Aktualności

22.04.2014 | 9:42

Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego!

W dniach 11 - 12 kwietnia 2014r. w Gnieźnie odbył się XLII finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego.
Nasza drużyna w składzie: Laura Szmyt, Jagoda Maciejewska i Aleksandra Binkowska zajęła III miejsce w województwie.
Ponadto Laura Szmyt zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Gratulujemy wymienionym uczniom i ich opiekunowi p. Leszkowi Wlazikowi

22.04.2014 | 9:39

Powiatowa Olimpiada Krajoznawczo - Turystyczna.

W dniu 4 kwietnia 2014r. odbyła się Powiatowa Olimpiada Krajoznawcza Turystyczna.
W kwalifikacji końcowej reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w powiecie. Natomiast indywidualnie Laura Szmyt, Jagoda Maciejewska i Kamil Terlecki ( uczeń ZS 3 reprezentujący nasze SKKT - PTTK ).

12.04.2014 | 17:11

Natalia Kostič - I miejsce w konkursie recytatorskim.

Natalia Kostič z kl. 3gC zajęła I miejsce w Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół gimnazjalnych "Pół żartem, pół serio - wierszowany humor" organizowany przez IX LO im. Karola Libelta w Poznaniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

12.04.2014 | 17:00

Uczniowie naszej szkoły w Konkursie Nadziei Olimpijskich!

Dnia 4 marca w Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu nastąpiło podsumowanie XLIII Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna za 2013 rok.

Uczniowie gimnazjum i liceum, trenujący na co dzień w MKS Baszta Szamotuły, którzy zajęli czołowe miejsca w tym konkursie to:
Adrianna Janowicz, Sandra Jankowiak, Antonina Zimny, Tymoteusz Zimny oraz nasza zeszłoroczna absolwentka Jagoda Kaczmarek.

Natomiast pani Janina Zielińska została ogłoszona najlepszym trenerem roku.
Gratulujemy!

11.04.2014 | 11:31

59 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski z udziałem naszych uczniów.

Dnia 26 kwietnia br. odbyły się powiatowe eliminacje 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum reprezentowali:
Monika Statucka z kl. 1D , która zajęła II miejsce, Monika Roszczak z kl. 1D - zdobywczyni III miejsca oraz Marcin Bunalski z kl. 1A.
Obie Moniki zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

26.03.2014 | 10:09

Grzegorz Adamski potrójnym finalistą!

Grzegorz Adamski z kl. 3A zakwalifikował się do finału 63. Olimpiady Fizycznej, który odbędzie się w dniach od 5 do 8 kwietnia 2014r. w Warszawie oraz do zawodów trzeciego stopnia LXV Olimpiady Matematycznej, które odbędą się w dniach 8-9kwietnia 2014r. w Iławie.

Grzegorz jest również w gronie 64 finalistów (sporód 5388 uczestników etapu szkolnego i 631 uczniów etapu okręgowego) XII Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.
Finał odbędzie się 29 marca w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

26.03.2014 | 9:57

Przemysław Szałata laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego!

8 marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.
Uczeń gimnazjum Przemysław Szałata z kl. 2gB został laureatem tego konkursu i będzie zwolniony z częci przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

26.03.2014 | 8:15

Alexander Skwara finalistą konkursu z języka niemieckiego!

W styczniu 2014r. w Poznaniu odbył się etap rejonowy Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Alexander Skwara z kl. 3gC zajął 3 miejsce i przeszedł do finału centralnego, który odbył się w marcu br. w Warszawie.
Alexander Skwara został finalistą tego konkursu.

26.03.2014 | 8:08

Jakub Rzeszuto w finale centralnej XLIII Olimpiady Biologicznej!

Jakub Rzeszuto z kl. 3A zakwalilifikował się do finału centralnego XLIII Olimpiady Biologicznej, który odbędzie się dniach 26-28 kwietnia 2014r. w Warszawie.
Gratulujemy i życzymy sukcesu!

08.02.2014 | 11:47

Adrianna Janowicz Halową Mistrzynią Polski!

W dniach od 24 - 26 stycznia 2014 r. w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Adrianna Janowicz w biegu na 400 m zdobyła złoty medal osiagając bardzo dobry czas 55,60 s. Drugą medalistką została Sandra Jankowiak, która w trójskoku zdobyła srebrny medal doskonałym wynikiem 12,20 m. Agnieszka Brzozowska w tej konkurencji zajęła dziewiąte miejsce z wynikiem 11,22 m. W kategorii juniora młodszego w biegu na 300 m Tymoteusz Zimny zajął piąte miejsce uzyskując bardzo dobry czas 36,16 s., Eliza Smolibocka w trójskoku z wynikiem 11,01 m uplasowała sie na miejscu szóstym, a Natalia Ciachurska w skoku w dal na miejscu dziewiątym. Wszyscy uczniowie gimnazjum i liceum są zawodnikami "Baszty" Szamotuły.