna Adamczyk kl. 2gA
- Natasza Nowak kl. 2gA
- Paulina Trzybińska kl. 3gB

Gratulujemy serdecznie dziewczętom i p. prof. Elżbiecie Mizgalskiej - nauczycielce języka polskiego, przygotowującej ww. uczennice do konkursu.

Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

07.11.2015 | 17:12

Nagroda specjalna w konkursie SACRATISSIMO CORDI POLONIA RESTITUTA.

Weronika Białasik z klasy II B otrzymała nagrodę specjalną w konkursie SACRATISSIMO CORDI POLONIA RESTITUTA zorganizowanym przez Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu

Serdecznie gratulujemy!