27.12.2022 | 16:42

Młodzieżowa Rada Miasta Szamotuły

Zosia Zielińska z 3C została wybrana przewodniczącą w trzeciej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Szamotuły. Gratulujemy i wierzymy, że Zosia celująco pokieruje pracami rady.

fot.Magda Prętka

27.12.2022 | 16:22

Dwa zespoły w turnieju finałowym Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich na UAM

Miło nam poinformować o sukcesie dwóch naszych drużyn, które przeszły eliminacje i znalazły się w finale zawodów wielkopolskich. Drużyna maturzystów w tym roku dotarła do półfinałów i zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Doświadczony zespół w składzie: Gabriela Krupecka, Barbara Nowak, Marcel Jakubowski i Tomasz Stołowski poszukiwali argumentów w debatach o antropomorfizacji sztucznej inteligencji i polityce zwiększającej szanse grup mniejszościowych realizowanej przez amerykańską akademię przyznającą Oskary. W ślady starszych kolegów podążają młodzi uczestnicy szkolnego koła debat: Iga Majewska, Maria Gzyl, Julia Araszkiewicz i Igor Stachowiak, którzy zmierzyli się na siłę argumentów w tezie o lepszym świecie, gdzie większość fikcji politycznej opiera się na pozytywnej i optymistycznej wizji świata.

21.12.2022 | 22:04

Boże Narodzenie

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia...

zatem życzymy wszystkim związanym z naszą szkołą

radości i pokoju serca,

by nikt nie czuł się samotny w tę szczególną Noc

by w rodzinach panowała zgoda i życzliwość

by wszyscy wzajemnie obdarzali się wsparciem i troszczyli się o siebie.

A w Nowym Roku sił do realizowania swoich planów i spełniania marzenia.

Błogosławionych Świąt!

21.12.2022 | 21:58

Konkurs "I Ty możesz zapobiegać przemocy" rozstrzygnięty

19 grudnia w Kinie Halszka w Szamotułach nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu " I Ty możesz zapobiegać przemocy", zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach. Wyróżnienia w konkursie na plakat otrzymały uczennice liceum: Emilia Dekiert z 1C i Amelia Kasior z 1E.

Gratulujemy!

18.12.2022 | 17:39

Etap szkolny II Powiatowego Turnieju Szkół w Rummikub

16 grudnia odbył się w naszej szkole etap szkolny II Powiatowego Turnieju Szkół w Rummikub. Chętnych do współzawodnictwa nie brakowało, a po wielu zmaganiach wyłoniliśmy zwycięzców: Dorotę Kukawkę, Julię Sikorę, Kajetana Idkowiaka i Antoninę Janicką. Dwie pierwsze osoby będą nas reprezentować w turnieju powiatowym. Gratulujemy!!

15.12.2022 | 19:49

Koszykówka

Dnia 05.12 w naszej szkole odbył się pierwszy mikołajkowy turniej koszykówki. Dziękujemy za zaangażowanie i miłą zabawę. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia kontuzjowanym. Gratulujemy wszystkim klasom, a szczególnie reprezentantom. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2B. Na podium stanęły klasy 3F i 3AB

12.12.2022 | 20:27

Zabawa karnawałowa 2023

Rada Rodziców zaprasza na zabawę karnawałową 18 lutego 2023r. Szczegóły na plakacie!

12.12.2022 | 19:37

XVI Rajd Mikołajkowy do Ostroroga

Było chłodno, ale dało się wytrzymać -10 grudnia 2022 r. wyruszyliśmy znów na trasę. Nasze metalowe rumaki poniosły nas w zimowy pejzaż. Cykliści z SKKT przy I LO w Szamotułach wzięli udział w XVI Rajdzie Mikołajkowym do Ostroroga. Najpierw przemierzaliśmy okoliczne lasy, zwiedzając przy okazji grodziska średniowieczne. Po przejechaniu - z różnymi przygodami - ok. 20 km dotarliśmy do SP w Ostrorogu, gdzie czekała na wszystkich turystów wspaniale zorganizowana meta. Atrakcji nie było końca. Mnóstwo konkursów i przepyszna grochówka, kolędy i barszcz oraz wiele innych niespodzianek mikołajowych pozwoliły nam choć na chwilę zapomnieć o chłodzie w leśnych plenerach. A przecież trzeba było jeszcze przejechać drogę powrotną. Warto dodać, że w rajdzie wzięło udział ok. 450 osób, ale tylko reprezentacja I LO w Szamotułach przybyła na rowerach. W sumie przejechaliśmy ok. 30 km. Nasza drużyna otrzymała też wiele nagród konkursowych i wyróżnienie za zdobycie III miejsca w Ogólnopolskiej Lidze Marszów na Orientację(drużynowo). Również wielu naszych uczniów zdobyło nagrody indywidualnie- np. V miejsce w Lidze Ogólnopolskiej zajął Paweł Heiman z klasy 1A. Nakarmieni i ubawieni pobytem na mecie, naładowani pozytywną energią podczas jazdy rowerowej, powróciliśmy ok. 15.30 do naszych domów. Ten rajd był podsumowaniem sezonu jesienno-zimowego. Na szlakach spotkamy się znów wiosną.

Do zobaczenia! opiekun SKKT Leszek Wlazik

08.12.2022 | 14:29

Szamotulskie Dyktando o "Pióro Edmunda Calliera"

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły 26 listopada zorganizowała Szamotulskie Dyktando o "Pióro Edmunda Calliera". Wśród 23 uczestników znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Laur zdobyła Dorota Kukawka z klasy 1a. Gratulujemy serdecznie!

zdjęcia: Biblioteka Publiczna Szamotuły

07.12.2022 | 20:49

Mikołajki i Dzień Bez Plecaka i Torebki

Mikołajki upłynęły nam słodko, dzięki cukierkom od Rady Rodziców oraz bardzo wesoło, dzięki inicjatywie Samorządu Szkolnego, który dzień 6 grudnia ogłosił Dniem Bez Plecaka i Torebki. To już po raz drugi uczniowie książki i zeszyty zapakowali między innymi w kosze sklepowe, piknikowe, worki świąteczne na prezenty, walizki, kosze, stojaki na kwiaty, stacje dysków, ale również na łopacie do odśnieżania czy deskorolce. W szkole rozbrzmiewały świąteczne piosenki, po korytarzach chodzili uczniowie ( i nauczyciele) w mikołajkowych czapkach, rogach reniferowych, świątecznie ozdobionych okularach, w sweterkach i koszulkach z motywami gwiazdkowymi. Fantastyczna atmosfera towarzyszyła nam cały dzień.