05.03.2013 | 14:23
Anna Dyzert (3gC), Monika Roszczak (3gB), Teresa Asryan (3gA) i Adrianna Stanisławiak (1gD) najlepsze konkursie recytatorskim II Artystyczne Spotkania Recytatorów.
W dniu 27 lutego 2013 roku w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski II Artystyczne Spotkania Recytatorów.
I nagrody jurorskie otrzymali
- Anna Dyzert z klasy 3gC
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)
- Monika Roszczak z klasy 3gB
(nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Sługocka)
- Teresa Asryan z klasy 3gA
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)
- Adrianna Stanisławiak z klasy 1gD
(nauczyciel przygotowujący: Anna Biedna)
II nagrody jurorskie otrzymali
- Ida Wiśniewska z klasy 3gC
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)
- Aleksandra Dzik z klasy 3gC
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)
Wyróżnienia otrzymali
- Jagoda Elsner z klasy 2gD
(nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Sługocka)
- Monika Statucka z klasy 3gB
(nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Sługocka)
- Julia Przewoźna z klasy 3gA
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)
Gratulujemy!!!
05.03.2013 | 14:22
Daria Budaj (2D), Aleksandra Binkowska (1A), Zofia Sikorska (1C) i Patrycja Kriger (1C) w finale konkursu ortograficznego w ramach Wielkopolskich Mistrzostw Ortograficznych!
W naszej szkole odbył się etap szkolny Wielkopolskich Mistrzostw Ortograficznych, "Dyktando o Laur Kantego" pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego. Do drugiego etapu, finału konkursu zakwalifikowali się:
- Daria Budaj z klasy 2D
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)
- Aleksandra Binkowska z klasy 1A
(nauczyciel przygotowujący: Anna Biedna)
- Zofia Sikorska z klasy 1C
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)
- Patrycja Kriger z klasy 1C
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.
05.03.2013 | 14:21
Karolina Kubiak (1B), Ewelina Hoffa (2D) i Natalia Sucharska (2D) w kolejnym etapie Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego!
W dniu 01 lutego 2013 roku odbyły się w naszej szkole VI Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego organizowany przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Starym Tomyślu. Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
- Karolina Kubiak z klasy 1B, z języka angielskiego
(nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Serba)
- Ewelina Hoffa z klasy 2D, z języka niemieckiego
(nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Olbert-Wójcik)
- Natalia Sucharska z klasy 2D, z języka niemieckiego
(nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Olbert-Wójcik)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.
26.01.2013 | 20:52
Ada Janowicz (2B) w kadrze Polski juniorek w biegu na 400m! Ada Janowicz wystartuje w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów!
Tegoroczne wyniki i wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych w biegu na 400m spowodowały powołanie lekkoatletki MKS-u BASZTA Szamotuły Adrianny Janowicz do kadry narodowej juniorek w grupie 400metrów .
Adrianna była już na pierwszym obozie z kadrą od 27.12-6.01.2013 w Spale. Drugi obóz od 13.01-19.01 także w Spale jest przygotowaniem do udziału w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów , na którym Ada będzie biegała 400m. Po zakończonych mistrzostwach wyjeżdża na następny obóz w Szklarskiej Porębie.
Trener zawodniczki Janina Zielińska jest zadowolona z postępów sportowych młodej utalentowanej lekkoatletki. Jej pracowitość powinna doprowadzić ją do upragnionego celu czyli powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
24.01.2013 | 20:50
Nasi uczniowie medalistami Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce!
W dniu 05 stycznia 2013 roku w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce . Nasi uczniowie wywalczyli 7 medali :
W konkursie udział wzięło 21 uczestników. Do etapu rejonowego zakwalifikował się:
- Aleksandra Prętka z klasy 2gD, srebrny medal w skoku wzwyż
- Antonina Zimny z klasy 1gD, srebrny medal w biegu na 60m
- Tymoteusz Zimny z klasy 2gD, srebrny medal w biegu na 60m i srebrny medal w biegu na 300m
- Aleksandra Jezierna z klasy 2gB, brązowy medal w biegu na 60m ppł
- Natalia Ciachurska z klasy 2gD, brązowy medal w skoku w dal
- Julia Kaczmarek z klasy 1gD, brązowy medal w skoku wzwyż
Gratulujemy!!!
22.01.2013 | 20:49
Nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapów okręgowych olimpiad przedmiotowych!
Po eliminacjach szkolnych, które miały miejsce na przestrzeni października i grudnia 2012 roku do zawodów okręgowych zakwalifikowali się:
- Wojciech Rzepiński z klasy 3D, XXXIX Olimpiada Historyczna,
(nauczyciel przygotowujący: Wiesława Araszkiewicz)
- Jakub Rzeszuto z klasy 2A, XLII Olimpiada Biologiczna,
(nauczyciele przygotowujący: Alicja Kulska, Katarzyna Rzeszuto)
- Grzegorz Adamski z klasy 2A, LXII Olimpiada Fizyczna,
- Daria Budaj z klasy 2D, XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego,
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)
- Monika Til z klasy 2D, XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego,
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.
21.01.2013 | 22:25
Filip Czerwiński (3gC) w etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Historycznego!
W dniu 14.12.2012 w Luboniu odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum. W Luboniu udział wzięli uczniowie w powiatów: poznańskiego, międzychodzkiego, szamotulskiego, nowotomyskiego, gostyńskiego, grodziskiego, kościańskiego,leszczyńskiego, rawickiego, wolsztyńskiego oraz miast: Leszno i Poznań (dzielnice Grunwald, Wilda, Jeżyce). Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się:
- Filip Czerwiński z klasy 3gC, z wynikiem 43/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Małgorzat Kosicka-Kapłon)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.
20.01.2013 | 20:47
I miejsce, II miejsce wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Ekologicznym - Konkursie Fotograficznym "CUDA NATURY POWIATU SZAMOTULSKIEGO".
W grudniu 2012 roku podsumowano Powiatowy Konkurs Ekologiczny - Konkurs Fotograficzny CUDA NATURY POWIATU SZAMOTULSKIEGO organizowany przez Starostę Szamotulskiego, w którym laureatami zostali:
I miejsce - Monika Lewandowska z klasy 2D,
II miejsce - Aleksandra Ćwiertniak z klasy 2gA,
Wyróżnienie - Jakub Rzeszuto z klasy 2A,
Gratulujemy !!!
18.12.2012 | 9:15
Wyniki etapu REJONOWEGO Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów - REJON Va.
W dniu 15.12.2012 odbył się w Szamotułach etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów - rejonu Va (miasto Poznań - dzielnice: Grunwald, Jeżyce, powiaty: międzychodzki, obornicki i szamotulski). Komisja w składzie:
- Waldemar Walczak (przewodniczący, Zespół Szkół Nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach)
- Renata Popowska (Zespół Szkół Nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach)
- Anna Gendera (Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach)
po sprawdzeniu prac, stwierdza, że spośród 69 uczestników tego etapu do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 4 uczestników. Szczegółowe wyniki zamieszczone zostały w pliku:
Pliki do pobrania (1):
wyniki_wkm_va_20121215.pdf
20.11.2012 | 9:17
Pierwsza nagroda Marty Malinowskiej (3A) w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ZADUSZKI POETYCKIE!
W dniu 15.11.2012 odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Zaduszki Poetyckie.Pierwszą nagrodę w kategorii poezja śpiewana zdobyła:
Marta Malinowska z klasy 3A,
(nauczyciel przygotowujący: Beata Jankowiak)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.